19.11.2020.

19:45 >> 22:34

(VIDEO) "PARNI VALJAK" PREŠAO PREKO ŠPANACA! Partizan se kockao, ali na kraju srušio Huventud

Prva četvrtina pripala je Špancima koji su vodili od početka do kraja te deonice. Međutim, u drugoj je Partizan došao do preokreta i na poluvremenu je imao osam poena prednosti.

Treća četvrtina je takođe protekla u znaku Partizana koji je na njenom kraju imao maksimalnih +14. Ipak, crno-beli su umalo u poslednjih deset minuta sve prosuli. Dopustili su gostima da se vrate u meč i da uđu u penal završnicu, ali su se na kraju izvukli i tako došli do važne pobede.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Nemanja Gordić sa 16 poena, a dvocifrena su bila još tri košarkaša. Kodi Miler-Mekintajer je ubacio 13, Rašon Tomas 11, a Nemanja Dangubić deset poena.

Sa druge strane, istakli su se Šon Doson sa 19 poena, kao i Ćabi Lopez-Arostegi i Vladimir Brodzijanski sa po 16.

Partizan - Huventud 78:75 (18:19, 23:14, 22:16, 15:26)

DVORANA: Hala sportova "Ranko Žeravica"

SUDIJE: Joanis Fufis, Jurgis Laurinavičijus, Stanislav Valejev

PARTIZAN: Miler-Mekintajer 13, Zagorac 7, Pejdž 8, Dangubić 10, Gordić 16, S. Janković, Veličković, N. Janković 6, Tomas 11, Trifunović 1, Mozli 6. Trener: Sašo Filipovski.

HUVENTUD: Doson 19, Lopez-Arostegi 16, Morgan 8, Brodzijanski 16, Krag, Parado 2, Ventura 3, Basas 7, Birgander 4, Para, Maronka. Trener: Karles Duran.

40. minut - Basas je pogodio jedno slobodno bacanje za 78:75, drugo je namerno promašio, ali nije bilo ofanzivnog skoka. Pejdž je potom šutirao trojku uz zvuk sirene, ali nije bio precizan.

40. minut - Oba penala je pogodio Pejdž (78:74), a Dangubić pravi nepotreban faul.

40. minut - Brodzijanski pogađa za dva, Pejdž je fauliran i ide na liniju penala. Do kraja je ostalo deset sekundi - 76:74.

40. minut - Basas promašuje trojku, ali potom Miler-Mekintajer prodaje loptu. Novi tajm-aut za goste, 14 sekundi do kraja meča.

40. minut - Miler-Mekintajer je pogodio za dva! Rezultat je 76:72, a do kraja je ostalo 28 sekundi.

39. minut - Trojku za 74:72 pogađa Konor Morgan, Filipovski zove tajm-aut.

38. minut - Sama završnica meča, rezultat je 74:69.

36. minut - Feran Basas je pogodio trojku i tako doveo utakmicu na "dva poseda" - 70:64.

35. minut - Birgander je nastavio seriju Huventuda, ali je potom Rašon Tomas pogodio za 70:61.

34. minut - Španci smanjili na jednocifrenu razliku - 68:59, a Filipovski zove tajm-aut.

32. minut - Serija trojki na startu poslednje deonice. Doson, Gordić, pa opet Doson su bili precizni iz daljine, a onda je Janković pogodio za dva - 68:55.

29. minut - Pejdž i Gordić trojkama vraćaju ubedljivu prednost crno-belima, a potom Brodzijanski zakucava za 57:47.

28. minut - Poenima Brodzijanskog i Dosona Španci prilaze na minus šest - 51:45. Filipovski je zatražio tajm-aut.

27. minut - Huventud je serijom 5:0 prišao na 49:41, ali je onda Dangubić pogodio za 51:41. Vil Mozli ima četiri lične greške.

25. minut - Kodi Miler- Mekintajer je pogodio trojku za maksimalnih 49:36!

23. minut - Dva bacanja je pogodio Tomas, a potom i Zagorac trojku uz zvuk sirene za prvu dvocifrenu prednost - 46:36.

21. minut - Nikola Janković otvara drugo poluvreme sa dva promašena slobodna bacanja, a na drugoj strani Lopez-Arostegi pogađa za tri - 41:36.

20. minut - Basas postiže lake poene za 39:33 i odmah Filipovski zove tajm-aut.

19. minut - "Parni valjak" dolazi do maksimalne prednosti - 39:31, a Karles Duran ponovo traži minut odmora.

17. minut - Partizan vodi 33:27, gosti traže tajm-aut.

15. minut - Partizan je napravoi seriju 5:0, ali su Španci trojkom prišli na 31:27.

13. minut - Serija Huventuda 5:0, kojom tim iz Badalone hvata priključak - 26:24.

12. minut - Trojka Pejdža, pa 2+1 Tomasa donose Partizanu velikih sedam poena viška - 26:19.

11. minut - Nikola Janković donosi prvo vođstvo Partizanu - 20:19.

10. minut - U poslednji minut su Španci ušli sa dva poena prednosti - 18:16.

8. minut - Partizan dolazi do izjednačenja - 14:14.

7. minut - Unakrsno padaju poeni, a Huventus je trojkom Arostegija stigao do 13:10.

5. minut - Poenima Milera-Mekintajera i Zagorca Partizan prilazi na poen zaostatka - 6:7.

3. minut - Huventud u seriji, Španci vode 7:2.

1. minut - Ujednačen početak meča - 2:2.

20.20 - Do početka meča ostalo je još deset minuta.

20.05 - Igrači oba tima se zagrevaju.

19.45 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Partizan - Huventud.

Najvažnije je da se maksimalno skoncentrišemo na našu energiju i da je povratimo. Stručni štab radi na pripremi utakmice protiv Huventuda i prenećemo sve bitne informacije igračima. Znamo da ne možemo na treningu uraditi mnogo što se tiče narednog meča, ali važno je izvođenje našeg sistema odbrane i napada, a najvažniji će biti regeneracija i koncentracija - rekao je Sašo Filipovski uoči utakmice.