20.11.2022.

21:17

PONOVLJEN USPEH IZ ŠVEDSKE! Iznenađenje u meču za 3. mesto! Crna Gora OSVOJILA medalju!

Izabranice Bojane Popović su se tako revanširale Francuskinjama za ubedljiv poraz u grupnoj fazi (27:19).

Crna Gora je bila bliža pobedi u regularnom delu susreta, imala je nekoliko puta tri gola više, ali se Francuska nije predavala i u jednom momentu je i preokrenula.

Crnogorke su vratile prednost, Francuska je propustila u poslednjem minutu da opet izjednači, ali je novu šansu dobila posle greške Crne Gore u napadu.

Iz sedmerca su obezbedile dva produžetka po pet minuta, ali to je bilo sve od njih – bronza ide u komšiluk.

Crna Gora je tako ponovila rezultat iz Švedske 2016, dok zlato iz Beograda 2012. još uvek ostaje najveći uspeh u istoriji tamošnjeg rukometa.