23.04.2023.

13:04

ZVEZDAŠ I PARTIZANOVAC ODUŠEVILI SRBIJU! Najlepše fotografije sa 35. Beogradskog maratona! (FOTO)

Beogradski maraton startovao je ispred crkve Svetog Marka. Takmičari su se nadmetali u maratonskoj trci na 42 kilometra, polumaratonu na 21 kilometar, na 10 kilometara. Naravno, maraton nije prošao bez tradicionalne Trka zadovoljstva dužine 2,3 kilometra.

Prelepe fotografije iz našeg glavnog grada obišle su svet. Jedna je van konkurencije. Na njoj se vidi kako navijač Crvene zvezde sedi u kolicima, a uza njega je navijač Partizana. Zvezdaš i partizanovac su pokazali da može i ovako, zajedno.

Marokanac Lahgar Čakib i Etiopljanka Gameda Fejne Gudeto pobednici su 36. Bogradskog maratona.

Čakib je trku na 42.195 metara, u veoma uzbudljivoj završnici, završio u vremenu 2:14:28.
Drugo mesto sa samo sedam sekundi zaostatka osvojio je Kenijac Čeriot Fransis (2:14:35), a treće njegov zemljak Limo Džonson Kiprop (2:17:13). Najbolji srpski takmičar bio je Đuro Borbelj (2:42:57).

Gudeto je trku završila u vremenu 2:30:30, što je drugi najbolji rezultat u istoriji trke.
Drugo mesto osvojila je Sradana Trofimova iz Kirgistana (2:32:35), a treće Kenijka Džejn Mora Onjandži (2:35:58).