29.08.2024.

06:20

Na današnji dan: Poraz "delfina" u finalu Olimpijskih igara! (VIDEO)

Mnogo puta su u istoriji vaterpolisti donosili radost navijačima u Srbiji, a ništa drugačije nije bilo ni 2004. godine. "Delfini" su tada na Olimpijskim igrama u Atini došli do velikog finala, ali ih je tamo baš na današnji dan - 29. avgusta, savladala reprezentacija Mađarske sa 8:7 ((3:2, 2:3, 2:0, 0:3).

Sve je išlo na ruku našim vaterpolistima koji su poveli sa 3:0 u ranoj fazi meča golovima Ćirića, Šapića i Jelenića. Uspeli su Mađari da izjednače rezultat i u većem delu prvog poluvremena igralo se gol za gol. Ipak, prednost "delfinima" vraća tandem Šapić-Udovičić, čime su naši vaterpolisti otišli ponovo na +2 krajem trećeg perioda.

Desilo se, nažalost, čudo u finišu meča... Mađari su uspeli da preokrenu rezultat i postanu olimpijski šampioni, a Kašaš je nakon velike pobede na konferenciji za medije imao kratak komentar.

- Nemam pojma kako smo dobili ovo - rekao je Kašaš i napustio konferenciju za medije.

Srbija i Crna Gora ostala je bez gola tokom posledih 13 minuta, nažalost, u tom periodu Mađari su postigli tri i došli do zlatne medalje.