14.11.2017.

21:45

(FOTO) NEMCI OPET BRUTALNI PREMA CRNO-BELIMA! Partizan bez rešenja za Albu pred "grobarima"!

Bio je ovo crni-belima treći poraz u nizu, a Partizan nakon šest kola ima pet poraza i jednu pobedu.

Grigonis i Baterfild su predvodili Albu, jedan i drugi su ubacili po 20 poena. Na drugoj strani najefikasniji je bio Vanja Marinković sa 18 poena, a Patrik Miler je imao 16,  a dvocifren je bio i Novica Veličković sa 10 poena.

Crno-beli su solidno otvorili utakmicu, bili u igri tokom prvih 10 minuta meča, ali su pali u nastavku. Alba je prvo početkom druge deonice stekla 10 poena prednosti (36:26) zahvaljujući raspoloženom Grigonisu koji je nemilice trojkama zatrpavao koš Partizana. S druge strane crno-belima nije išlo ni u napadu ni u odbrani,bili su suviše slabi i spori za izuzetno razigrane goste.

Uspeo je ipak domaćin u nastavku da priđe na pet poena, ali kada bi se približili Nemcima Mutini puleni ili bi sevnula neka trojka gostiju ili bi izgubili loptu crno-beli, spetljali se u napadu.... Alba je u finišu poluvremena napravila seriju 9:0 kada je Partizan prišao na 45:40. Baterfild je pogodio trojku, da bi Kliford vezao nekoliko poena, pa su gosti na brzinu stekli 14 poena pred drugi deo meča (54:40).

Nemci su u nastavku serijom 11:2 stekli 23 poena prednosti (68:45), prelomili meč, a crno-beli do kraja nisu uspeli da se vrate i bar uvedu duel u neizvesniju završnicu. Crno-beli su doživeli treći u nizu poraz, a sa tribina se na kraju moglo čuti: "Muto,odlazi"!

PARTIZAN - ALBA 80:96 (19:21, 21:33, 18:19, 22:23)

Dvorana: "Aleksandar Nikolić". Sudije: Zamojski, Balak, Rodsand.

PARTIZAN: Miler 16, Vilijams Gos 4, Aranitović 4, Marinković 18, Veličković 10, Tomić , Pecarski 5, Gavrilović 3, Andrić 3, Semjuels 9, Stevanović 2, Šalić 6.

ALBA: Saibu 2, Siva 13, Hunt , Šnajder 2, Vargas 1, Grigonis 20, Radosavljević 3, Nikić, Baterfild 20, Kliford 14, Sikma 14, Peno 7.

Četvrta četvrtina

Kraj meča, Alba je slavila u Pioniru 96:80.

Nemci brzinski povećavaju razliku i vode 92:74 na dva minuta pre kraja utakmice. Nikolić traži tajm-aut.

Novica trojkom dovodi Partizan na "minus 11", ali odmah uzvraća istom merom Siva i čuva Alba dvocifrenu prednost 85:71.

Laki poeni Sive i Miroslav Nikolić traži tajm-aut pri rezultatu 79:64 za Albu. Gos poentira za crno-bele, a Siva uzvraća sa druge strane, 81:66 za goste.

Sikma ne propušta šansu da poveća prenost gostiju koji idu na 77:64.

Marinković ispravlja grešku Gosa, pa ubacuje nova dva poena, ali uzvraćaju gosti preko Kliforda i Alba drži vođstvo - 75:62.

Treća četvrtina

Siva pogađa sa penala za Albu, pa laki poeni za Albu koja vodi 73:58. Odbili su Nemci nalet Partizana i na kraju treće deonice imaju 15 poena prednosti.

Radosavljević prekida seriju domaćina ali Miler i Aranitović  uz pomoć bučnih "grobara" tope minus. Alba ima samo 11 poena više - 69:58.

Serija Partizana 7:0, Pecarski pogađa trojku, pa poentiraju Marinković i Šalić smanjuju zaostatak na 68:52. Probudili su se i navijači Partizana.

Nikolić traži tajm-aut pri rezultatu 64:45 za Albu, a pri povratku na parket Baterfild veže četiri poena, Alba ima 23 poena prednosti, najveće vođstvo Nemaca u meču - 68:45.

Baterfild nastavlja svoju seriju, kao i crno-beli seriju promašaja. Sada Baterfild je postiže trojku, međutim Sikma ne promašuje. Alba povećava vođstvo na 62:43.

Trojka Baterfilda na startu drugog poluvremena (57:40). S druge strane poentira Gavrilović uz slobodno bacanje. Sevnula je kontra Partizana , ali smušeni su bili crno-beli u napadu ostaje 57:43 za goste.

Druga četvrtina

Trojka Baterfilda, pa Kliford iz drugog puta poentira i Alba opet ima 10 poena više - 50:40. Miler ne pogađa, ali s druge strane zakucava Kliford uz bacanje i Alba ide na 54:40.

Veličković, Gos i Marinković dovode Partizan na "minus 5", ali Nemci ne ispuštaju prednost. Vodi Alba na 2.40 do kraja poluvremena 45:39.

Alba ima 10 poena više - 36:26 posle trojke Pena, i Nikolić traži tajm-aut. Serija crno-belih 4:0 i smanjuje Partizan rezultat na 36:30. Ali, pogađaju na drugoj strani Grigonis i Kliford za prednost Albe 40:33:

Šalić poentira za crno-bele, međutim Grigonis uzvraća trećom trojkom u meču - 33:25 za Albu.

Radosavljević i Grigonis vode Albu na 26:21, ali smanjuje prednost gostiju Aranitović. Međutim, Grigonis postiže novu trojku, pa se upisuje i Saibu i Nemci idu na 30:23.

Prva četvrtina

Peno stavlja tačku na prvih 10 minuta, Alba vodi 21:19.

Kontra Partizana i laki poeni Marinkovića, ali gosti ponovo dolaze do poravnanja. Trenutno je 19:19 do kraja četvrtine 57 sekundi.

Marinković postiže trojku i Partizan vodi 13:12, a Samjuels povećava na 15:12. Serija domaćina 7:0. Ali, Grigonis trojkom sada donosi Albi poravnanje - 15:15.

Samjuels smanjuje prednost Albe, gosti potom greše, ističe im vreme za napad, ali ne koriste to crno-beli. Alba opet ima četiri poena više, što brzo smanjuje Samjuels novim poenima - 12:10.

Novi poeni Partizana i nova trojka, ovog puta Andrić siguran, ali čuvaju Nemci prednost preko Sikme i Sive - 10:6.

Marinković trojkom uzvraća da početno vođstvo Albe, koja ipak ide na 4:3, a sve poene za Nemce na startu meča daje Sikma.