09.12.2020.

19:45 >> 22:27

(VIDEO) PARTIZAN TEŠKOM MUKOM IZBORIO TOP 16! Crno-beli se kockali u završnici!

Pobeda crno-belima garantuje top 16 fazu Evrokupa, što je bio primarni cilj pred početak sezone u ovom takmičenju. Sjajnu "rolu" u presudnim momentima odigrao je Rašon Tomas koji se izborio za nekoliko "ničijih lopti", ali je i na minut pre kraja vezao šest poena, meč je završio sa 18 poena.

Veoma izjednačna borba u prvoj četvtini, nisu dozvoljavali Turcni crno-belima da se odvoje sve do pred kraj druge deonice kada je Partizan otišao na devet poena prednosti. Na statru treće četvrtine usela je četa Saše Filipovskog preko Milera-Mekintajera da ode na +10, ali nije se Bahčešehir predavao.

Uspeli su Turci da se vrate u poslednjoj četvrtini, da čak i povedu, ali je Partizan predvođen sjajnim Rašonom Tomasom uspeo da slavi u veoma bitnoj utakmici i sada mirno može da sprema mečeve sa Buržom i Venecijom u kojima će se "juriti" bolji plasman u grupi!

Partizan - Bahčešehir   88:75 (25:17, 17:20, 17:21, 29:17)

Hala sportova Ranko Žeravica              Sudije: Javor, Paternik, Ambrosov

Partizan: Mika, Miler-Mekintajer 17, Zagorac 8, Pejdž 10, Dangubić 7, Jaramaz 6, Gordić 2, Veličković 4, Janković 12, Tomas 18, Trifunović, Mozli 4.

Bahčešehir: Džons 5, Robinson 9, Ozdemir, Onsel 8, Grin 25, Kiličli, Jildizri 6, Akjazili 10, Ovens 5, Oldridž, Jilmaz 7.

Tok meča

Četvrta četvrtina:

40. minut - Ukradena lopta za Pejdža, Miler-Mekintajer pogađa za pobedu crno-belih - 88:75!

38. minut - Rašon Tomas cepa mrežicu! Partizan se ponovo rezultatski odvojio - 81:73!

37. minut - Zbrka u napadu crno-belih, promašivali su redom Tomas, Dangubić i Pejdž, ali je na kraju plej Partizana uspeo da poentira - 76:71!

36. minut - Trojka Kodija Milera-Mekintajera - 74:71!

36. minut - MOZLI! Kakvo zakucavanje Vila Mozlija, bitni poeni za crno-bele - 71:71!

35. minut - Pogađa sada Nemanja Dangubić, ponovo je nerešeno - 69:69!

34. minut - Loše vraćanje igrača Partizana i laki poeni za Ovensa u kontri, Bahčešehir posle dugo vremena ponovo vodi - 67:69!

33. minut - Veoma važna trojka Milera-Mekintajera, Partizan ponovo na plus pet - 67:62!

31. minut - Zversko zakucavanje Rašona Tomasa na startu poslednje četvrtine - 61:60!

Treća četvrtina:

30. minut - Svega poen prednosti za Partizan pred početak poslednjeg perioda - 59:58!

29. minut - Nastavlja se serija turskog tima, crno-beli imaju pola koša prednosti nakon nesportske Jankovića - 56:55!

28. minut - Ponovo serija 5:0 za Bahčešehir i sada je svega pet poena prednosti za Partizan- 56:51!

27. minut - Pogodak uz faul Nikole Jankovića, Partizan ponovo ima deset poena prednosti - 56:46!

26. minut - Prekida Zagorac lošu seriju crno-belih, a potom i laki poeni za Nikolu Zagorca u kontri- 53:46!

24. minut - Sada serija 8:0 za Bahčešehir, nakon trojke Erika Grina - 47:45!

22. minut - Pet vezanih poena za Nemanju Dangubića na startu drugog poluvremena, Partizan ima +10 - 47:37!

Druga četvrtina:

20. minut - Nije uspeo Zagorac da položi, ali je Janković ispravio njegovu grešku - 42:37!

17. minut - Sjajan potez Milera-Mekintajera i laki poeni za Nikolu Jankovića - 35:32!

15. minut - Vezani koševi Pejdža i Dangubića, Partizan ponovo vodi - 31:28!

13. minut - Mnogo bolji početak za tursku ekipu, još jedna trojka, ovoga puta Erik Grin, Partizan ima svega pola koša prednosti - 27:26! Tajm-aut Sašo Filipovski!

11. minut - Pogodak za Bahčešehir, nova trojka - 25:20! Sa druge strane promašaj Ognjena Jaramaza.

Prva četvtina:

10. minut - Ergan Jilmaz pogađa trojku za Bahčešehir - 21:15!

8. minut - Povratnik na teren Ognjen Jaramaz vezuje četiri poena, raste prednost crno-belih - 19:11!

7. minut - Serija 8:0 za Partizan! Trojke Milera-Mekintajera i Pejdža, a potom i "kapuljača" Rašona Tomasa - 15:11!

5. minut - Vraća trojku Džamal Džons, potom i dobra odbrana Jildizlija, bolji početak turske ekipe - 7:11!

5. minut - Trojka Radeta Zagorca, Partizan smanjuje zaostatak na samo jedan posed - 5:7! Rašon Tomas je sada na parketu umesto Novice Veličkovića.

4. minut - Pogodio je Osel posle prodora, a potom i greška Nikole Jankovića u napadu - 2:7!

2. minut - Prve poene za Partizan postiže Novica Veličković - 2:2!

1. minut - Utakmica je počela!

19:45 - Dobro došli na lajv prenos utakmice devetog kola Evrokupa između Partizana i Bahčešehira. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz Informer.rs!