12.03.2023.

21:13

DRAMA U PODGORICI! Srbija posle NEVEROVATNOG PREOKRETA I PETERACA potopila "furiju"! IDEMO U LOS ANĐELES!

Na taj način je Srbija kolo pre kraja obezbedila plasman na završni turnir u Los Anđeles, a u poslednjem kolu u utorak će za rivala imati selekciju Gruzije.

Srbija je katastrofalno otvorila meč i dozvolila "crvenoj furiji" da povede sa čak 5:0.

Ali, Dušan Mandić je pokrenuo srpske "delfine" i već do kraja prvog poluvremena je rezultat bio nerešen – 5:5.

Dušan Mandić

Drugo poluvreme bilo je neizvesno, ali je Srbija stigla do vođstva od 9:7 u poslednjoj četvrtini, koju nije uspela da sačuva.

Imali su "delfini" i poslednji napad, ali nisu uspeli da šutiraju, pa je meč morao biti odlučen petercima.

Posle tri serije i po tri gola, na gol Srbije je stao Mišović i odbranio udarac koji je bio ključan za krajnji trijumf.

To je u petoj seriji krunisao Radomir Drašović i odveo je Srbiju na završni turnir Svetskog kupa.