30.04.2022.

22:26

Novo zlato za Srbiju! Delfini potopili Italijane!

Izabranici Dejana Savića stigli su do dva gola prednosti na sredini prve četvrtine, bilo je 3:1 za našu reprezentaciju, ali su Italijani golom Luke Marcialija smanjili rezultat.

Naš tim je golovima Viktora Rašovića i Dušana Mandića došli do dva gola prednosti na poluvremenu (6:4). Golom Radomira Drašovića Srbija je stigla na +3 (9:6) u finišu treće deonice, a pogodak Draška Gogova doveo je Srbiju na prag osvajanja turnira, jer su tada delfini poveli sa četiri gola razlike (10:6).

Do kraja meča samo je održavana prednost i došla je Srbija do novog zlata. Draško Gogov je bio strelac tri gola, po gol manje postigli su Dušan Mandić i Viktor Rašović. Kod Italijana najjefikasniji je bio Nikolo Prešuti sa dva pogotka.

Finalni turnir Svetske lige igraće se od 23. do 29. jula u Strazburu.