31.07.2021.

11:27

BRAZILKE PREJAKE ZA SPRKINJE! Terzić će imati svašta da kaže svojim izabranicama! /FOTO/

Povele su naše devojke na samom startu prvog seta, ali su Brazilke brzo preokrenule i povele 8:4, pa 13:7.

Igrale su Brazilke kao u transu pa je bilo janso da će se Srpkinje teško vratiti, pa su prvi set izgubile sa 20:25.

Malo toga polazičlo je za rukom našim devojkama koje su jurile minus i u drugom setu. Opet su rivalke lako došle do velike prednosti i bez problema je sačuvale do kraja seta koji su osvojile sa  25:16.

Naše odbojkašice igrale su za opstanak u meču, Brazilke za pobedu i u trećem setu bilo je 4:4. Trudile su se naše devojke, nisu dopuštale rivalu da se ponovo odlepi, pa ubrzo rezultat bio 8:8!

I tako poen po poen, ni jedan tim nije uspeo da napravi osetnu prednost, a na semaforu je pisalo 10:10!

Imale su veliku psihološku prednost reprezentativke Brazila osokoljene dobijanjem prva dva seta, ali rezultat je i dalje bio izjednačen -12:12!

Ni jedna ni druga selekcija nije uspela većim delom trećeg seta da se malo "udalji" od rivala, pa je u jednom momentu bilo 16:16!

Ostalo je neizvesno sve do samog kraja! Imala je Srbija 24:22, a onda su protivnice osvojile naredni poen! Proradio je srpski inat, pa su naše devojke rešile treći set u svoju korist - 25:23!

A onda ogromna borba u četvrtom setu! Ponovo poen za poen, pa onda serija Brazila za 14:11, pa 16:16!

Uspele su protivnice da vežu četiri poena i dođu do 20:16! Uskoro je bilo 21:17 za Brazilke i bilo je jasno da je Srbija blizu poraza!

A onda krik oduševljena kada su poentirale za 23:17! Svesne su bile da su na pragu pobede protiv jedne od najjačih selekcija sveta!