11.03.2022.

16:03

Srpski paurelifteri dominiraju na Evropskom prvenstvu! Cvetković osvojio zlato i postavio rekord!

Srpski pauerlifter Saša Cvetković izdominirao je na Evropskom (IPF) Master Prvenstvu u Viljnusu u Litvanija! On je u diviziji M2 kategoriji -120 kg osvojio zlatnu medalju u čučnju i postavio novi evropski rekord sa podignutih 286 kg. U benč presu potisnuo 155 kilograma. U mrtvom dizanju osvojio zlatnu medalju sa podignutih 301. kilogram i postavio novi evropski rekord.

U ukupnom skoru - totalu ostvario je rezultat od 742 kg, osvojio zlatnu medalju, postavio novi evropski rekord u totalu i ponosno predstavio Srbiju intoniranjem himne.

Treba napomenuti da je Saši Cvetkoviću ovo treća uzastopna titula prvaka Evrope u klasičnom pauerliftingu u diviziji M2, kategorija -120kg.

Inače, takmičenje je sudio predsednik Pauerlifting saveza Srbije i naš internacionalni sudija Milan Smiljanić.