16.01.2021.

17:50 >> 19:55

BUDUĆNOST RAZBILA SNOVE PARTIZANA! Zbogom plej-ofu! /VIDEO/

Novi poraz Partizana u ABA ligi, možda i poresudni u borbi za plej-of! Crno-beli su poraženi u Podgorici pošto je od njih bila bolja Budućnost 80:72 (20:21, 21:15, 13:18, 26:18).

Konstantni deficit tokom utakmice koštao je crno-bele pobede. Kada bi se Partizan vratio u meč, Budućnost bi furioznom serijom ponovo otišla na veću prednost, ali na kraju nije bilo snage.

Poslednji pokušaj bio je posle trojke Radeta Zakorca na minut do kraja, kada su crno-beli došlo na pet poena zaostatka, ali je već u sledećem napadu Ivanović pogodio trojku i rešio meč!

Budućnost je predvodio Nikola Ivanović sa 25 poena, 17 je dodao Amadeo Dela Vale. Kod Partizana Rade Zagorac je upisao 14, a 11 Mika.

Budućnost - Partizan 80:72 (20:21, 21:15, 13:18, 26:18)

Hala "Morača"  Sudije: Sašo Petek, Mario Majkić, Denis Hadžić

Budućnost: Kobs, Ivanović, Edžim, Šehović, Nikolić, Apić, Mitrović, Dela Vale, Nikolić, Popović, Rid, Rid, Žugić.

Partizan: Miler Mekintajer, Mika, Zagora, Pejdž, Dangubić, Jaramaz, Veličković, Perkins, Janković, Tomas, Trifunović, Mozli.

Tok meča

Četvrta četvrtina:

40. minut - BIĆE DRAME! Poenitra Miler-Mekintajer samo tri poena prednosti za Budućnost, ostalo je još 40 sekundi - 75:72!

39. minut - Serija Partizana od 5:0 ponovo imamo egal, do kraja meča ostalo je jedan minut i 12 sekundi - 75:70!

38. minut - Fauliran je Dragan Apić, a centar Budućnosti pogađa oba bacanja i donosi dvocifrenu prednost Podgoričanima - 75:65!

37. minut - ZAGORAAAC! Cepa bek Partizana trojku van linije za tri poena, vraća se ekspresno Partizan u meč - 71:65!

36. minut - Poeni Luke Mitrovića uz faul Erika Mike, ima bivši kapiten Zvezde i dodatno slobodno bacanje - 71:62!

35. minut - Loša igra Partizana u poslednjoj deonici, mora da reaguje Sašo Filipovski tajm-autom!

33. minut - Serija grešaka Partizana, Perkins je faulirao Ivanovića u šutu za tri poena, potom i izgubljena lopta Mike. Budućnost stiče osetniju prednost - 64:57!

32. minut - Trojka Ivanovića sada, a potom i poeni Apića uz faul, sa druge strane poeni Perkinsa uz zvuk sirene - 59:57!

31. minut - Tehnička sa Budućnost zbog protesta Nikole Ivanovića, Trifunović koristi samo jedno bacanje - 54:55!

Treća četvrtina:

30. minut - Gotova je i treća četvrtina, na kraju nerešeno 54:54! Sve staje u poslendjih deset minuta!

29. minut - Nekoliko minuta bez poena na obe strane, ali posle pogodaka Dela Valea sa penala ponovo je nerešeno - 54:54!

27. minut - Sada pogađa i Erik Mika za tri poena, raste prednost Partizana - 49:52!

26. minut - PEEEEJDŽ! Treća trojka za pleja Partizana u trećoj deonici - 48:49!

25. minut - Dobro deluje napad Partizana u drugom poluvremenu pogodak i Milera-Mekintajera - 45:46, ali potom glupost Pejdža, Dela Vale ima tri slobodna bacanja!

24. minut - Vraća to Amadeo Dela Vale, Budućnost ponovo vodi - 45:44!

23. minut - Prvi poeni za Budućnost u nastavku preko Kobsa, ali potom trojka Pejdža, crno-beli imaju +1!

21. minut - Serija 5:0 Partizana na startu treće četvrtine, pogađa Pejdž trojku, a potom i Rašon Tomas poentira, nerešeno je - 41:41!

Druga četvrtina:

20. minut - Gotovo je prvo poluvreme - 41:36. Dobro je Budućnost otvorila utakmicu, ali je Partizan na krilima Uroša Trifunovića i Džoša Perkinsa, obojica imaju po osam poena, uspeo da se vrati u duel, ali je Kobs na kraju druge četvrtine ponovo odveo Podgoričane na osetniju prednost.

20. minut - Solo prodor Džastina Kobsa i pogodak uz faul Vila Mozlija. Uspeo je centar Partizana da se iskupi za grešku u napadu i zakuca loptu u koš Podgoričana - 41:36!

19. minut - Faulirao je Danilo Nikolić Erika Miku, te će centar crno-belih na liniju penala, pre toga tajm-aut za Sašu FIlipovskog - 36:33!

18. minut - Dva vezana pogotka za Partizan, Miler-Mekintajer i Mika vraćaju egal u meč - 34:33!

17. minut - Ponovo serija Budućnosti posle poena Rida, pogađa Nikola Ivanović trojku - 34:29!

16. minut - Burno je reagovao strateg Budućnosti posle čiste ukradene lopte Džoša Perkinsa, ali su mu sudije progledale kroz prste - 31:29!

15. minut - Sada i Erik Mika pogađa pogađa trojku, fantastično šutersko veče za Partizan za sada u Podgorici - 29:29!

15. minut - Napao je Apić Nikolu Jankovića sa niskog posta i iznudio faul, te će centar Partizana morati na klupu zbog rane druge lične greške - 29:26!

14. minut - "Klupa" Partizana za sada održava crno-bele u životu, kombinovano 22 poena, dok je starta petorka na svega četiri!

13. minut - PERKIIIIINS! Fanastičan pogodak Partizanovog pleja u pravom momentu prekid serije Budućnosti  - 29:26!

12. minut - Lepa akcija crno-belih posle minuta odmora, novi pogodak Radeta Zagorca, ali vraća Dragan Apić na drugoj strani terena - 26:23!

11. minut - Otvara Budućnost sjajno drugu četvrtinu, serija 4:0 za Podgoričane, reaguje Filipovski tajm-autom - 24:21!

Prva četvrtina:

10. minut - Poenitrao je Nikola Janković, sa druge strane poeni Kobsa sa linije penala - 20:21! Gotova je prva četvrtina..

10. minut - Sada faul u napadu Edžima, sjajni minuti za crno-bele!

9. minut - Ušao je Perkins u igru i ponovo razbudio crno-bele! Pet vezanih poena za novajliju na poziciji pleja - 16:19!

8. minut - Vraća Amadeo Dela Vale, ali Trifunović je u fantastičnoj seriji, osmi vezani poen - 14:14!

7. minut - TRIFUNOVIIIIIIĆ! Trojka krilnog igrača Partizana, potom i dobra odbrana i ponovo poeni za Uroša Trifunovića, nerešeno je - 11:11!

6. minut - Sjajan potez Danila Nikolića koji pogađa uz faul, ali promašuje dodatno bacanje, varaća to Zagorac sa druge strane - 11:6!

5. minut - Muku muče crno-beli na startu utakmice, pogađa sada Vil Mozli jedno slobodno bacanje - 7:4!

3. minut - Rano je ušao Partizan u probleme sa faulovima i već posle tri minuta ispunili su bonus. Ipak, Vili Rid bio je polovičan sa linije penala - 7:3!

2. minut - Ponovo poeni Dela Valea, ovoga puta sa linije penala pogađa Italija, potom novi faul Partizana, a dva slobodna bacanja će imati Danilo Nikolić, siguran je bio krilni centar Budućnosti - 6:3!

1. minut - Otvara Nemanja Dangubić trojkom veliki derbi, sa druge strane vraća Amadeo Dela Val. Furiozan start utakmice - 2:3!

17:50 - Dobro došli na lajv prenos utakmice 15. kola ABA lige između Budućnosti i Partizana. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!