11.09.2022.

11:23

Arsalan i Datunašvili za svetsko zlato, Nemeš juri bronzu!

Srbija je već obezbedila dve medalje, s obzirom na to da su prvog dana takmičenja izborena dva finala i jedno polufinale.

Arsalan je u kategoriji do 72 kg grčko-rimskim stilom u polufinalu ubedljivo savladao Francuza Ibrahima Ganema, pošto je meč završio tušem.

Ali Fejzolah Arsalan

Na putu do finala predstavnik Srbije bio je bolji od Andreja Kulika iz Ukrajine, Roberta Friča iz Mađarske i Kristupasa Slijeve iz Litvanije. Arsalan će se za zlato boriti protiv Ulvija Ganijzadzea iz Azerbejdžana.

Osvajač bronzane medalje sa Olimpijskih igara u Tokiju Zurab Datunašvili borbu za zlato u kategoriji do 87 kg izborio je pobedom nad Davidom Lošoncijem iz Madharske sa 4:3.

U finalu će mu protivnik biti Turpan Bisultanov iz Danske. Datunašvili brani zlato koje je pre godinu dana osvojio u Oslu.

Plasmanom Arsalana i Datunašvilija u finale Srbija je na osmom uzastopnom Svetskom prvenstvu uspela da osvoji makar jednu medalju. Priliku za bronzu imaće i Nemš, koji čeka rivala iz repesaža.

Ulaz na sve mečeve Svetskog prvenstva Beogradskoj areni je besplatan, a finalni program počinje od 18 sati.