20.08.2021.

18:24

Važna vest za Srbiju! Odigran drugi meč u našoj grupi na Evropskom prvenstvu

Belgijanke su u prvom kolu grupe A opravdale ulogu favorita i sa rutinskih 3:0 (25:13, 26:24, 25:13) su pobedile Azerbejdžan.

Azerbejdžanke su u prvom setu držale priključak samo na samom startu, do rezultata 4:4, a onda su njihove rivalke ubacile u veću brzinu i ubedljivo su osvojile prvi set.

Za razliku od uvodnog seta, u drugom je viđena prava drama. Reprezentacija Belgije se opustila posle lakog posla na startu meča, a Azerbejdžan je to umalo kaznio. Imale su Azerbejdžanke tri vezane set lopte, pošto su vodile 24:21, ali su tada Belgijanke vezale pet poena i tako osvojile set.

Na krilima sjajne završnice drugog seta, belgijske odbojkašice su sjajno odigrale i treći i na kraju došle do potpuno zaslućenog trijumfa.

Podsetimo, u prvoj utakmici u grupi A je reprezentacija Srbije takođe sa 3:0 savladala Bosnu i Hercegovinu.

Poslednji meč prvog kola u našoj grupi igra se u petak od 20 časova, a sastaće se Francuska i Rusija.