11.03.2017.

18:36

(VIDEO) PARTIZAN ZAVISI OD ZVEZDE! Crno-beli izgubili u Laktašima, visi im treće mesto - 70:64

Ovim porazom Partizan je sebi zakomplikovao život. Nisu crno-beli uspeli da overe treće mesto, pa bi mogli da igraju sa Zvezdom u plej-ofu ukoliko lider ne pobedi Budućnost u ponedeljak.

Crvena zvezda - Budućnost 21.00

Tabela: Zvezda 23-1, Partizan 19-7, Cedevita 19-6, Budućnost 18-7, Igokea 13-13, Mega Leks 11-15, Cibonba 11-14, FMP 10-16, Karpoš 10-16, Olimpija 10-15, Mornar 9-16, MZT 8-17, Zadar 8-17, Krka 7-18.

Igokea je na krilima Radivojevića uspela da slomi "parni valjak", prednost koju su domaćini stekli tokom prvog dela utakmice, iako se Partizan u nekoliko navrata vraćao u meč, su sačuvali do kraja i upisali pobedu. Vuk Radivojević je postigao 20 poena, Ratkovica je bio najefikasniji u Partizanu sa 14 poena, dok je Hečer postigao 12, a Veličković devet poena.

Igoka je mnogo bolje otvorila utakmicu ,domaćine je posebno služio šut za tri poena, brzo je stekao prednost od sedam poena, da bi sjajnom serijom s kraja prve i početkom druge četvrtine poveli 33:17.

Međutim, Hečer je pokrenuo Partizan, koji je uzvratio mini serijom od 6:0, a posle dve vezane trojke Ratkovice i Veličkovića nakon "minus 16" došli samo na četiri poena zaostataka 38:34. Međutim, Rikić i Radivojević su do kraja poluvremena vratili ekipi iz Aleksandrovca dvocifreno vođstvo.

Ipak, crno-beli su mnogo bolje zaigrali tokom treće četvrtine, koju su dobili 16:9 predvođeni kapitenom Novicom Veličkovićem, pa su pred poslednjih 10 minuta bili samo na tri poena od Igokee. Međutim, domaćin se brzo još jednom odlepio, crno-beli su do kraja uspeli da dođu na "minus četiri", ali ne više od toga.

IGOKEA - PARTIZAN 70:64 (28:17, 16:17, 9:16, 17:14)

Hala: "Laktaši". Sudije: Dragan Nešković, Uroš Obrknežević, Vladan Šundić,

IGOKEA: Pašajlić 6, Mićović 1, Talić, Šibalić 9, Robinson 9, Pešaković 6, Milošević 2, Albijanić 2, Radivojević 20, Mahković 6, Ilić, Rikić 9.

PARTIZAN: Robinson 8, Ratkovica 14, Vrabac 2, Marinković 5, Veličković 9, Majstorović 2, Birčević 3, Koprivica 2, Andrić -, Hečer 12, Pot -, Luković 7.

Četvrta četvrtina:

Radivojević ubacuje trojku, a potom Hečer na isti način stavlja tačku na meč. Poraz Partizana 70:64 u Laktašima.

Kratko je trajala nada crno-belih u prokret, Šibalić ubacuje još jednu trojku za Igokeu devetu u meču i domaćin ide na 67:60.

Hečer i Luković ponovo vraćaju Partizan u igru, koji je na 64:60 na dva minuta pre kraja utakmice.

Radivojević novom trojkom vodi Igokeu na 65:55.

Mahković i Pašajlić donose Igokei prednost 56:50. Potom Robinson ubacuje trojku, ali istom merom uzvraća odmah Pašajlić. Domaćin čuva prednost 61:53.