14.11.2018.

17:24 >> 19:18

PARTIZAN PAO U RUSIJI! Trinkijeri doživeo prvi poraz

Skupo je koštala crno-bele slaba igra u trećoj četvrtini, u kojoj su postigli samo 10 poena.

Prava drama viđena je u poslednja dva minuta, međutim, neiskorićeni napad na 75:71 rešio je utakmicu.

Partizan je igrao bez povređenog Radeta Zagorca, najboljeg igrača ove sezone, koji je doživeo prelom nosa.

Ipak, i bez njega srpski tim je odigrao sjajno prvo poluvreme, vodio je u većem delu i imao prednost od četiri poena posle 20 minuta igre (44:40).

Nastavak je doneo 48:40 za Partizan i tu kao da je neko ugasio svetlo... Tek u samom finišu crno-beli su se probudili, ali kasno za preokret.

ZENIT - PARTIZAN 75:71
(20:22, 20:22, 18:10, 17:17)

Dvorana: "Sibur arena". Sudije: Šemeš, Majkić, Racis.

ZENIT: Rejnolds 8, Dženings 8, Karasjov 21, Puškov 2, Truškin 12, Voronov 4, Simonović, Panin, Uthof, Skrab 9, Valijev 11.

PARTIZAN: Pejdž 10, Si 9, Aranitović, Marinković 11, Gegić 4, Pecarski 1, Gavrilović 6, Janković 8, Lendejl 6, Gagić 7, Nikolić 9.

Kraj!

Karasjov pogađa, Si promašuje trojku - 75:71 ostalo je 30 sekundi.

Napeto u finišu! Prekršaj nad Nikolićem tačno minut pre kraja, rezultat je i dalje 73:69. Rusi su uzeli tajm-aut. Pogađa Nikolić - 73:71.

Trojka Marinkovića! Partizan je u utakmici! Samo četiri poena zaostatka na tačno dva minuta pre kraja - 73:69.

Pogađa Marinković za 71:64, trener Zenita je uzeo tajm-aut.

Imao je Partizan napad da se potpuno vrati u meč, ali je Vanja Marinković izgubio loptu.

Gagić sada nosi crno-bele, pogodio je uz faul, smanjio zaostatak na 70:62.

I posle tri minuta i 40 sekundi prvi poeni za srpski tim, ubacio ih je Gagić - 69:56.

Ni posle tri minuta igre Partizan nije postigao koš! A, Zenit vodi 67:54.

Nastavlja se agonija Partizana, Truškin je pogodio i domaći sada imaju dvocifrenu prednost - 65:54.

Skrab pogađa uz faul Lendejla i razlika raste - 63:54 vodi Zenit.

Nastavljaju se problemi za Partizan, Zenit ima 60:54 posle minut igre u trećoj četvrtini. Samo 10 poena za crno-bele u 11 minuta igre.

Voronov je ukrao loptu Siju ispod koša i lako poentirao za 58:54, što je rezultat na kraju trećeg dela meča.

Čuvaju sada domaći ta dva poena prednosti, upisao se Valijev za 56:54 na minut pre kraja četvrtine.

Posle dužeg vremena Zenit vodi. Karasjov je nerešiva enigma za Partizan, četiri vezana njegova poena i 52:50 je za Ruse.

Minu i po bez poena, Partizan vodi 50:48.

Bandža Si je prekinuo seriju Zenita i pogodio za 50:46.

Potom domaći prave mini seriju 4:0 - 48:44. Nastavio je Zenit seriju do 6:0, pa je na 48:46 Trinkijeri prinuđen da uzme minut odmora.

Dobar početak crno-belih u drugom delu, poeni Lendejla i Pejdža i vođstvo 48:40.

Sergej Karasjov sa 15 poena je najefikasniji na utakmici, ali su crno-beli lepo rasporedili poene, čak 10 poena se upisalo u strelce!

Druga četvrtina:

Oba tima nisu iskoristila poslednji napad, tako da je na poluvremenu rezultat 44:40 za Partizan.

Karasjov je fauliran na šutu za tri poena, pogodio je sva tri bacanja i 44:40 je za srpski tim.

Odgovara Partizan serijom 5:0! Gavrilović, pa Gegić i sada je 42:35.

Serija Zenita 7:0, samo je 37:35 za Partizan, pošto je Pejdž izgubio loptu, a domaći to iskoristili da poentiraju.

Tri minuta pre poluvremena, Partizan vodi 37:33.

Pecarski pogađa sa penala, ponovo je "plus sedam" za Partizan - 34:27. A, onda Nikolić polaže za rekordnih devet razlike - 36:27.

Crna minuta Džoka Lendejla: prvo je promašio oba slobodna bacanja, a onda napravio faul u napadu.

Pejdž je pogodio za 31:24, ali je onda Karasjov iznudio koš+faul, što je iznerviralo Trinkijerija, koji je odmah tražio tajm-aut (31:27).

Aleksej Nikolić ubacuje trojku - 27:24. A, onda Si ponovo "lomi obruč" u kontri - 29:24 vode crno-beli.

Šrab je ipak pogodio za dva poena, tako da je rezultat nerešen - 24:24.

Brutalno zakucavanje Bandže Sija za 24:22 na startu druge četvrtine.

DOBRO DOŠLI BRAĆO SRBI! Sjajan doček za Partizan u Sankt Peterburgu!

Prva četvrtina:

Zabrljali su crno-beli u finišu. Gavrilović je promašio oba bacanja, pa je Gegić izgubio loptu četiri sekunde pre kraja, pa je samo 22:20 za Partizan posle 10 minuta igre.

Gavrilović na dva minuta pre kraja četvrtine pogađa ispod koša za 20:14.

Trojka na trojku: Karasjov za Zenit, pa Pejdž za crno-bele i rezultat je 15:11.

Karasjov sa dva pogođena penala smanjuje vođstvo Partizana na 10:8.

Četiri i po minuta igre, vodi Partizan 8:6.

Čuje se sa tribina "Gde god ti da igraš, tu su tvoji grobari"...

Strašna akcija Partizana, Si je iza leđa dodao do Lendejla, koji je zakucao i doneo vođstvo gostima 8:4.

Prve poene na meču ubacio je Bandža Si, koji je postigao trojku za crno-bele - 3:0. Tri promašaja Partizana, okrenuo je Zenit na 4:3.