23.06.2021.

14:51

PROPAST, NIŠTA OD POLUFINALA! Srbija vodila 2:0 pa izgubila i završila takmičenje u Ligi nacija!/FOTO/

Orlovi su poraženi nakon pet odigrani setova rezultatom - 25:17, 25:21, 17:25, 2:25, 15:17 i završili takmičenje u Ligi nacija pošto su ovim porazom izgubili sve šanse da se nađu u polufinalu.

Našim igračima bila su potrebna da se ispune tri uslova kako bi izborili polufinale. Morali su prvo da urade što je do njih, da dobiju Kanadu, što nisu uspeli. Da jesu, čekali bi rasplet na utakmicama Francuska – Poljska i Brazil – Rusija.

Dobro su se držali Kanađani na početku meča,nisu dozvolili "orlovima" da se odlepe na neku nedostižnu prednost. Ali, nije to dugo potrajalo. Srbija je napravila seriju 6:1, povela 21:13 i dobili set 25:17.

U drugom setu su Kanađani vodili na startu, ali je Srbija brzo preokrenula, povela 7:5, a onda lako pobegla na 12:7, bez problema sačuvala vođstvo do kraja seta koji je dobila sa 25:21.

Kanađaninsu se trgli u trećem setu, stekli prednost od 13:8, koji "orlovi" do kraja nisu uspeli da stignu pa su Kanađani ubedljivo dobili ovaj deo igre 25:17.

Nisu naši odbojkaši uspeli da zaustave nalet Kanađana u četvrtom setu. Poveli su sa 6:1, a "orlovi" su do kraja seta uspeli da priđu samo na tri poena, ali ne i da preokrenu, pa se Kanada vratila nakon minusa od dva seta i oduka je pala u petom setu.

U odlučujućem delu, Srbija je imala prednost od 8:6. Ali, uzvratili su Kanađani serijom od 4:0 i preokrenuli na 10:8. Uspeli su orlovi da se vrate u meč ali ne i da preokrenu. Kanada je prva došla do meč lopte, tačnije, čak tri je prokockala, ali je četvrtu iskoristila za pobedu od 3:2.