09.02.2020.

19:47

"GROBARI" U TRANSU, ARENA PROGUTALA PODGORIČANE! Partizan srušio Budućnost za prvo mesto ABA lige (VIDEO/FOTO)

Situacija je jasna, Partizan je ovom pobedom napravio veliki korak ka prvom mestu i prednosti domaćeg terena u plej ofu. Do kraja igra sa Krkom, Megom i Cibonom. Budućnost ima teži raspored, Mornar, Cedevita Olimpija i FMP.

Crno-bele je do velike pobede predvodio Pejdž sa 20 poena,19 je dodao Jaramaz,  dok su po 12 imali Volden i Veličković, a Mozli, koji je imao nekoliko spektakularnih poteza i rampi kada se rezultat lomio meč je završio sa četiri poena.

S druge strane, u ekipi Budućnosti najefikasniji bio je Šehović sa 21, Nikolić je imao 18 poena, Kobsd 13, a 10 poena Martin.

Od samog početka meča Podgoričani su imali blagu prednost, Partizan je konstantno jurio rezultat, a kada bi anulirali vođstvo rivala, uzvraćali bi raspoloženi Šehović i Danilo Nikolić.

Početkom drugog kvartala Šehović je nastavio sa ''dalekometnom paljbom'', upisao je četiri trojke iz prvih pet pokušaja, pa je Nikolić pogodio još dve, a uz njih najviše problema crno-belima pravio je i Nikola Ivanović.

Bio je Partizan na minus 12, ali su onda Pejdž i Mozli uzeli stvari u svoje ruke, zapalili Arenu i istopili minus. Napravili su crno-beli seriju od 10:0 i prišli na minus 2 poena 38:36. Volden je povukao trojkom, potom je Pejdž novom podigao grobare na noge, vezao je Novica četiri poena. A nakon nove trojke Pejdža nastao je delirijum na tribinama. Briljirao je i Mozli, dugo će se Podgoričani sećati njegove brutalne rampe i sjajnih odbrana, pa su crno-beli od "-12" na kraju prvih 20 minuta meča vodili 47:45.

Imali su crno-beli tokom treće deonice i sedam poena više. Ali, trojkama su se preko Šehovića i Kobsa vratili Podgoričani. Vodila se žestoka bitka do kraja ove deonice, ipak su crno-beli pred poslednjih 10 minuta igre vodili 68:64.

Tokom poslednjih 10 minuta meča Partizan je konstantno bio u vođstvu, ali Budućnost je disala za vrat, nije dala crno-belima da se odlepe. Onda je Jaramaz stupio na scenu, trojkom odveo crno-bele na 81:74, potom se Mozli pobrinuo za delirijum na tribinama novim spektakularnim potezom i doneo Partizanu prednost 83:75, koju gosti do kraja nisu mogli da stignu.

Dvorana: Štark arena. Sudije: Ilija Belošević, Tomislav Hordov, Igor Dragojević

PARTIZAN: Volden 12, Zagorac 7, Pejdž 20, Gordić, Mekadu 2, Jaramaz 19, Veličković 12, Birčević, Janković 6, Tomas 5, Trifunović, Mozli 4.

BUDUĆNOST: Kobs 13, Ivanović 7, Šehović 21, Martin 10, Ilić, Tili, Nikolić, Kilpatrik 3, Božić, Popović 2, Mejers 8, Nikolić D. 18.

Tok meča

Četvrta četvrtina

40. minut - Poeni Jaramaza, pa Voldena sa linije za slobodna bacanja. Kraj - pobeda Partizana 87:82.

38. minut - Ludilo u Areni! Partizan vodi 83:75. Šta je sada uradio Mozli, grobari su u transu! Novi pik end rol na centralnoj poziciji, novo brzo spuštanje Mozlija i pas Voldena za strašno zakucavanje.

37. minut - Partizan ima 4 poena više posle poena poena Jaramaza, koji potom ubacuje trojku za eksploziju u Areni. Partizan vodi 81:74.

36. minut - Poeni Pejdža za 76:72, gosti traže tajm-aut.

35. minut - Trojka Nikolića za 72:72, njegova sedma trojka. Auuuu...zakucavanje Voldena, poskakali su grobari sa stolica u Areni - 74:72.

34. minut - Jaramaz poentira za vođstvo Partizana 72:69. Faul sada pravi Jaramaz.

33. minut - Dobra odbrana crno-belih, pa nema trojke Zagorca, ni Pejdž ne pogađa.Serija promašaja sa distance crno-belih. Prilaze gosti na 70:69.

32. minut - Šteta, greška Partizana! Sedma trojka Šehovića, koji igra fantastičan meč. Sada koraci Tomasa. Nema sada trojke za Partizan.

31. minut - Treća lična za Šehovića, nesportski faul. Janković siguran sa penala, idu crno-beli na 70:64. Šteta, Tomas je promašio za tri.

Treća četvrtina

30. minut - Polaže Pejdž, pa Kobs promašuje za tri. Partizan pred poslednjih 10 minuta meča vodi 68:64 .

29. minut - Opet trojka Podgoričana, sada je Kobs bio precizan i egal je u Areni 64:64.

28. minut - Šesta trojka Šehovića koji ne staje opet vraća Podgoričane, ali pogađa i Novica, ubacuje svoj 12 poen. Sada je Kobs poentirao i gosti prilaze na 64:61.

27. minut - Treću ličnu pravi Nikolić, a Volden poentira uz faul. Ne pogađa, ostaje 62:56 za crno-bele.

26. minut - Nikolić je ostao sam i na isteku napada ubacuje trojku. Ali, Peeeejdž! Njegova peta trojka. Partizan vodi 60:56.

25. minut - Kontra Jaramaza Areni,pa trojka Novice i Partizan vodi - 57:53. Budućnost traži tajm-aut.

23. minut - Trojka Popovića s druge strane, pa odličan skok Martina, pa troju ubacuje Šehović za predbnost 54:52.

22. minut - Osma trojka Budućnosti, Kobs je bio siguran. Gosti su poveli ali Janković preokreće na 49:48. Sa linije za slobodna bacanja Jaramaz donosi crno-belima prednost od 52:48.

21. minut - Kobs sada zaustavlja Voldena, pa Šehović ne ubacuje trojku.

Druga četvrtina

20. minut - Posle dva penala Tomasa evo nerešenog rezultata. Sjajan potez Jaramaza koji je pogodio uz faul i Partizan vodi 44:43.  Kobs je izvukao faul, pa preokrenuo na 45:44. Ali Partizan na poluvremenu vodi 47:45 posle poena Tomasa.

19. minut - Opet Novica na liniji za slobodna bacanja. Ovog puta pogađa opet, gosti vode 38:36. S druge strane Kobs ide na penale. S druge strane trojka Pejdža i Partizan je na dva poena - 39:41.

18. minut - Auuuuu  kakva blokada Mozlija, brutalno! Kobs ne zna šta ga je snašlo. Ovacije za Mozlija. Novica je iznudio faul ali pogodio jedno slobodno bacanje.

17. minut - Volden ubacuje za dva , a sada su navijači na nogama, trojka Pejdža i Partizan je na "-6" - 32:38.

16. minut - Gosti idu na +12, pa uzvraćaju Zagorac i Volden.

15. minut - Ivanović donosi Podgoričanima dvocifreno vođstvo, Trinkijeri traži tajm-aut. Partizan gubi 26:36.

14. minut - Šteta, odgovara Šehović novom trojkom za prednost 30:24. Poentirao je Zagorac, ali opet Šehović, nova njegova trojka, četvrta - 26:33.

13. minut - Četiri vezana poena Mejersa, pa druga trojka Pejdža. Sjajan odgovor crno-belih.

12. minut - Sada kontra crno-belih, ali Volden ne pogađa, međutim iznudio je faul. Budućnost vodi 23:21.

11. minut - Navijači Partizana na nogama, Mekadu zakucava.

Prva četvrtina

10. minut - Nova trojka Nikolića koji vodi Budućnost na 21:16. Ali m odmah istom merom uzvraća Zagorac. Budućnost na kraju prve četvrtine vodi 23:19.

9. minut - Trojka Šehovića i tajm-aut trži Trinkijeri, Partizan gubi 13:18 .Zagorac sada do poena u kontri za 15:18.

8. minut - Trojka Pejdža za delirijum na tribinama, opet je egal - 13:13. Ivanović pogađa preko Jaramaza, pa Pejdž ne ubacuje sa osam metara.

7. minut - Budućnost ide na 11:8 posle trojke Nikolića, potom dva dodaje  Kilpatrik za prednost od 13:8. S druge strane Volden smanjuje rezultat.

5. minut - Ne pogađa Novica za tri poena, s druge strane precizan je bio Martin, koji je potom bio odličan u odbrani.

4. minut - Budućnost neprecizna na drugoj strani.

2. minut - Veličković odgovara trojkom pa tri poena Voldena i Partizan preokreće na 8:6.

1. minut - Nikolić je trojkom otvorio meč, ali je uzvratio Janković, međutim trojkom Šehovića gosti vide 6:2.

17.45 - Partizan, osim duže povređenog Redžija Redinga večeras nastupa i bez plejmejkera Nemanje Gordića.

17.30 - Atmosfera  uzavrela u Areni koja je popunjena do kraja.