19.11.2023.

08:50

Vivaaa.... Ferštapen pokorio Las Vegas pa zapevao! (FOTO)

Trostruki svetski šampion je na ulicama Las Vegasa potvrdio dominaciju, pa zapevao: Viva Las Vegas. Stigao do 18. pobede ove sezone i doneo svom timu 20. trijumf u 2023. godini.

Ovo mu je bio 53. trijumf u karijeri, izjednačio sa Sebastijanom Fetelom, više imaju samo Mihael Šumaher (91) i rekorder Luis Hamilton (103).

Drugi je kroz cilj prošao Šarl Lekler u Ferariju, pošto je pretekao drugog vozača Red Bula Serhija Peresa u samom finišu trke.

Vozač Alpina Esteban Okon zauzeo je četvrto mesto, peti je bio Lens Strol iz Aston Martina, a šesto mesto zauzeo je Karlos Sainc iz Ferarija. Sedmostruki svetski šampion iz Mercedesa Luis Hamilton bio je sedmi, a njegov timski kolega Džordž Rasel osmi, pošto je kažnjen sa pet sekundi zbog incidenta sa Ferštapenom. Vozač Aston Martina Fernando Alonso je deveti prošao kroz cilj, a 10. mesto zauzeo je Oskar Pjastri iz Meklarena, koji je osvojio i bod za najbrži krug trke.

Poslednja trka u šampionatu vozi se 26. novembra za Veliku nagradu Abu Dabija.