21.07.2023.

08:23

Spektakularna pobeda Srbije! "Delfini" savladali Crnu Goru posle penal serije!

Regularni deo meča se završio rezultatom 13:13, a kako po novim pravilima nema nerešenog ishoda, već se izvode peterci.

Delfini su bili precizni i postigli sva četiri gola. Na drugoj strani golman Srbije Bane Mitrović je dva puta zaustavio šuteve rivala.

Srbija je zauzela drugo mesto u grupi D, pa će u osmini finala igrati protiv poražene ekipe iz meča Hrvatska - Japan.

Naš tim je veoma loše započeo meč, pa je Crna Gora povela sa 5:0. Do kraja druge četvrtine naš tim je uspeo da sredi redove i da priđe na gol zaostatka - 7:8.

Crna Gora je do sredine poslednje četvrtine držala vođstvo od jednog do dva gola prednosti, a Srbija nikako nije uspevala da veže dva gola.

Ipak, to se desilo kada je Ranđelović posle sjajnih odbrana uspeo u napadu da izjednači na 12:12.

U tom momentu odbrana "delfina" bila je na vrhunskom nivou, što je u sedmom minutu poslednje četvrtine iskoristio mladi Radulović i doneo Srbiji prvo vođstvo na meču - 13:12.

Nažalost, Crnogorci su u poslednjem napadu na meču uspeli da izjednače i tako su uveli meč u peterce.

Drašović, Radulović, Vučinić i Jakšić su pogodili za Srbiju, a Perković i Vasilije Radović za Crnu Goru. Međutim, Đuro Radović i Mišović su zaustavljeni, pa je usledilo slavlje Delfina.