03.02.2021.

19:50 >> 22:25

LUDNICA U HALI SPORTOVA! Partizan gubio ceo meč, pa pobedio košem u poslednjem napadu /VIDEO/

Pobedu crno-belima u dramatičnoj završnici doneo je Džoš Perkins pogotkom četiri sekunde pre kraja meča.

Partizanu je pre tog trenutka vodio samo jednom i to u prvoj četvrtini (10:9), a gotovo ceo meč je jurio minus koji je u jednom trenutku iznosio i 18 razlike (46:28).

Ovom pobedom se Partizan na tabeli grupe F izjednačio sa Trentom, pošto oba tima imaju polovičan skor, dok je Lokomotiva ostala zakucana za dno.

Crno-bele je do pobede predvodio Rašon Tomas sa 23 poena i osam skokova, a dvocifren je bio još Ognjen Jaramaz koji je ubacio 11 poena.

Sa druge strane, kod gostiju su se istakli Džordan Kraford sa 16 poena i Kevin Hervi koji je dodao jedan manje.

Partizan - Lokomotiva 71:69 (22:24, 13:24, 17:8, 19:13)

DVORANA: Hala sportova "Ranko Žeravica" (Beograd)

SUDIJE: Hristos Hristodulu, Džozef Bisang, Eduard Udjanski

PARTIZAN: Mika 8, Zagorac, Pejdž 8, Dangubić, Jaramaz 11, Veličković 9, Perkins 9, Janković 3, Radovanović, Tomas 23, Trifunović, Mozli. Trener: Saša Filipovski.

LOKOMOTIVA: Vilijams-Gos 5, Kamings 5, Hervi 15, Motovilov 6, Kalnietis 2, Ilnickij, Kuzminskas 2, Linč 10, Martijuk, Kroford 16, Gordon 7, Emčenko 1. Trener: Evgenij Pašutin.

ČETVRTA ČETVRTINA

KRAJ MEČA! Perkins pogađa četiri sekunde pre kraja i Partizan pobeđuje 71:69.

40. minut - Partizan je ukrao loptu, a Jaramaz je fauliran. Crno-beli će ubaciti loptu sa strane, Filipovski je 18 sekundi pre kraja zvao tajm-aut.

Hervi postiže dvojku, ali onda trojku daje Džošua Perkins za izjednačenje Partizana - 69:69. Ostalo je 33 sekunde.

39. minut - Partizan propušta napad, ostalo je 64 sekunde do kraja, a gosti i dalje vode pola koša.

Trojku pogađa Jaramaz, 67:66.

Manje od dva minuta ostalo je do kraja, Rusi imaju prednost od 67:63.

37. minut - Očekuje se neizvesna završnica, Lokomotiva vodi 65:61.

35. minut - Lokomotiva održava prednost, ali ni Partizan ne popušta - 63:57.

33. minut - Tvrda odbrana se igra, rezultat je 60:54 za ruski tim.

31. minut - Prve poene u poslednjoj deonici postigao je Kevin Hervi, ali je ubrzo pogodio i Rašon Tomas za 54:58.

TREĆA ČETVRTINA

KRAJ ČETVRTINE! Uoči poslednjih deset minuta, Lokomotiva vodi sa 56:52.

29. minut - Ipak, ponovo je Erik Mika pogodio, to je njegov šesti vezani poen - 56:52.

28. minut - Lokosi se ponovo odlepljuju, vode 56:50.

27. minut - Erik Mika pogađa za dva i nastavlja seriju Partizana - 52:48.

25. minut - Crno-beli dišu za vratom Lokomotivi - 52:46.

23. minut - Partizan serijom prilazi na 'minus osam', rezultat je 50:42.

21. minut - Kevin Hervi i Rašon Tomas su postigli po dva poena na startu drugog poluvremena - 50:37 za goste.

DRUGA ČETVRTINA

POLUVREME! Posle prvih 20 minuta, ekipa Lokomotive vodi rezultatom 48:35!

19. minut - Pašutin je Partizanovu seriju 6:2 prekinuo zatraženim minutom odmora - 48:34.

17. minut - Saša Filipovski pokušava tajm-autom da razbudi svoje igrače!

15. minut - Motovilov je precizan sa linije slobodnih bacanja i sada je osetna razlika za Ruse! 40:26.

14. minut - Motovilov pravi najveću razliku na meču! 32:22. Partizan je trenutno anemičan.

12. minut - Kroford sa lakoćom poentira, a Tomas maši za tri poena... Ne ide Partizanu kada su u pitanju trojke. Trenutno je 30:22.

11. minut - Saša Filipovski ne miruje pored aut linije!  Partizan dopušta lake poene za Lokomotivu! Povećali su Rusi prednost, sada je 22:28.

PRVA ČETVRTINA

KRAJ PRVE ČETVRTINE! Rezultat posle prvih 10 minuta igre je  22:24.

9. minut - Perkins je siguran sa linije slobodnih bacanja pa je sada 18:21.

8. minut - Tomas je precizan pa je sada 16:18.

7.minut - Veličković pravi faul, a Emčenko grešku u koracima.

5. minut - Partizan je uzvratio serijom 7:0, pa je trenutan rezultat 13:12 za goste.

4. minut - Lokomotiva pravi seriju i vodi 13:5.

2. minut - Raspucan početak meča. Posle prvih 120 sekundi rezultat je 7:5 za goste, a za Partizan su poene dali Veličković koji je pogodio zicer i Jaramaz koji je bio precizan za tri.

Utakmica je počela!

20.25 - Zagrevanje se privodi kraju, utakmica počinje za pet minuta.

20.05 - Do početka meča je ostalo 25 minuta, a u nastavku se podsetite šta je trener crno-belih Saša Filipovski rekao pred meč.

Svesni smo da je ovo vrlo važna utakmica u kojoj je sve moguće i nadam se da će nam ovaj meč biti najbolji do sad, da ćemo ga zbog njegove važnosti, ali i zbog nas samih, igrati na najvišem nivou. Lokomotiva je jaka ekipa, sa dva nova pojačanja, Gosom i Gordonom koji je na prošloj utakmici imao dobar učinak. Igramo protiv ekipe koja poseduje individualan kvalitet, zato očekujem sa naše strane da igramo timski i da se borimo svih 40 minuta, i da kolektivnom igrom u odbrani i napadu damo sve od sebe da zaustavimo jake strane pojedinaca Lokomotive - kazao je Filipovski.

19.50 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Partizan - Lokomotiva.