19.09.2019.

22:54 >> 22:49

(VIDEO) NATHO HTEO POBEDU, AZ KUĆI ODNEO BOD! Partizan sa igračem više do remija protiv Holanđana pred 20.000 mališana!

Počelo je loše, moglo je da bude sjajno, a na kraju od svega samo bod! Partizan je svoju evropsku avanturu započeo nerešenim rezultatom protiv AZ Alkmara pred više od 20.000 mališana koji su napunili stadion u Humskoj.

(VIDEO) HOLANĐANI ODUŠEVLJENI PARTIZANOVOM PUBLIKOM! Više od 20.000 mališana bordi crno-bele, stigla reakcija AZ-a!

Pesma i dečja graja nosili su crno-bele tokom 90 minuta na premijeri Lige Evrope. Bio je bolji Partizan, imao više od igre, propustio nekoliko sjajnih prilika koje su propustili Takuma Asano, Lazar Marković i Umar Sadik. Holanđani su uglavnom pretili dok nisu ostali sa igračem manje, ali crno-beli nisu naplatili veće brojčano stanje na terenu tokom gotovo 65 minuta igre.

Počelo je loše po Partizan. Prvu pravu priliku gosti su iskoristili posle sjajne akcije i u 13. minutu Stengs je pogodio gol Vladimira Stojkovića nakon što su u dva poteza izbacili celu odbranu crno-belih.

Dobre vesti za domaće stigle su u 27. minutu kada je Svenson dobio direktan crveni karton posle starta nad Asanom. Japanac je sam krenuo ka golu AZ-a, a nakon starta protivnika i isključenja Holanđani su ostali sa 10 igrača.

Delovalo je da će Partizan to umeti da iskoristi. Penal u 42. minutu nakon faula nad Sadikom iskoristio je Bibras Natho mirnom završnicom i najavio ono što će se desiti u 61. minutu. Ponovo u glavnoj ulozi Nigerijac koji pogađa stativu iz izgledne prilike, a na odbijenu loptu naleće sjajni Izraelac i šalje je u mrežu za potpuni preokret.

Ipak, svega 180 sekundi kasnije stiže odgovor. Badu je odlično trčao u kontri, video ga je Stengs i poslao mu sjajnu loptu. Napadač Alkmara odlično se snašao i prevario Stojkovića za izjednačenje.

Mogli su crno-beli do pobede, ali je Marković promašio iz izgledne situacije, a onda Suma svojim šutem pored gola potvrdio prvi bod za Partizan u Ligi Evrope.

Moglo je više, ali ovakva igra ekipe iz Humske može da raduje.

PARTIZAN - AZ ALKMAR 2:2 (1:1)

Natho u 42. minutu (penal) i 61. minutu za Partizan - Stengs u 13. minutu i Badu u 66. minutu za AZ

Stadion: Partizana (Beograd), Sudija: Marko Guida (Italija)

PARTIZAN: Stojković – Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević – Šćekić (od 80. Suma), Zdjelar – Tošić (od 63. Marković), Natho, Asano – Sadik (od 88. Gigić)

AZ ALKMAR:  Bizo – Svenson, Flar, Vujtens (od 55. Hacidijakos), Vijndal – Mitdsjo, De Vit, Kompajners – Stengs, Badu, Idrisi (od 31. Sugavara).

KRAJ!

90. minut - Igraće je još tri minuta nadoknade!

88. minut - Treća promena u Partizanu. Umesto Sadika na terenu je Petar Gigić.

85. minut - Ostao je sam Marković na golmana Bizo-a i odlučio da ga lobuje. Prebacio je ofanzivni vezista ceo gol. Propala je dobra prilika za Partizan.

84. minut - Poslednja promena u ekipi Alkmara, na terenu je Žordi Klasi koji menja strelca prvog gola, Stengsa.

83. minut - Odlična prilika za Sumu! Ostao je sam vezista crno-belih na nekih 15 metara od gola AZ-a, ali lopta ide pored gola.

82. minut - Ponovo pokušava Asano, ali opet ništa od svega.

80. minut - Druga promena Save Miloševića, umesto Šćekića u igri je Sejduba Suma.

77. minut - Pokušaj Šćekića iz velike daljine, ali Bizo to lako brani. Partizan kontroliše utakmicu, ima posed lopte, a videćemo hoće li uspeti to da naplati do kraja.

66. minut - Šok u Humskoj! Nakon preokreta Badu postiže gol za izjednačenje posle sjajnog solo prodora!

63. minut - Prva promena u Partizanu, umesto Tošića u igri je Lazar Marković.

61. minut - GOOOOOOL! NATHO DOVODI PARTIZAN U PREDNOST! Prvo se Sadik nije proslavio i pogodio stativu. Na svu sreću Iraelac na pravom mestu!

55. minut - Druga promena kod gostiju. Umesto Vujtensa na terenu je Hacidijakos.

54. minut - Pokušaj Natha, ali opet preko gola.

49. minut - Dve sjajne prilike za Partizan! Sebičan je bio Asano, imao je samog Nemanju Miletića na drugoj strani, ali ga nije proigrao i upropastio veliku priliku. Nakon toga ponovo u šasni Japanac, ali njegov šut ide pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME! Partizan preko Natha do izjednačenja, crno-beli imaju igrača više!

45. minut - Igraće se još dva minuta nadoknade!

42. minut - GOOOOOL! NATHO! Siguran Izraelac za 1:1!

41. minut - PENAL ZA PARTIZAN! Pao je Sadik, a sudija Guida pokazao na belu tačku! Crno-beli će imati priliku za izjednačenje!

37. minut - Kakvu je šansu sada propustio Asano! Natho je poslao sjajan centaršut za Japanca koji je ostao sam, ali je glavom prebacio ceo gol.

31. minut - Mora trener Slot da menja nakon crvenog kartona. Umesto napadača Idrisija ulazi mladi Sugavara.

27. minut - Crveni karton za AZ! Svenson je napravio faul kao poslednji igrač odbrane srušio Takumu Asana i dobio isključenje! Partizan ima igrača više gotovo 65 minuta do kraja meča!

22. minut - Nakon gola AZ-a, prilično je pao ritam utakmice, uglavnom se igra na sredini terena.

13. minut - GOOOOL! AZ Vodi! Sjajna akcija Holanđana koju završava Stengs!

10. minut - Pokušao je Tošić desnom, slabijom nogom posle asistencije Umara Sadika, ali i njegov šut ide preko gola Bizoa.

7. minut - Velika prilika za AZ, pokušao je Idrisi, ali je bio izblokiran.

3. minut - Prva prilika za Partizan, uspeo je Zoran Tošić da se snađe i proigra Bibrasa Natha koji šutira preko gola.

1. minut - Utakmica je upravo počela!

20.50 - Dečja graja odzvanja Humskom.

20.42 - Lepa slika iz Humske, mališani polako pune stadion.

20.22 - Na klupi su ostali sledeći igrači:

Partizan: N. Stevanović, Brežančić, Vujačić, F.Stevanović, Marković, Suma, Gigić.

AZ: De Bur, Sugava, Ouvejan, Hatsidijakos, Gudmunson, Klasi, Drujf.

20.04 - Evo kakva je atmosfera ispred stadiona Partizana sat vremena pred početak meča:

20.00 - Fudbaleri Partizana na večerašnjem meču pokušaće da dođu do 102. pobede u Evropi. Ovo će biti tačno 258. meč crno-belih koji su uz 101 pobedu, doživeli 100 poraza uz 56 remija.

19.50 - Evo i sastava za koji se odlučio trener AZ Alkmara, Arne Slot:

AZ: Bizo – Svenson, Flar, Vujtens, Vijndal – Mitdsjo, De Vit, Kompajners – Stengs, Badu, Idrisi.

19.45 - Izašli su i zvanični sastavi. Trener Partizana Savo Milošević nije se odlučio na iznenađenja, Natho od početka na terenu.

Partizan: Stojković – Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević – Šćekić, Zdjelar – Tošić, Natho, Asano – Sadik.

19.40 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču prvog kola grupne faze Lige Evrope između Partizana i AZ Alkmara. Crno-beli protiv holandskog predstavnika traže prvu pobedu koja bi im omogućila lakši put ka konačnom cilju - proleću u Evropi. Uz informer.rs pratite uživo dešavanja iz Humske.