21.12.2019.

21:48

(FOTO) NOVA RECKA PARTIZANA! Šuterski trening crno-belih za rutinsku pobedu protiv Igokee!

Bilo je ovo, gledano iz ugla toka meča, uobičajenih 40 minuta za crno-bele koju su obeležili nešto sporiji početak i sve bolji razvoj duela koji je na kraju rutinski pripao izabranicima Andree Trinkijerija.

Gosti, koji ne briljiraju ove sezone, mnogo su bolje počeli utakmicu, ali su crno-beli trojkama Markusa Pejdža do kraja prve četvrtine uspeli da preokrenu rezultat.

Svaku od preostale tri četvrtine domaći tim je rešio u svoju korist, a u devetoj pobedi vicešampiona Srbije najveći doprinos je dao Pejdž sa 19 poena uz pet trojki iz šest pokušaja.

Sledi Nikola Janković sa 16, a dvocifreni je bio i Kori Volden sa 12 uz najveći broj poena iz tranzicije.

U gostujućem timu dominirali su Vrajt sa 15, Talić i Grin sa po 13 te Ilić sa 12 poena.

Partizan je ovom pobedom stigao do istog skora sa Cedevita Olimpijom (9:3), a u narednom kolu dočekaće ekipu Primorske naredne nedelje.

PARTIZAN - IGOKEA 89:73 (21:18,23:19,19:16,26:20)

Dvorana: Štark Arena. Sudije: Marko Juras, Uroš Nikolić, Matej Špendl.

PARTIZAN: Volden, Zagorac, Godrić, Pejdž, Jaramaz, Miletić, Veličković, Birčević, Reding, Janković, Trifunović, Mozli.

IGOKEA: Vrajt, Simeunović, Talić, Lešić, Nikolić, Grin, Von, Ilić, Kočić, Gagić.

Kraj!

- Meč je završen pobedom Partizana 89:73.

- Nova trojka Gordića. Partizan vodi 84:72.

- Talić pogađa trojku. Igokea dolazi do pet brzih poena. Partizan vodi 79:65.

- Trojka Gordića. Partizan vodi 79:60.

- Druga trojka Redinga na meču. Partizan vodi 71:53.

- Poentira Janković. Partizan vodi 66:53.

Uroš Trifunović

III četvrtina

- Lak prodor Pejžda. Partizan vodi 63:53, čime prvi put na meču dolazi do dvocifrene prednosti.

- Volden nepogrešiv sa penala. Partizan vodi 58:51.

- Volden siguran sa slobodnih bacanja. Partizan vodi 54:50.

- Neizvesan tok meča i u trećoj četvrtini. Partizan na polovini četvrtine vodi 52:50.

Poluvreme

- Završeno je prvo poluvreme vođstvom Partizana od 44:37.

- Volden kao brzi voz. Partizan vodi 42:35.

- Trojka Pejdža. Partizan vodi 38:35.

Raspoloženi Pejdž

- Von pogađa uz dodatno slobodno bacanje. Igokea dolazi do novog izjednačenja - 35:35.

- Lepa finta Novice Veličkovića. Partizan vodi 33:29.

- Sjajan prodor Voldena. Partizan vodi 31:27.

- Dalić donosi izjednačenje Igokei - 27:27.

- Lepa kombinacija Gagića i Grina. Partizan vodi 27:25.

- Trojka Ilića. Igokea spušta prednost Partizana na plus četiri - 25:21.

I četvrtina

- Završena je prva četvrtina prednošću Partizana od 21:18.

- Trojka Stefana Birčevića. Partizan vodi 21:16.

- Partizan koševima Redinga i Jankovića stiže do preokreta i vodi sa 18:16.

- Druga uzastopna trojka Pejdža na meču. Igokea samo na plus jedan - 12:11.

Markus Pejdž

- I Pejdž pogađa trojku. Crno-beli dolaze na minus dva. Igokea vodi 10:8.

- Trojka Radeta Zagorca. Igokea vodi 9:5.

- Prve poene na meču za Partizan donosi Kori Volden zakucavanjem. Igokea vodi 7:2.

- Dobar početak gostujućeg tima. Grin pogađa trojku pa Igokea na startu meča vodi sa 5:0.

19.47 - Poštovani čitaoci, dobro veče i dobro došli na blog povodom meča između Partizana i Igokee u 12. kolu ABA lige.