08.08.2021.

08:30

POTPUNI KRAH ŠPANACA! "Furija" potopljena u borbi za bronzu

Mađari su u borbi za treće mesto savladali Španiju rezultatom 9:5 (3:3, 2:2, 1:0, 3:0).

Prvo poluvreme je bilo potpuno izjednačeno, što se vidi i po rezultatu, koji je posle dve četvrtine bio 5:5. Međutim, u nastavku su Španci izgubili snagu, pa su ih naši severni susedi "oduvali".

Reprezentacija Mađarske je odigrala fenomenalnu timsku utakmicu u Tokiju, pošto se čak osam igrača upisalo u strelce. Njih sedmorica je po jednom treslo mrežu Španaca, a dva gola je postigao samo Marton Vamoš.

Na drugoj strani je bolji od ostalih bio Alberto Munariz takođe sa dva gola, ali je on imao samo tri saigrača koja su se po jednom upisala u strelce.

Podsetimo, Španija je u polufinalu poražena od Srbije posle preokreta, a od Mađarske je bolja bila Grčka.