20:15 >> 22:31

Nova pobeda Srbije! "Orlovi" i dalje bez poraza na Evropskom prvenstvu

Selekcija Srbije je bez izgubljenog seta pobedila Ukrajinu.

Utakmica u Krakovu se završila rezultatom 3:0 (27:25, 26:24, 25:21).

Izabranici Slobodana Kovača su u prvom setu maltene sve vreme bili u prednosti, pošto je Ukrajina samo u dva navrata vodila za po poen razlike. Međutim, kada su drugi put poveli Ukrjinci, imali su set loptu. Srećom, naši odbojkaši su se odbranili i preokrenuli, pa su tako i uzeli set.

Drugi je takođe bio neizvestan. Ukrajinci su vodili sve do same završnice, ali je onda usledila serija Srbije 8:2 (od 14:17 do 22:19) koja je "orlove" pogurala do ubedljivog vođstva u setovima.

Na kraju, treći set je Srbija rutinski rešila u svoju korist.

Reprezentacija Srbije će u subotu od 20.30 igrati protiv Poljske.

Podsetimo, dan ranije je Srbija sa 3:1 savladala Belgiju, u prvoj utakmici kontinentalnog šampionata.

Srbija - Ukrajina 3:0 (27:25, 26:24, 25:21)

DVORANA: "Tauron arena" (Krakov)

SUDIJE: Salvis Kurtis (Letonija), Vlastimil Kovar (Češka)

SRBIJA: Oković, Kovačević, Petrić, Peković, Krsmanović, Ivović, Jovović, Perić, Atanasijević, Luburić, Majstorović, Podraščanin, Lisinac, Todorović. Selektor: Slobodan Kovač.

UKRAJINA: Vijecki, Plotnicki, Drozd, Brova, Teriomenko, Ostapenko, Semenjuk, Didenko, Fomin, Kovalov, Ščitkov, Polujan, Jereščenko, Sidorenko. Selektor: Ugis Krastins.

Tok meča

Treći set

Srbija dolazi do pobede, pošto je treći set rešila u svoju korist sa 25:21.

Održava reprezentacija Srbije prednost, pa pred poslednju trećinu trećeg seta vodi sa 16:12.

Fantastično je Srbija otvorila treći set i vodi sa 8:3.

Drugi set

Fenomenalan preokret Srbije u završnici seta! "Orlovi" osvajaju set sa 26:24, pa su sada samo jedan set udaljeni od pobede.

Ukrajinci održavaju prednost i posle dve trećine seta vode sa 16:14.

Ukrajina je bolje započela drugi set, pa vodi protiv reprezentacije Srbije sa 8:6.

Prvi set

"Orlovi" dolaze do vođstva, mada dosta teže nego što se činilo pre samog kraja seta. Na kraju su ga osvojili sa 27:25.

Srbija dodatno uvećava prednost i trenutno vodi sa 16:12.

Prva trećina uvodnog seta je pripala Srbiji koja vodi rezultatom 8:5.