20.06.2023.

22:22

USPEH! Srbija se vraća sa medaljom sa Svetskog prvenstva u powerliftingu

Aleksandru Aranitović u kategoriji žena do 52kg i Milan Smiljanić (po godinama veteran-master 1) u kategoriji muškaraca 120kg+. Aleksandra je u plasmanu zauzela visoko 4. mesto, a u disciplini benč pres osvojila je srebrnu medalju koja je ujedno prva seniorska svetska medalja za našu zemlju.

Aleksandra je prošle godine u Poljskoj u ukupnom plasmanu osvojila treće mesto čime je osvojila prvu Evropsku bronzu za Srbiju i na osnovu tog rezultata kategorisana je od strane Sportskog saveza Srbije, vrhunski sportista - međunarodni rang.

Milan Smiljanić - zaslužni powerlifting sportista, zauzeo je 18. mesto u apsolutnoj kategoriji sa rezultatom od 800kg u totalu, pritom podigavši iz čučnja 320kg, benč presa 225kg (9. rezultat u ovoj disciplini) i mrtvog dizanja svega 255kg.

Povreda leđa omela je bolji rezultat u poslednjoj disciplini, a samim tim i plasman. Našu reprezentaciju za šest nedelja očekuje put u Francusku na Evropsko prvenstvo u disciplini benč pres.