17.10.2018.

20:24 >> 22:34

PARTIZAN HRABAR, ALI PORAŽEN! Crno-beli s desetoricom u timu pali u Valensiji

Zaigrali su crno-beli bez povređenih Radeta Zagorce i Bandže Sija, ali su i tako oslabljeni pružili odličan otpor Valensiji.

Pogotovo je u prvom poluvremenu Partizan igrao odlično, čak je vodio skoro svih 20 minuta. Međutim, nastavak meča je doneo drugu sliku na terenu.

Španci su zaigrali mnogo čvršću odbranu, a srpski tim nije imao nikakvo rešenje u napadu. Išla je Valensija i do 14 poena prednosti i činilo se da crno-bele čeka težak poraz.

Ipak, uspeli su crno-beli da u poslednjoj deonici dođu do "minus šest", ali punih pet minuta nikako nisu uspevali da dodatno smanje prednost, iako su imali nekoliko kontri i napada da smanje razliku.

Partizanu je ovo drugi poraz u Evrokupu, uz jednu pobedu.

VALENSIJA - PARTIZAN 79:71 (20:21, 23:19, 21:14, 15:17)

Dvorana: "Fuente de San Luis".

VALENSIJA: Garsija 2, Abalde 6, Labejri 12, Van Rosom 5, V. Tomas 17, Tobi 15, Dubljević 7, Vives 2, San Emeterio 5, M. Tomas 3, Dornekamp 5, Galaraza.

PARTIZAN: Pejdž 14, Aranitović 10, Marinković 8, Gegić 2, Veličković 5, Pecarski, Gavrilović 8, Lendejl 4, Gagić 8, Nikolić 12.

Kraj, pobeda Valensije 79:71.

Imao je Partizan napad na 40 sekundi pre kraja na 75:69, ali je Pejdž izgubio čistu loptu i to bi bilo to...

Pogodak Tomasa kojim je verovatno stavio tačku na utakmicu: 75:67 vodi Valensija minut pre kraja.

Sit se ispromašivao Marinković, nastavlja u istom ritmu i u finišu meča - 73:66.

Gagić je zaustavio Dubljevića u odbrani, onda iznudio faul u napadu i pogodio jedno bacanje - 70:64.

Mala serija 4:0 Partizana preko Nikolića i Lendejla da se spusti zaostatak, a Valensija uzima tajm-aut (70:63).

Brljaju crno-beli... Pejdž je upropastio kontru da se dodatno smanji razlika, onda je Nikolić izgubio loptu, pa napravio faul (70:59).

Nikolić flouterom spušta zaostatak ispod 10 poena - 68:59.

Strahovito se muči Partizan u napadu, tri šuta zaredom u poslednjoj sekundi, bez pogotka.

Dva promašaja Marinkovića, ima 0/5 za tri poena, a Labejri kažnjava trojkom - 67:54.

Treća četvrtina:

Pogodak Markusa Pejdža u poslednjoj sekundi i rezultat je 64:54 za Špance na kraju treće četvrtine.

Fantastičan potez Gavrilovića, isfintirao je kompletnu odbranu domaćih i zakucao - 62:52.

Labejri 2+1 posle još jednog neuspelog napada Partizana, Valensija ima ubedljivih +14 (62:48).

Samo šest poena crno-belih za sedam minuta treće četvrtine (59:46).

Serija iznuđenih šuteva Partizana, bez izgrađene pozicije i samim tim bez poena (55:44).

Čuvena Partizanova treća četvrtina, mnogo problema u napadu, jednako i u odbrani... Valensija to koristi, razlika košem Tomasa ide na 52:44, a Čanak traži tajm-aut.

Dubljević svojim sedmim poenom podiže prednost domaćih na 50:44.

Dva napada je propustio Partizan da povrati vođstvo, a Abalde to kaznio - 45:42.

Aranitović otvara treću četvrtinu pogotkom sa distance - 43:42 vode Španci.

Najefikasniji kod Partizana Pejdž sa devet poena, dok Marinković ima osam.

Druga četvrtina:

Vives košem u poslednjoj sekundi donosi Valensiji tri poena prednosti na kraju poluvremena - 43:30.

Dva neverovatna promašaja na obe strane, a onda zakucavanje Tobija i Valensija vodi 41:40 na 33 sekunde pre kraja poluvremena.

Uspela je Valensija da izjednači, a onda 4:0 za Partizan preko Veličkovića - 40:36.

Kapiten preuzima konce u svoje ruke, trojka iz ćoška, Partizan vodi 36:31.

Dubljević je sa 2+1 pokvario najveću prednost Partizana od sedam poena - 31:27. Tobi svojim sedmim poenom dodatno smanjuje razliku (31:29), a Čanak zove tajm-aut.

Aranitović sa distance ubacuje dva poena, srpski tim čuva prednost - 29:24.

Sjajna minijatura Gavrilovića, koš uz faul, ali nije iskoristio dodatno bacanje - 25:20 vodi Partizan.

Lukavi poeni Aranitovića u prvom napadu Partizana u nastavku - 23:20.

Prva četvrtina:

Brljali su crno-beli u napadu u poslednjih minut i po, tako da posle 10 minuta igre vode 21:20.

Partizan samo sa DESETORICOM igrača u timu! Nema Radeta Zagorca, za sada nije poznato zašto nije u sastavu.

Gegić, pa Gavrilović pogađaju iz kontre i srpski tim ima najveću prednost do sada - 21:15.

Trojka Markusa Pejdža - 17:15. Mnogo bolji Partizan u napadu nego u odbrani za sada...

Poeni Marinkovića sa linije penala, Partizan vodi 14:13.

Dva promašena napada crno-belih, posle pet minuta igre vode 10:9.

Jako dobar početak Partizana, četiri poena Marinkovića i četiri Gagića, vode crno-beli 8:6.

Majk Tobi koš uz faul, ubačeno i bacanje, pa Valensija vodi 6:4.

Meč je krenuo pogotkom Đorđa Gagića (2:0).

- Valensija je na fantastičan način dočekala srpskog velikana.

(FOTO) ŠMEKERSKI POTEZ! Valensija ćirilicom dočekala Partizan!