13.12.2021.

19:26

POBEDA ZA KRAJ! Srbija trijumfom završila učešće na Svetskom prvenstvu

Srbija je u poslednjem kolu druge faze takmičenja pobedila Sloveniju rezultatom 31:25 (19:14).

Reprezentaciji Slovenije je pripao sam početak meča, pošto su naše rivalke povele 2:1, ali je onda usledila serija Srbije od 6:0. Od tog momenta je naša reprezentacija imala totalnu kontrolu i do kraja poluvremena je čuvala prednost, pa je posle pola sata igre bilo 19:14.

Prvi gol u nastavku su dale rivalke naših devojaka, ali tih 'minus četiri' je najviše dokle su prišle. Srbija je odmah posle toga vezala tri gola i do kraja meča se razlika kretala između pet i maksimalnih osam golova razlike. Na kraju, meč je završen 31:25.

Najefikasnija u reprezentaciji Srbije bila je Jovana Stoiljković koja je postigla osam golova. Jovana Kovačević je šest puta tresla mrežu, a Anđela Janjušević u pet navrata.

Sa druge strane, Alja Varagič je bila bolja od ostalih sa pet pogodaka.

Selekcija Uroša Bregara je tim trijumfom završila kao trećeplasirana u grupi "I" druge faze, iza Francuske i Rusije koje su se plasirale u četvrtfinale.