26.10.2018.

22:52

(FOTO) PARTIZAN NOKAUTIRAN U ARENI! Blamaža "parnog valjka" pred 9.000 "grobara"!

Crno-beli su se vratili u Arenu nakon četiri godine, igrali pred oko 9.000 navijača, ali ni "grobari" nisu pomogli "parnom valjku" da se trgne i prekine seriju poraza. Bio je ovo peti u nizu poraz Partizana u svim takmičenjima, a treći u regionalnoj ABA ligi i to od ekipe koja do ovog kola nije imala nijednu pobedu.

Janković je bio najefiksniji u timu Partizana sa 19 poena, Pejdž je dodao 16, četiri manje Gagić, dok su po 10 ubacili Marinković i Aranitović. I ekipi Zadra briljirao je Božić sa 27 poena, Litl je dodao 19, a Špralja 13 poena.

Posle izjednačenje prve deonice (23:23) Partizan je drugih 10 minute igre otvorio serijom 7:0 i poveo 30:23. Međutim, nije to dugo potrajalo, Zadar je uzvratio serijom 11:0 i poveo 34:30.

Crno-beli su uspeli da se vrate i povedu 38:37, ali Zadrani nisu odustajali. Uzvratili su gosti novom serijom ovog puta od 13:2 i pred drugo poluvreme vodili rezultatom 48:40.

Partizan je potom očajno počeo treću deonice, dva minuta nije postigao koš, pa su gosti došli do 14 poena prednosti 54:40. Prazan hod okončao je novajlija Stefan Janković sa pet vezanih poena, pa je "parni valjak" smanjio minus na osam poena - 56:48. Međutim, nije to potrajalo. Zadrani su odbili napad crno-belih, uzvratili serijom 11:0 i u finišu deonice stekli 19 poena prednosti (71:52). Svi pokušaju crno-belih da se vrate u meč tokom poslednjih 10 minuta bili su bezuspešni.

PARTIZAN - ZADAR 85:95 (23:23, 17:25, 17:25, 28:22)

Hala: "Štark arena".Sudije: Juras, Špendl, Hadžić

PARTIZAN: Pejdž 16, Si 5, Aranitović 10, Marinković 10, Gegić 3, Veličković, Pecarski 1, Braun, Janković 19, Lendejl 2, Gagić 12, Nikolić 7.

ZADAR: Grent 7, Bašić 4, Marić, Medžerti 9, Krajina 6, Vuković 5, Brzoja 5, Špralja 13, Tomas, Litl 19, Božić 27, Planinić.