17.11.2020.

20:00

(VIDEO) PARTIZAN SLAVIO POSLE DRAME! Markus Pejdž razbio Uniks!

Kakva meč! Ovo je način da Partizan raste kao tim! Velika drama na kraju u Beogradu, ali je Partizan na krilima Markusa Pejdža slavio protiv Uniksa 89:86 (20:26, 20:13, 23:21, 26:26)! Lepo je rekao Zagorac nakon meča da ovo može da ude preloman momenat sezone!

U prvoj četvrtini katastrofalan početak Partizana! Razbio je Uniks brzom tranzicijom ritam crno-belih, te je Filipovski vrlo brzo morao da zatraži tajm-aut. Uspeo je Vil Mozli da razmrda ekipu posle monstruozne blokade, ali je Uniks nastavio da šutira dobro za tri poena i na prvi odmor otišao sa šest poena prednosti  - 20:26.

Na početku druge deonice Pejdž i Trifunović trojkama vraćaju meč u egal. Profunkcionisala je saradnja Zagorca i Jankovića, na šta Uniks nije imao odgovor, pa je Partizan uspeo do poluvremena da okrene rezultat u svoju korist – 40:39.

Šuterska rapsodija sa obe strane na startu treće deonice! Krenulo je preko Dangubića i Smita, a onda je Pejdž uzeo stvari u svoje ruke! Uspeo je Partizan da stekne i osetniju prednost tokom treće četvrtine, ali početničke greške u poslednjem minutu vratile su Uniksu egal .

Uspeo je Uniks na kraju poslednje četvrtine i da povede ponovo, ali je Pejdž nastavio da pogađa iz svih pozicija! Bilo je jasno tada da nas očekuje neizvesna završnica i da crno-beli neće nadoknaditi -23 iz Rusije kako bi eventualno imali bolju koš raziliku! Uspeo je Rašon Tomas da pogodi veoma bitnu trojku i ponovo odlepi Partizan ali se Uniks nije predao!

Imali su Rusi čak i napad za pobedu, ali se dobro snašla odbrana Partizana, Smit se spetljao, a potom i Kenan, pa je Partizan mogao da slavi!

PARTIZAN - UNIKS 89:86 (20:26, 20:13, 23:21, 26:26)

Hala "Ranko Žeravica". Sudije: Hristodulu, Perandi, Konstantinovs

PARTIZAN: Mekintajer 15, Mozli 5, Zagorac 14, Pejdž 25, Dangubić 8, Gordić -, S. Janković nije igrao, Angola nije igrao, Veličković 5, N. Janković 6, Tomas 8, Trifunović 3. Trener: Sašo Filipovski.

UNIK: Braun 16, Antipov -, Kenan 19, Žbanov 0, Volters 1, Vajt 8, Sergejev nije igrao, Klimenko nije igrao, Uzinski 6, Smit 14, Morgan 12, Kolesnikov 10.

Četvrta četvrtina:

40. minut - Promašio je Pejdž prvo slobodno bacanje, dok je drugi put bio precizan !

40. minut - Morgan polovičan sa linije penala - 88:86! Ostalo je sedam sekundi do kraja susreta!

40. minut - FANTASTIČNA ODBRANA RAŠONA TOMASA! Mekintajer pogađa za +3. Ima još devet sekundi do kraja meča!

40. minut - Nova trojka Ajzee Kenena - 86:85!

40. minut - Pogodak Rašona Tomasa uz faul - 86:82!

38. minut - Vezuje dve trojke Markus Pejdž - 84:82!

38. minut - Ofanzivni skok za Brauna, pogodak i dodatno slobodno bacanje - 78:78! Tajm-aut Sašo Filipovski.

37. minu - Vraća Rašon Tomas - 78:76!

37. minut - Ajzea Kenan pogađa trojku sa deset metara Uniks ponovo vodi - 75:76!

36. minut - Sada dva vezana pogodka Miler-Mekintajera 75:73.

35. minut - Ponovo vodi Uniks, pet vezanih poena Kenana i sada je 71:73!

34. minut - Pogađa Rašon Tomas uz faul i koristi dodatno slobodno bacanje - 71:68!

33. minut - Ofanzivan skok Veličkovića i nova trojka Pejdža na isteku napada - 68:66!

31. minut - Pogađa Morgan oba puta sa linije penala - 63:62.

Treća četvrtina:

30. minut - Greška Partizana poklonila je Uniksu ponovo rezultatski priklučak - 63:60!

30. minut - Ponovo Markus Pejdž pogađa trojku - 63:55!

29. minut - PEEEEEEEEEEEEEEEEJDŽ! NOVA TROJKA ZA ŠUTERA PARTIZANA - 60:55!

28. minut - Zonski presing Uniksa urodio je plodom, Partizan ponovo ima samo posed prednosti - 57:55!

27. minut - PEEEEJDŽ! Nova trojka za Partizan - 57:52! Tajm-aut za Uniks!

26. minut - NOVA TROJKA ZA PARTIZAN! Veličković donosi prvu osetniju prednost crno-belima - 54:50!

25. minut - Nastavlja se revolveraški obračun! Sada Zagorac vraća - 51:50!

25. minut - Evo je i deseta, ovoga puta najbolji trojkaš u istoriji Evrokupa Smit - 48:50!

24. minut - Ponovo vraća Dangobić - 48:47!

23. minut - Deveta trojka Uniksa, ovoga puta Vajt - 45:47!

22. minut - Nova trojka za Smita, ali vraća Dangubić - 45 - 44!

22. minut - Poeni na jednoj strani Zagorca na drugoj Brauna! Uniks je prešao na zonsku odbranu - 42:41!

Druga četvrtina:

20. minut - Uspeo je Partizan da se trgne do kraja prvog poluvremena - 40:39!

18. minut - Nastavlja se sjajan šut Uniksa i Nova trojka Kolesnikova - 36:37!

17. minut - Miler-Mekintajer pogađa za tri poena - 36:34!

15. minut - Pogađa Zagorac, Partizan vodi prvi put na meču - 33:32!

13. minut - Razigrao se Markus Pejdž i pogodio novu trojku, a potom i polaganje Zagorca - 31:32!

12. minut - Napokon dobra odbrana crno-belih, ali Uzinski pogađa trojku preko ruke - 26:32!

11. minut - Dobro otvaranje druge deonice dve trojke, prvo Pejdž, a potom i Trifunović - 26:29!

Prva četvrtina:

10. minut - Ponovo je Mozli dobro reagovao, fauliran je, ali je sa linije penala bio polovičan - 20:26! Gotova je prva deonica!

10. minut - Još jedan fantastičan poen nakon ofanzivnog skoka Vila Mozlija - 19:24!

9. minut - Nije uspeo Gordić da ubaci loptu posle faula na teren, kažnjava Braun početničku grešku Partizana - 17:24!

7. minut - Trojka Smita, sa druge strane vraća Zagorac - 17:24!

7. minut - Fantastična blokada Vila Mozlija! Toliko je falila Partizanu njegova energija, odmah dobra reakcija i u napadu ofanzivni skok sada je 14:16!

6. minut - Još jedna trojka za Uniks sada je +8 - 8:16!

6. minut - Ne funkcioniše odbrana Partizana na startu meča, Morgan je napao Jankovića sa niskog posta i pogodio uz faul - 8:13!

4. minut - Dva vezana pogodka Kodija Milera-Mekintajera, Partizan se vratio na posed zaostatka - 8:10!

4. minut - Ponovo loša reakcija u odbrani crno-belih, što kažnjava Kenan trojkom - 4:10!

3. minut - Loše vraćanje Partizana koristi Morgan, sa druge strane siguran Veličković - 4:4!

1. minut - Utakmica je počela! Prvi napad za ekipu Uniksa!

20:12 - Dobre vesti za navijače Partizana, na zagrevanju se pojavio Vil Mozli posle mesec dana odsustva, zbog povrede koju je zadobio baš protiv Uniksa!

20:00 - Dobrodošli na lajv prenos utakmice Partizana i Uniksa u okviru osmog kola Evrokupa. Sve detalje sa današnjeg meča možete pratiti na portalu Informer.rs!