11.07.2024.

19:52

Bravo, Zorana! Srpkinja osvojila zlatnu medalju na Masped kupu!

Zorana je bila je najbolja u kvalifikacijama sa 580 krugova, te je u finalu osvojila prvo mesto ispred Tiju Vin Trin iz Vijetnama, koja imala 3,9 krugova zaostatka. Bronzana medalja pripala Mađarici Veroniki Major, dok je četvrtu poziciju zauzela njena sunarodnica Sara Fabijan.

Najbolja srpska strelkinja nedavno je na takmičenju u Minhenu osvojila zlatnu medalju na Svetskom kupu, a naredni cilj je odličje na predstojećim Olimpijskim igrama, koje se održavaju od 27. jula do 11. avgusta u Parizu.

Zorana Arunović

Važno je napomenuti i da je Arunovićeva prva srpska sportistkinja koja je obezbedila olimpijsku normu za smotru u francuskoj prestonici, još u septembru 2022. godine. Ona je tada osvojila bronzu na Svetskom prvenstvu u Kairu i postavila evropski rekord.

Osim u individualnoj konkurenciji u disciplini vazdušni pištolj, Zorana će na takmičenju u glavnom gradu Francuske nastupiti i u paru sa srpskim strelcem, Damirom Mikecom.