13.04.2022.

21:36

ORLOVI RAŠILI KRILA DO POLJSKE I ŠVEDSKE! Srbija SILNA u Sloveniji! Svetsko prvensvo NA VIDIKU!

Izabranici Tonija Đerone su pružili sjajnu igru, kakva odavno nije viđena u redovima srpske selekcije i protiv jedne od najjačih evropskih selekcija odigrali veoma efikasno, postigavši već do poluvremena 20 golova.

Početak meča doneo je rezultatsku klackalicu, da bi prvi put Srbija u 18. minutu preko Radivojevića, Srbija otišla na dva gola prednosti (9:11), devet minuta kasnije pogotkom Jovice Nikolića Orlovi su stekli tri gola više (15:18), a već u narednom napadu novim pogocima Radivojevića i Marselića pobegli na „plus pet“ (15:20).

Do odlaska na odmor blistali su Petar Đorđić, koji je prednjačio u efikasnosti sa šest golova, dok su po tri puta bili precizni Bogdan Radivojević i Lazar Kukić. Golman Dejan Milosavljev je odbranio čak tri sedmerca Marguču, Dolenecu i Bombaču.

Gde su stali, srpski rukometaši nastavili su u preostalih 30 minuta. Imali su Orlovi i maksimalnih sedam golova prednosti na početku drugog dela (19:26), ali su Slovenci uspevali da održe kakav-takav rezultatski zaostatak.

To, međutim, nije pokolebalo Đeronin tim koji je sačuvao prednost do kraja i ostvario veliku pobedu, pa će revanš koji je na programu u nedelju, u Kragujevcu (18), predstavljati, nadamo se, samo puku formalnost. Ipak, ne treba otpisivati Slovence, koji spadaju u sam vrh evropskog rukometa.

Odlazak na Šampionat sveta, koji će se održati u Poljskoj i Švedskoj (11-29. januar 2023.) nikad nije bio bliži. Podsetimo, Srbija je poslednji put bila učesnik završne smotre najboljih rukometaša planete 2019. godine.

SLOVENIJA - SRBIJA 31:34 (16:20)

CELJE – Dvorana Zaltorog.

SUDIJE: Bogdan Stark i Romao Stefan (Rumunija). Sedmerci: Slovenija 6 (3), Srbija 7 (4). Isključenja: Slovenija 6, Srbija 12 minuta. Isključenje: Ilija Abutović u 55. minutu.

SLOVENIJA: Ferlin (osam odbrana), Henigman, Marguč, Janc 7, Dolenac 1, Cingesar 2, Cehte, Kodrin, Gaber 2, Zarabec 2, Žvižej 1, Bombač 8, Mačkovšek 7, Vlah 1, Suholežnik, Baznik.

SRBIJA: Milosavljev (sedam odbrana, tri sedmerca), Borzaš 1, Sretenović, Đukić 1, Abutović, Radivojević 3, N. Ilić 2, Pešmalbek 3, V. Ilić 2, Kukić 6, Nikolić 1, Marsenić 4 , Orbović 3, Đorđić 8, Cupara (četiri odbrane).