18.11.2018.

21:03 >> 20:19

PARTIZAN BEZ SNAGE ZA POBEDU U "MORAČI"! Crno-beli izgubili od Budućnosti

Domaći su ušli mnogo raspoloženiji u meč i stigli do 10 poena razlike već posle prve četvrtine, a upravo se sa tom razlikom i otišlo na poluvreme koje je obeležila neverovatna trojka košarkaša Budućnosti Nemanje Gordića.

U nastavku su se crno-beli konačno konsolidovali zahvaljujući seriji Markusa Pejdža od dve trojke na koju se nadovezao i Vanja Marinković i u završnih 10 minuta se ušlo sa prednošću domaćih od samo dva poena razlike.

Odlučujuća deonica koju je Partizan trebalo da odigra najbolje donela je mnogo haotičnosti i grešaka koje su dovele do toga da se rezultat na kraju ne preokrene.

Ovim porazom, Partizan je stigao do skora od četiri pobede i isto toliko poraza, dok je Budućnost druga sa skorom 6:2.

BUDUĆNOST - PARTIZAN 75:71(26:16, 14:14, 14:22, 21:19)

Dvorana: "Morača". Sudije: Hordov, Mrdak, Kralj.

Budućnost: Žugić, Džekson, Ivanović, Suad Šehović, Klark, Barović, Klejrk, Starovlah, Sead Šehović, Gordić, Omić, Popović, Nikolić

Partizan: Pejdž, Si, Aranitović, Marinković, Gegić, Pecarski, Gavrilović, Zagorac, Janković, Lendejl, Gagić, Nikolić

Si pogađa za 75:71, ali vremena više nema i utakmica je završena pobedom Budućnosti.

Marinković ubacuje trojku čime je smanjio prednost gostiju na 71:68, ali Ivanović mu uzvraća i Budućnost je ponovo na plus šest - 74:68.

Nesportska lična za Danila Nikolića, a od toga je Partizan izvukao samo jedan poen sa bacanja - 68:63. Ostalo je 3:30 do kraja.

Zagorac igra najlošiji meč otkako je u Partizanu, loptu je iz auta poslao u aut, a Nikolić je to kaznio trojkom za 68:59.

Klark pogađa uz faul Zagorca, pa ond a i dodatno bacanje - 65:59.

Gordić donosi šest poena prednosti domaćima, ali Zagorac trojkom sprečava da se Podgoričani odlepe (60:57).

Erl Klark je iščačkao loptu ispod koša Partizana, poentirao (58:54), a besni Trinkijeri je uzeo tajm-aut.

Potpuno bizarna situacija: Zagorac i Janković su se "ukrstili" nogama u trku i krilni centar Partizana je izvrnuo zglob, zbog čega je izašao iz igre.

Neiskustvo isplivava u pojedinim potezima igrača Partizana: Gordić je promašio trojku, a Pejdž je dozvolio da ga Ivanović pogodio loptom koja je izlatila napolje i time da osvoji novi napad za Budućnost.

Barović prvi pogađa u poslednjoj četvrtini, a Lendejl promašuje napad za Partizan - 56:52.

Treća četvrtina:

Vanja Marinković pogađa sekund pre kraja i to je već serija 8:0! Partizan na kraju treće četvrtine zaostaje samo dva poena - 54:52.

Pejdž dve trojke u 20 sekundi i smanjuje na 54:50!

Trojka Danila Nikoiića, Budućnost je ponovo na "plus 10" - 54:44.

Budućnost promašuje dva napada, Barović oba puta pravi u skok u napadu, a igrači Partizana ga fauliraju.

Sam igra Stefan Janković u trećoj četvrtini! Njegovih još pet poena i Partizan se približava na 49:44.

Trojka Jankovića, pa odmah odgovor Klarka - 49:39.

Samo što je Si smanjio na 41:36, Gordić je uzvratio novom trojkom za Budućnost - 44:36.

Promašuje Partizan u napadu, Pejdž, pa Marinković (41:32).

Gagić je promašio dva šuta u jednom napadu ispod koša, a na drugoj strani Omić pogađa jedno od dva bacanja - 41:30.

Erl Klark najefikansiji sa 11 poena, dok je kod Partizana Stefan Janković postigao sedam, a Đorđe Gagić šest poena.

Druga četvrtina:

Budućnost vodi posle 20 minuta igre sa 40:30.

GORDIĆ! Trojka sa svoje polovine u poslednjoj sekundi poluvremena!

Tri napada su promašili crno-beli da još smanje zaostatak. Kaznio je to Barović i 56 sekundi pre poluvremena je pogodio za 36:30.

Koš na koš, Gagić pogađa za 34:30, a Marinković promašuje trojku da dovede Partizan na "minus jedan".

Partizan se primiče na četiri poena zaostatka posle novog pogotka Marinkovića - 30:26. Džikić, trener Podgoričana, uzeo je tajm-aut.

Marinković u kontri od koša do koša polaže za 30:23.

Sudijski kriterijum na strani Budućnost, Partizan već ima 10 prekršaja, naspram šest domaćeg tima.

Poeni Jankovića za 28:20.

Partizan katastrofalan u napadu, ne ide ništa Zagorcu, ali ni ostalim igračima (26:16).

Prva četvrtina:

Ima Budućnost dvocifrenu prednost na kraju prve četvrtine - 26:16.

Promašaji na obe strane, ali Budućnost ima devet poena prednosti - 23:14.

Minut odmora nije doneo rezultat, Budućnost novim pogocima Klark povećava vođstvo na 20:12.

Poeni Omića za 16:10, a trener Partizana Trinkijeri traži tajm-aut.

Marinković je "popio" blokadu u kontri, a onda je Klark to kaznio trojkom za 14:10.

- Gordić je ukrao loptu i iz kontre doneo vođstvo domaćima 11:10.

- Počeo je meč u Podgorici, nakon početnih minuta rezultat je 5:5.

- Izašle su startne petorke za derbi ovog kola.