23.06.2024.

21:13

Stali u finalu! Crevar i Barna bez medalje na EP

Crevar se takmičila u finalu trke na 200 metara delfin stilom, gde je na kraju zauzela šesto mesto i to u vremenu 2:12,10 minuta. Ona je bila za 4,22 sekunde sporija od osvajačice zlatne medalje Helene Bah iz Danske (2:07,88).

Srebrno odličje je osvojila Lana Pudar iz Bosne i Hercegovine (2:08,15), dok je bronza pripala Mađarici Telegdi Kapaš koja je plivala u vremenu od 2:08,22 minuta.

Anja Crevar

S druge strane, Andrej Barna nije uspeo da stigne i do treće medalje na šampionatu u Beogradu. On je danas u finalu trke na 50 metara slobodno zauzeo peto mesto. Srpski reprezentativac je plivao odlično, 21,93 sekunde, samo četiri stotinke sporije od ličnog i državnog rekorda, ali ipak nije uspeo da se domogne još jednog odličja.

Andrej Barna

Zlato je osvojio Grk Kristijan Golomejev sa vremenom 21,72 sekunde, samo jednu stotinku sporiji je bio njegov sunarodnik Stergios Marios Bilas, dok je bronzu uzeo Ukrajinac Vladislav Buhov sa 21,85.

Inače, Barna je na ovogodišnjem EP u Beogradu osvojio bronzanu medalju na 100 metara slobodnim stilom, a potom i sa štafetom 4x100 metara postao šampion Evrope.