12.06.2022.

14:51

ŠAMPIONOV PLES U BAKUU! Ferštapen pobedio na VN Azerbejdžana!

Aktuelni svetski prvak je na uličnoj stazi u Bakuu upisao 25. trijumf u karijeri, dok je drugo mesto pripalo njegovom timskom kolegi Serhiju Peresu.

Na pobednički podijum se popeo i vozač Mercedesa Džordž Rasel, dok je sedmostruki svetski šampion i član nemačkog tima Luis Hamilton završio na četvrtom mestu.

Maks Ferštapen

Pjer Gasli iz Alfa Taurija zauzeo je peto mesto, a šesti je kroz cilj prošao vozač Aston Martina Sebastijan Fetel.

Bodove su osvojili i Fernando Alonso (Alpin), vozači Meklarena Danijel Rikardo i Lando Noris, kao i Alonsov timski kolega Esteban Okon.

Trku su obeležila odustajanja vozača Ferarija, Šarla Leklera i Karlosa Sainca. Francuzu je otkazao motor, dok se Meksikanac povukao zbog problema sa kočnicama.

Ovim trijumfom, Ferštapen je povećao prednost u generalnom plasmanu i sada ima 150 bodova, dok je Peres došao do drugog mesta sa 129 bodova.

Lekler se posle odustajanja nalazi na trećoj poziciji u šampionatu sa 116 bodova.

slavlje Red Bula

Naredna deveta trka u šampionatu vozi se za sedam dana u Montrealu, za Veliku nagradu Kanade.

Poredak vozača i konstruktora u šampionatu Formule 1 posle današnje trke za Veliku nagradu Azerbejdžana: