26.02.2020.

17:30 >> 19:58

(VIDEO) ODLIČNA UVERTIRA PRED DERBI! Partizan rutinski savladao Proleter i prišao Zvezdi...

Rutinski je Partizan savladao Proleter, a ono što bi posebno moglo da raduje sve navijače crno-belih jeste i odlična igra rezervista na ovom meču. Takođe i novajlija u Humskoj Bojan Matić, postigao je svoj prvenac u crno-belom dresu.

Ovim trijumfom Partizan je prišao Crvenoj zvezdi na 11 bodova zaostatka, pošto su crveno-beli remizirali u gostima protiv Inđije 1:1!

U nedelju, na stadionu "Rajko Mitić", od 18 sati na programu je novi 162. večiti derbi!

(VIDEO) KAKO ĆE REAGOVATI DELIJE? Prvi KIKS Stankovića na klupi Zvezde: Ne zameram ništa igračima!

Partizan - Proleter 3:1

Stadion: Partizana  Sudija: Milan Ilić

Partizan: Stojković – Miletić, Vitas, S. Pavlović, Brežančić – Zdjelar, Šćekić - L. Marković (Stevanović 46. minut), Natho (Pavlović 46. minut), Asano (Lakčević 75. minut) – Matić.

Proleter: Petrić – Tanasin, Andrejević (Lukašević 82.minut), Joković, Mitrović – Pejić, Radinović – Šćepanović (Novaković 64.minut), Vesić (Balabanović 64. minut), Karaklajić – Rušević.

90. minut - Goool! Proleter smanjuje na 3:1, Balabanović je strelac!

86. minut - Grub start defanzivca Proletera i prekršaj nad Lakčevićem na ivici kaznenog prostora. Brežančić je šutirao jako, lopta se odbila do Miletića koji pogađa za 3:0!

80. minut - Dobra šansa za Proleter, ali Miletić interveniše ispred Ruševića!

78. minut - Sam finiš duela u Humskoj, Partizan je na korak od nove pobede.

74. minut - Udarac Pejića iz daljine ali sigurna intervencija Stojkovića.

71. minut - Ponovo je Lazar Pavlović bio inicijator nove akcije crno-belih, međutim, nije bilo promene rezultata.

69. minut - Dobar prodor Novakovića posle koga je usledio korner za Proleter, ali bez veće opasnosti po gol crno-beli.

66.minut - Crno-beli tandem Stevanović - Pavlović veze po travnatom tepihu Humske... Dobra igra crno-belih u drugo delu još uvek nije krunisana novim golom.

64. minut - Sve jači pritisak Partizana na gol Proletera, treći gol visi u vazduhu... Sa duge strane dvostruka izmena u taboru gostujućeg tima.

60. minut- Željan igre Lazar Pavlović je uneo svežinu u igru Partizana. Novi odlilčan udarac crno-belog veziste, odlazi preko prečke.

55. minut - Brz kontaranapad Partizana, Stevanović je drbilingom izbacio defanzivce Proletera, ali je njegov udarac izblokiran.

50. minut - Odličan napad Partizana posle kojeg je usledio udarac rezerviste Lazara Pavlović, ali je odbrana Proletera bila na mestu i izblokirala taj šut.

46. minut - Dve izmene na startu drugog dela u taboru crno-belih. Marković i Natho su napustili igru, zamenili su ih Pavlović i Stevanović.

KRAJ PVOG DELA!

44. minut - Slobodan udarac za crno-bele iskosa sa leve strane. Loptu je namestio Natho, dobro centrirao, međutim, Marković je loše šutirao iz voleja posle odbijene lopte. Ostaje 2:0.

42. minut - Proleter je uspeo da prenese težinu igre na stranu Partizana u prethodnih nekoliko minuta.

38. minut - Sam finiš prvog poluvremena u Humskoj. Partizan ima sigurnu prednost...

35. minut - Terenska inicijativa crno-belih tokom prvog dela igre.

28. minut - Odličan napad Proletera i dobar dubinski pas ka Ruševiću, ali interveniše Pavlović.

26. minut - Nova velika prilika za Partizan! Natho je šutirao, ali Petrić je na pravom mestu!

23. minut - U maniru rasnih golgetera Bojan Matić je zaobišao golmana Proletera i preciznim udarcem pogodio mrežu gostiju za vođstvo crno-belih od 2:0!

21. minut - Pogodio je Bojan Matić mrežu Proleteru,a li je gol poništen zbog ofsajd pozicije.

20. minut - Asano je oboren u šesnaestercu gostiju posle duplog pasa sa Nathom, međutim, Ilić je procenio da nije bilo elemenata za penal.

16. minut - Mirno je u Humskoj posle uzbudljivog starta duela.

11. minut - Rano je Partizan poveo što je dalo dodatna krila izabranicima Sava Miloševića!

8. minut - Gol Lazara Markovića, Partizan vodi u Humskoj!

6. minut - Velika šansa za Proleter! Rušević je izašao sam ispred Stojkovića i šutirao tik pored stative!

3. minut- Prva ozbilnija situacija pred golom Proletera posle centaršuta Natha, ali bez veće opasnosti po gol gostiju.

Meč je počeo!

17.31- Ono što svakako raduje navijače Partizana jeste i debi Uroša Vitasa, zimske akvizicije crno-belih.

17.30- Fudbaleri Partizana dočekuju na svom terenu ekipu Proletera posle remija sa TSC-om pre neokoliko dana u Senti. Ono što će crno-belima biti motiv jeste i kiks Crvene zvezde u Inđiji, gde su izabranici Dejana Stanković odigrali 1:1. Parni Valjak će pokušati da napravi dobru uvertiru uoči večitog derbija koji nas očekuje u nedelju na stadionu "Rajko Mitić".