20.10.2020.

19:47

(VIDEO) OD SJAJA DO OČAJA, PA DO NOVOG RAĐANJA! Partizan ostvario VELIKU i VAŽNU pobedu u Turskoj! Novica i Mekintajer PRESUDILI!

Partizan je odlično otvorio meč u Turskoj, a centarski tandem Tomas-Mika pravio je velike probleme Bašahšehiru. Vodili su crno-beli sa 11 poena prednosti početkom druge deonice, međutim, tada je na scenu stupio Grin koji je inicirao preokret za prednost domaćeg tima na poluvremenu.

U nastavku meča domaćin je nastavio sa dobrom igrom i imao prednost u intervalu od tri do pot poena razlike. Međutim, crno-beli su se probudili i na samom kraju predvođeni Mekintajerom i Veličkovićem zadali poslednji udarac Bašahšehiru za veliku i važnu pobedu u Evrokupu. Takođe, odličnu partiju pružio je i Erik Mika koji je meč završi sa 19 ubačenih poena.

Partizan je na skoru od dve pobede i dva poraza i nalazi se na mestu broj tri grupe "A"!

Bašahšehir - Partizan 76:82 (17:24,22:14,17:21,20:23)

Dvorana:  Akatlar arena    Sudije: Herezuelo, Udjanski, Hadžić

Bašahšehir: Džons 16, Ali, Akpinar 2, Ozdemir 4, Oncel 4, Grin 23, Klicli, Jilmaz A, Jildizli 16, Akjazili, Oldridž 5, Jilmaz E 6

Partizan: Mika 19, Miler-Mekintajer 22, Zagorac 3, Pejdž 6, Dangubić 8, Gordić 7, Janković S, Angola, Veličković 7, Janković N 2, Tomas 6, Trifunović 2

KRAJ! Partizan je pobedio Bašahšehir nakon neizvesne završnice na krilima Novice Veličkovića i Mekintajera!

Velika greška Mekintajera u prenosu lopte i Turci dolaze na minus dva!

Faul u napadu Veličkovića, ali je samo sudija "to video"! Srećom po crno-bele usledila je kompenzacija!

Amerikanac se iskupio! Mekintajer pocepao mrežicu za tri! 78:72 vode crno-beli!

Neshvatljiva greška Mekintajera vraća Turke u život! Igra se poslednji minut, Partizan vodi - 75:72!

Trojka Veličkovića!!! Pobeda je blizu! 73:68 na manje od dva minuta do kraja.

Serija Mekintajera! Pet vezanih poena i Partizan ide na plus pet - 70:65!

Sredina poslednje deonice, NEREŠENO - 65:65!

Dangubić trojkom vodi crno-bele na plus četiri, ali ponovo taj neumoljivi Grin... 18 poen Amerikanca!

Domaći tim preko Oldridža smanjuje na 62:61!

Partizan ide na plus pet - 61:56!

Četvrta četvrtina:

PREOKRET PARTIZANA! Crno-beli na ulasku u poslednju deonicu vode sa 59:56!

Pejdž je pocepao mrežicu za tri, a Grin uzvratio za dva!

Novica Veličković pogađa za minus dva - 50:48!

Mekintajer sa poludistance, međutim, domaćin uzvraća - 48:43! Trojka Dangubića vraća crno-bele u život!

Grin za tri! Turci idu na plus pet - 46:41!

Nastavlja se rezultatska klackalica na startu drugog dela, Bašahšehir vodi sa 43:41

Treća četvrtina!

Domaći tim je napravio seriju od 15:3 na kraju druge deonice i na poluvreme ide sa prednođću od 39:38!

Partizan je prokockao plus 11 sa početka druge deonice! Bašahđehr dolazi na svega minus jedan - 36:35!

Turci prilaze na minus četiri u finišu prvog poluvremena. Jilmaz koristi oba penala - 36:32!

Tehnička za klupu domaćina! Pejdž pogađa penal, ali Gordić nakon toga pravi korake - 36:28!

Erik mika nastavlja po starom! Zakucavanje Amerikanca za plus 11 - 35:24!

Zakucavanje Jilmaza kao odgovor Partizanu! 31:24!

I ponovo Mika! sjajna igra centra crno-belih na večerašnjem meču - 31:22!

Poenima Mike Partizan ide na maksimalnih plus 10!

Druga četvrtina:

Zagorac cepa mrežu na kraju prve deonice! Partizan sa prednošču od 24:17 ulazi u drugu četvrtinu!

Prvi poeni za kapitena crno-belih Novicu Veličkovića! Zamenio je Tomasa i odmah igrom leđima poentirao za 17:11!

Crno-beli za sada deluju solidno, centarska linija odrađuje odličan posao i pored izostanka Vila Mozlija.

Partizan prelazi u vođstvo, Mika polaže za prednost od 15:9!

Tomas razigran na startu deula! Sada pogađa sa poludistance... Ali Džons na drugoj strani i dalje pravi velike probleme Partizanu.

Laki poeni na obe strane, Grin pa Tomas - 5:4!

Partizan je prvi poveo na ovoj utakmici, ali je Džons uzvratio trojkom za 3:2!

Prva četvrtina:

Meč je počeo!

17.30 - Dobrodošli na lajv prenis meča četvrtog kola regularnog dela Evrokupa između Bašahšehira i Partizana. Sve detalje sa ove utakmice možete pratiti uživo putem portala Informer.rs.