Kraj: Ubedljiv poraz srpskih rukometašica od Rumunki

SRBIJA: Radosavljević, Veličković, Majkić, Vukajlović, Laništanin, Vuković, Janjušević, Jovović, Stamenić, Kubina, Lovrić, Bojičić, Radević, Lazić, Milojević, Čolić.

Selektor: Uroš Bregar.

RUMUNIJA: Dinka, Paskan, Bučeši, Laslo, Bazalu, Kika, Bučur, Dumanska, Badea, Dindiligan, Ostase, Serafisceanu, Popa, Gogirla, Pinte, Hosu.

Selektor: Florin Pera

DRUGO POLUVREME:

60. minut - Kraj. Ubedljiv poraz naših rukometašica: Srbija - Rumunija 28:37

58. minut - Laništanin postiže četvrti gol. Veličković faulira badeu i novi, šesti sedmerac za Rumuniju

57. minut - Nova greška naših rukometašica, ali ne pogađa ni Badea.

55. minut - Treći gol Laništanin koja smanjuje na 26:34. Ne koriste napad rivalke, ali Laništanin gađa preko gola. Dindiligan u kontri daje gol 26:35

54. minut - Sudije sviraju probijanje Lazićeve. Drugi gol Ostase 25:34.

53. minut - Jovovićeva ponovio pogaša, njen peti gol večeras, ali odgovara Ostase 25:33.

51. minut - Dva napada naša reprezentacija ne koristi sa igračicom više... Prvo tehnička greška, potom Vukajlovićeva promašuje zicer. Jovovićeva pogađa za 24:30. Nova dva gola Rumunki 24:32

49. minut - Neodlučnost Srpkinja iznedrila je novu kontru Rumunije - asistencija golmana, Badea daje prvi gol na ovom meču - 22:30. Stamenićeva daje gol za 23:30, uz isključenje Serafikeanu.

47. minut - Četvrti sedmerac na meču za Rumuniju, četvrti gol. Bukeši, sa 21:28.

45. minut - Pintea je zagradila dve naše igračice, omogućivši tako Bučeši da neometano šutne s distance i postigne gol za 21:27.

43. minut - Jovana Jovović trećim svojim golom primiče našu reprezentaciju na 21:26, nedugo nakon što je Bojičićeva takođe zatresla mrežu Rumunki.

41. minut - Isključene igračice se vratile, a Srbija pravi grešku u koracima, lopta za Rumuniju - koja je iznudila sedmerac. Kristina Laslo četvrtim golom donese 19:26.

40. minut - Nalet Srbije preseklo je iskuljčenje Stamenićeve, a onda što Rumunija koristi još jedno isključenje ovog puta Bojićeve da ode na +6 sa tri ekspresno postignuta gola.

38. minut - Stamenićeva primiče Srbiju na 18:21 posle odlične intervencije Moli Kubine na golu, srpsko-mađarske igračice.

34. minut - Sedmerac su iskoristile i Rumunke, a u sledećoj akciji Srbija preko Janjuševićeve stiže do novog gola. Pretio je pasivan napad.

33. minut - Milojević dobila loptu u pravi čas tako da joj nije bilo teško da savlada golmana Rumunije. 15:20 Pintea je potom prestupila, a Srbija u sledećem napadu je dobila sedmerac, Laništanin precizna sa penala 16:20.

31. minut  - Jovana Jovović pronalazi put kroz brojčano slabiju odbranu rivala i daje gol za 14:19.

PRVO POLUVREME:

30. minut - Igračicu više ima Srbija u završnci prvog poluvremena, ali, ni to ne vredi. Konačan rezultat prvog poluvremena 13:19.

29. minut - Konačno Srbija postiže gol sa pozicije beka. Marija Laništanin je to učinila i smanjila zaostatak na šest razlike, 13:19.

27. minut - Mirniji period meča, završnica prvog poluvremena u kome je totalno dominirala Rumunija.

26. minut - Srbija se muči u napadu, snalazi se Sanja Radosavljević koja je postigla svoj treći gol na meču 12:19.

24. minut - Osma izgubljena lopta. Neverovatan podatak, čak četiri puta više od rivalki....

23. minut - Pivot Pintea, bila je brža od svih naših rukometašica u kontri i donela ogromnih 11:18 svojoj ekipi, a onda Jovović pogađa stativu

20. minut - Super saradnja Jovović i Milojević, ali odmah Rumunija daje novi gol, a onda se u strelce upisuje Dunja Radević primiče Srbiju na 11:19

18. minut - Uroš Bregar je promenio skoro celu postavu. Ne vredi, peti gol Serafisceanu, pa drugi Kristine Laslo - 16:9.

17. minut - Svaku akciju u poslednjih pet minuta rivalke su realizovale, iskusna Elena Dinka donosi iz kontre velikih, dosad najvećih 7:14.

15. minut - Raspucane su obe ekipe. Golovi pljušte. Radosavljević pogađa za Srbiju, Sarafikeanu za Rumuniju...  Prišla je Srbija na 7:10, a onda tri gola zaredom rivalki - 7:13 je sada za Rumunke posle dve nove kontre.

13. minut - Nataša Lovrić, posle asistencije Majkićeve koja je odmenila na bekovskoj poziciji umesto Lazićeve, daje gol sa desnog krila 6:10.

11. minut - Kristina Laslo se probija kroz odbranu Srbije i solo-potezom donosi 5:10

10. minut - Pintea je razgrnula naše rukometašice i postigla gol - 4:9. Anđela Janjušević uzvraća u brzoj akciji, smanjuje na četiri razlike

9. minut - Serafisceanu postiže osmio gol za Rumunke, a Janjuševićeva uzvraća lepim golom 4:8.

8. minut - Uroš Bregar traži tajmaut jer Srbija gubi sa 3:7 posle nove brze akcije Rumunki i njihovog gola sa krila. Greši Janjušević

7. minut - Taman što je Janjuševićeva dala gol,  Rumunke su izvele brzu akciju sa centra i došle do gola - 3:6.

5. minut -  Pintea je uspela da se pored Lazić izbori za loptu i pogodi za 2:5.

4. minut - Prvi pogodak na meču Jovovićeve, ali "brzi centar" Rumunki donosi im ponovo plus dva 1:3

3. minut - Dobra odbrana golmana rumunske reprezentacije, a onda i drugi gol Bukešijeve - 0:2, posle novog dobrog šuta sa sedam, osam metara.

1. minut - Rumunke su krenule prve sa centra. Bukeši postiže prvi gol i dovodi Rumunke u vođstvo.

17.00 - Dobro veče i dobro došli na blog uživo meča Srbija - Rumunija na posratlu Informer.rs.