23.04.2023.

11:24

DRAMA U FINIŠU! Šakib Lašgar pobednik 36. Beogradskog maratona, Kenijac Čeriot Fransis drugi! (FOTO)

On je trku na 42.195 metara, u veoma uzbudljivoj završnici, završio u vremenu 2:14:28.

- Bila je teška trka zbog uslova. U Beogradu je lepo, svi su ovde divni. Veoma sam srećan zbog pobede - rekao je Čakib posle trijumfa.

Drugo mesto sa samo sedam sekundi zaostatka osvojio je Kenijac Čeriot Fransis (2:14:35), a treće njegov zemljak Limo Džonson Kiprop (2:17:13).

Kenijac Bernard Vambua i njegova zemljakinka Lidija Džebiči pobednici su polumaratonske trke na 36.Beogradskom maratonu. Vambua je ostvario vreme 1:04:04, Džebiči je oborila rekord staze (1:11:30) i za 11 storinki nadmašila rezultat Olivere Jevtić.

Na 36. Beogradskom maratonu učestvuje rekordnih 10.500 trkača, 2.000 iz inostranstva, iz ukupno 64 zemlje. Maraton je održan pod sloganom "Uvek više”, a rakmičari su trčali maratonsku trku na 42 kilometra, polumaraton na 21 kilometar, trkau na 10 kilometara i tradicionalnu Trka zadovoljstva dužine 2,3 kilometra.