23.06.2022.

17:15

NOVI TRIJUMF SRBIJE! "Delfini" potopili Australijance posle VELIKE BORBE!

Bio je ovo veoma tvrd meč. Prava borba ove dve reprezentacije, ali Srbija je pokazala da nije bez razloga Olimpijski šampion.

Od samog starta je bilo jasno kakav nas meč očekuje. U prvoj četvrtini pala su samo dva pogodka. Pogodio je Jakđić tek u četvrtom minutu za vođstvo, a za izjednačenje je bio precizan Blejk Edvards.

U drugoj četvrtini povela je Australija pogodko Nejta Pauvel, a zatim je precizan sa linije pet metara bio precizan Dušan Mandić.

Za vođstvo Srbije je pogodio je ponovo Dušan Mandić, da bi potom izjednačenje Australiji doneo Džordž Ford.

Efektnim pogotko Lukića, Srbija je povela u trećoj četvrtini. Australije ponovo došla do izjednačenja pogotkom golom Nejtana Pauvela.

Australija je do novog vođstva stigla golom Blejka Edvarda, ali odmah izjednačenje Srbiji doneo Drašović.

U petom minutu poslednje četvrtini precizan je bio Nikola Lukić za vođstvo koje je donelo pobedu Srbiji, drugu u ovom takmičenju, što nas je postavilo za apsolutnog lidera grupe d i obezbidilo plasman u narednu fazu.

Srbija poslednji meč u grupi igra portiv selekcije Kazahstana.

Srbija-Australija 6:5 (1:1,2:2, 2:2, 1:0)

SRBIJA: Mitrović, Dobožanov, Mandić, Subotić, Ranđelović, Vico, V. Rašović, Lukić, Jakšić, Radulović, Drašović, S. Rašović

AUSTRALIJA: Hristanos,Edvards Ford, Hedž, Holden, Mardsen, Mekdženet, Negus, Paviljar, Pot, Porter, Pauver, Put, Tausend

POSLEDNJA ČETVRTINA:

8. minut - Faul u napadu pravi Džorž Fortd

7. minut - Odlična intervencija naše odbrane

5. minut - Nikola Lukić postiže efektan pogodak za 6:5

4. minut - Nije uspeo Mandić da postigne poogodak

3. minut - Nije iskoristio kontru Strahinja Rašović

1. minut -  Nisu uspeli Australijanci da iskoriste prvu šansu na meču

TREĆA ČETVRTINA:

8. minut - Odlična odbrana Dobožanova

7. minut - Australija je u vođstvu, pogađa Blejk Edvards. Stiže Srbija do izjednačenja golom Drašovića (5:5)

6. minut -  Sada Drašović pogađa prečku. Dejan Savić je zatražio tajm-aut

5. minut - Pogađa prečku Viktor Rašović

4. minut - U poslednjem momentu Australija je iskoristila igrača više golom Nejtena Pauvela (4:4)

3. minut - Neprecizan šut Jakšića. Australijski selektor je zatražio tajm-aut

2. minut - Odličan pogodak Lukića za vođstvo (4:3)

1. minut - Nije Srbije uspela da iskoristi prvi napad. S druge strane promašuje Edvards

DRUGA ČETVRTINA:

8. minut - Još jedna odlična odbrana Portara.

7. minut - Džorž Ford je postigao pogodak za izjednačenje (3:3)

6. minut - Iskupio se Mandić za promašaj sa pet metara, postigao je prekrasan pogodak za vođstvo (3:2)

5. minut - Nik Porter brani Mandićev šut sa linije pet metara

3. minut - Imala je Srbija napad sa igračem više, ali izblokiran je šut Branka Subotića

2. minut - Srbija trenutno ima dva igrača manje, ali odlično je Mitrović proćitao šut Pauvela. Dušan Mandić precizan sa linije pet metara za izjednačenje (2:2)

1. minut - Australija prelazi u vođstvo. Nejt Pauvel je pogodio za prednost (1:2). Pročitao je Porter šut Uroša Vica.

PRVA ČETVRTINA:

8. minut - Odlična odbrana Branislava Mitrovića

7. minut - Novi neuspešan napad naše reprezentacije. U sledećem napadu Dušan Mandić pravi faul u napadu

6. minut - Stiže Australija do izjednačenja. Blejk Edvards je postigao gol (1:1). Porter zaustavlja šut Mandića

4. minut - Blokirali su naši vaterpolisti šut Pauvela, usledio je novi šut australijskog reperezentativca, ponovo neprecizan. U našem napadu Nikola Jokšić postiže prvi gol na meču (1:0)

3. minut - Dobar pokušaj Nemanje Vice, ali brani golman Australije

2. minut - Novi napad za Australiju. Nije precizan bio Pavilar.

1. minut - Australijanci su brže došli do lopte, ali prvi napad im nije uspeo.

17.00 - Dobrodošli na naš blog posvećen meču Srbije i Australije na Svetskom prvenstvu u Mađarskoj.