30.09.2020.

22:10

ISPUSTILI PLUS 15! Partizan poražen od Huventuda! Komično SUĐENJE u finišu!

Crno-beli su loše započeli meč u Badaloni! Domaćin je vrlo brzo došao do plus devet i u potpunosti zaustavio Parni Valjak! Ali, Partizan se digao u nastavku! Za tili čas crno-beli je prelaze u prednost iako su pre toga katastrofalno šutirali penale i gradili koš.

Sredinom drugog dela Partizan je imao imao i plus 15, ali od tog trenutka pa do kraja duela viđena je velika tuča na perketu, međutim, igrači domaćeg tima nisu bili sankcionisani prekršajima, pa su tako treću i četvrtu deonicu završili bez ispunjenog bonusa.

Na kraju, posle velike drame i nekoliko komičnih odluk arbitaraa među kojima je prekršaj nad Mikom u fnišu, ali i Trifunovićem, Huventud dobija meč i beleži trijumf na startu Evrokupa!

HRABROST, ODVAŽNOST, SIGURNOST! Trifunović tvrdi: Idemo po pobedu!

Huventud - Partizan 85:82 (21:17,19:31, 21:23, 24:11)

Dvorana:  Palau Badalona   Sudije: Robert Lotermozer, Rain Perandi, Huges Tepenir

Huventud: Dimitrijević, Doson, Ribas, Morgan, Brodzianski, Parado, Ventura, Basas, Zagars, Birgande, Para, Tomić

Partizan: Miler, Zagorac, Pejdž, Dangubić, Godić, Janković, Jaramaz, Janković S. Tomas, Trifunović, Mozli, Mika.

Četvrta četvrtina:

KRAJ MEČA!

Iako je Mika bio fauliran pod košem, sudije su ostale neme! Kasnije, s obzirom da i pored čvrste igre Huventud nije iazašao iz bonusa, crno-beli nisu uspeli da pogode i pobedu je odneo tim iz Badalone!

Ribas sa penal donosi prednost Huventudu na 40 sekundi do kraja meča!

Pustile su sudije tuču nad igračima Partizana u psolednjem minutu meča! Huventud ima napad za vođstvo!

Tri vezana skoka igrača Huventuda i na kraju pogađa Tomić za 82:81!

Poenima Ribasa Huventud dolazi na minus jedan, ali Trifunović uzvraća!

Jaramaz polaže za 79:74, još pet minuta do kraja duela! Ventura pogađa novu trojku!

Tomas konačno prekida seriju Huventuda i sa četiri vezana poena vodi Partizan na plus pet.

Morgan pogađa za minus tri! I ponovo Morgan! Sada je 73:72 za crno-bele!

Serija domaćina od 5:0! Sada je svega pet poena prednosti za Partizan! Greška Dangubića, domaćin ima šansu da dodatno smanji minus, Šćepanović traži minut odmora.

Nastavlja se u ritmu koš za koš - 63:73! Mika pogađa!

Treća četvrtina:

Sam finiš treće deonice protekao je u ritmu koš za koš, a crno-beli u poslednji kvartal ulaze sa plus 10 - 71:61!

Veliki broj ofanzivnih skokova u nastavku duela donale su Partizanu veliki broj lakih poena! Tomas ponovo poentira za 65:52!

Morgan trojkom smanjuje na 61:49! Sada i Dimitrijević pogađa za tri i smanjuje na 63:52!

Tomas nakon dosta vremena upisuje poene! 57:46 vode crno-beli u nastavku! Maksimalnih plus 15 za četu Vlade Šćepanvića!

Huventud je krenuo sa individualnim rešenjima, međutim, Partizan to ne koristi da ode na još veći plus!

Partizan ima 13 poena prednosti! Crno-beli nastavljaju da melju domaćina! Jaramaz vuče Parni Valjak!

Plus devet imaju crno-beli na startu drugog poluvremena!

Druga četvrtina:

Koševima Ribasa završen je prvi deo meča!  Partizan vodi sa 48:40!

Partizan melje Huventud! Mekinatejer pogađa za 48:38!

Odlično je Partizan odigrao u nastavku igre. Mekintajer je krenuo da asistira kako ume, a šut spolja crno-belih je proradio! Partizan poenima Jaramaza ide na plus osam  - 46:38!

Huventud se ne predaje! Nova trojka! Finiš prvog dela, Partizan vodi sa 39:34!

Pejdž nastavlja u istom ritmu! Nova trojka!

Pejdž cepa mrežicu izvan linije 6.75 za plus sedam - 32:25, ali Ribas uzvraća istom merom!

Trojka Mekintajera za 29:25!

:

Problemima crno-belih sa penala nastavljaju se i u nastavku duela! Mika polovičan sa linije za slobodna bacanja. Ulasko Jankovića u igru Ante Tomić je zaustavljen, dok Mika sa druge strane za sada deluje odlično pod košem u napadu. Tera domaćina na veliki broj prekršaja!

Novo izjednačenje u Badaloni! Dimitrijević pogađa trojku za 25:25!

Partizan prelazi u vođstvo! Ofanzivni skok Dangubića u polaganje za 23:21, a potom i Janković ponovo polaže loptu za plus 4!

Poenima Jankovića Partizan otvara drugu četvrtinu! Centar crno-belih nastavlju u istom ritmu, Partizan dolazi do izjednačenja!

Prva četvrtina:

Trojkom Gordića, a šre toga Venture završena je prva deonica prednošću španskog tima od 21:17. Slab skok i loša realizacija penala doprineli su minusu Partizana nakon prvih 10 minuta.

Sam finiš prve deonice. Rasplamala se borba na parketu, domaćin vodi sa 19:14! Crno-beli za sada očajni sa penala - 1 od 5!

Tomas je u dva navrata imao priliku za dva plus jedan, međutim, nije bio precizan sa penala. Ipak, PArtizan preko Gordića dolazi na minus tri - 14:11!

Nekoliko vezanih grešaka sa obe strane! Tomić je za sada glavna pokretačka snaga Huventuda! Ribas postiže novu trojku za 14:7!

Nakon minuta odmora Stefan Janković trojkom vraća crno-bele na minus šest. Poeni Tomasa za 11:7!

I ponovo Tomić hvata loptu u napadu i polaže za 9:2! Doson novim poenima voodi Huventud na plus devet - 11:2! Tajm-aut Šćepanović!

Prve poene na ovom meču za Partizan postiže Erik Mika šutem sa poludistance.

Dobar početak domaćeg tima i prednost od 7:0. Tomić zadaje probleme crno-belima...

20.00 - Dobrodošli na lajv prenos meča između Huventuda i Partizana na startu nove sezone u Evrokupu.