26.07.2018.

11:20

(VIDEO) PARTIZAN JEDVA SLOMIO LITVANCE! Crno-beli autogolom do pobede!

Partizan u Litvaniju nosi pobedu od 1:0 do koje je došao autogolom Justinasa Januševskisa u 57. minutu.

Nisu blistali crno-beli, posebno u prvom poluvremenu, kada je vicešampion Srbije bio potpuno bezopasan.

U nastavku su puleni Miroslava Đukića bili agilniji i bedem protivnika su probili u 57. minutu.

Posle vodećeg gola je Partizan zaigrao bolje, imao nekoliko prilika, pre svega preko Rikarda Gomeša, ali je realizacija izostala.

Revanš je narednog četvrtka, a crno-beli će, ako prođu, igrati protiv pobednika dvomeča Norsjeland - AIK. Norsjeland je pobedio 1:0 u prvoj utakmici.

PARTIZAN - TRAKAI 1:0 (0:0)

Stadion Partizana. Sudija: Georgi Kubakov (Bugarska).

PARTIZAN: Stojković, Enake, Marković, Valijente, Šehović, Kosović, Zdjelar, Suma, Pantić, Ivanović, Gomeš,

TRAKAI: Švedskauskas, Borovskij, Januševskis, Osipov, Šilenas, Kazlauskas, Jeriomenko, Vorobjovas, Čuzas, Biljaletdinov, Marazas.

85'. Kakav zicer za Rikarda Gomeša! Centrirao je Gabrijel Enake, Gomeš je pobegao čuvarima, ali nije uspeo da skrene loptu u mrežu sa nekoliko metara.

69'. Justinas Januševskis tuče glavom posle kornera, ali Vladimir Stojković je na mestu.

57'. GOL! Partizan vodi! Lopta je posle gužve nakon kornera završila u mreži gostiju. Loptom je poslednji igrao defanzivac Trakaija Justinas Januševskis.

55'. Drugi žuti karton i isključenje za Modestasa Vorobjovasa!

51'. Novi povici sa južne, potom i sa ostalih tribina: "Đukiću, odlazi" i "Uprava napolje"

44'. Dobra šansa za Partizan! Probio je Gomeš po desnoj strani, ubacio loptu u sredinu, ali kasnio je Nebojša Kosović.

41'. Rikardo Gomeš na zemlji! Šepajući je napustio teren, videćemo hoće li moći da nastavi utakmicu... Napadač Partizana ima problem sa mišićem.

7'. Ivanović je šutirao, Švedskauskas nije baš najbolje odbranio, do lopte je došao Suma, koji je pao posle duela sa protivničkim igračem, ali sudija je pokazao da nema penala.

U trenutku kada je utakmica počela, na tribinama nema više od 5.000 navijača.