01.08.2021.

08:05

NAJLUĐI MEČ U JAPANU! Malo falilo za rekord! Brazilci POSLE DRAME slomili FRANCUZE! /FOTO/

Francuzi su posle dva sata i 38 minuta ostali bez dve velike stvari! Bez rekorda i bez pobede su  završili meč (22:25, 39:37, 17:25, 25:21, 18:20), ali su se ipak plasirali u četvrtfinale.

U  prvom setu je već mirisalo na dramu, a tako je protekao ceo meč! Francuzi su iskoristili desetu set loptu, pošto su Brazilci propustili četiri prilike da povedu 2-0.

Neverovatno, ali istinito, ovaj set je trajao čak 51 minut i viđena su samo dva poena u odnosu na duel Italije i Argentine (40:38) odigranog 2000. godine u Sidneju, a on je i dalje rekordan po broju poena na Olimpijskim igrama.

Iz seta u set je bilo neizvesno, ljubitelji odbojke su uživali, a Brazilci preumorni, ali presrećni okončali meč! Odbranili su se aktuelni olimpijski šampioni kada je bilo neophodno i prešli u kontrapad, a onda je Idalgo iskoristio drugu meč loprtu za konačan slom Francuske...