19.08.2022.

21:08

MOŽE SRBIJA I BEZ NAJBOLJIH! Oslabljena Kolakovića ekipa dobila DRAMU u Poljskoj!

Srpski odbojkaši posle neizvesne igre u prvom delu uvodnog seta napravili lepu zalihu i prednost sačuvali do kraja seta. Međutim, Iranci su odgovorili već u narednom setu i najavili dramu.

Ponovo su Orlovi stekli set prednosti i zatim je ispustili, iako su u četvrom setu vodili 24:23 i imali meč loptu, pa je rešavao peti set u kojem je Srbija trijumfovala i revanširala se Irancima za poraz od 0:3 u Ligi nacija pre nešto više od mesec dana.

Najraspoloženiji kod Srbije bio je Dušan Petković koji je zabeležio 28 poena, a treba istaći da su Orlovi do trijumfa stigli bez standardnih Jovovića, Atanasijevića, Podraščanina i Kovačevića.

selektor Srbije Igor Kolaković

Sledeći meč izabranike Igora Kolakovića čeka sutra (19) protiv domaćina Poljske.

Srbija je, inače, u prvom kolu Memorijala "Hubert Vagner" pretrpela neuspeh od Argentine rezultatom 1:3 (21:25, 25:19, 22:25, 18:25).