06.02.2021.

19:20 >> 20:29

PARTIZAN NIJE USPEO DA PREOKRENE! Igokea zasluženo slavila u Beogradu /VIDEO/

Ekipa iz Laktaša je do trijumfa u hali sportova "Ranko Žeravica" stigla potpuno zasluženo, pošto je Partizan samo u dva navrata bio u prednosti tokom meča (11:8 u prvoj i 62:61 u trećoj četvrini).

Igokea je od početka meča diktirala tempo i vodila je gotovo tokom celog meča, a Partizan je jedinu pravu šansu da se vrati u meč imao krajem treće četvrtine kada je i poveo. Međutim, gosti su poslednju deonicu otvorili serijom 7:0 posle čega nije bilo povratka za crno-bele.

Pulenima Saše Filipovskog je ovo bio osmi poraz u sezoni, a imaju i svega devet pobeda, dok je Igokea na skoru 13-3.

Najefikasniji u Partizanu bio je Rašon Tomas sa 18 poena, 15 je dodao Erik Mika, dok je Markus Pejdž ubacio 14, uz sedam asistencija.

Na drugoj strani su po 16 poena ubacili Marko Jošilo, Entoni Klemons i Dalibor Ilić.

Partizan - Igokea 75:83 (16:23, 20:19, 26:21, 13:20)

DVORANA: Hala sportova "Ranko Žeravica" (Beograd)

SUDIJE: Josip Radojković, Mario Majkić, Vladimir Vesković

PARTIZAN: Mika 15, Zagorac 6, Pejdž 14, Dangubić, Jaramaz 11, Veličković 11, Perkins, Janković, Radovanović, Tomas 18, Trifunović, Mozli. Trener: Saša Filipovski.

IGOKEA: Klemons 16, Atić 13, Jovanović 4, Grej 7, Jošilo 16, Talić 1, Ilić 16, Pot, Karmajkl 9, Fundić 1, Kondić. Trener: Dragan Bajić.

ČETVRTA ČETVRTINA

Na kraju je Igokea zasluženo došla do trijumfa rezultatom 83:75.

U poslednji minut se ušlo rezultatom 79:75 za Igokeu, a onda je Entoni Klemons postigao dvojku za 'plus šest'.

U nastavku je Zagorac pogodio jedno bacanje, a Marko Jošilo trojku na drugoj strani, pre nego što su crno-beli prišli na četiri poena zaostatka - 75:71.

Poslednju deonicu je Igokea otvorila serijom 7:0 koju je tajm-autom prekinuo Saša Filipovski, a Partizan je potom do prvih poena stigao tek posle četiri i po minuta igre u četvrtini, pa je tada na semaforu pisalo 70:64.

TREĆA ČETVRTINA

Ipak, posle tajm-auta koji je usledio je Igokea vezala četiri poena, ali je onda Ognjen Jaramaz pogodio uz faul, pa i sa linije penala za 62:61. Međutim, Edin Atić je zakucao u poslednjoj sekundi četvrtine za vođstvo Igokee od 63:62.

Već u sledećem napadu crno-belih je novi koš postigao Rašon Tomas koji je tako doneo crno-belima tek drugu prednost na meču - 59:57.

Zatim je usledila ekspresna serija "parnog valjka" od 6:0, koja je potom nastavljena uz dva primljena koša, pa je Partizan na nešto više od minut i po do kraja četvrtine izjednačio rezultat na 57:57.

Seriju gostiju je prekinuo Novica Veličković trojkom, ali je onda tim Drgana Bajića sa pet vezanih poena stigao prvi put do dvocifrene prednosti - 53:43.

U prva dva minuta drugog poluvremena je Erik Mika vezao četiri poena i tako doveo Partizan na 'minus dva', ali je ubrzo Igokea uzvratila serijom 6:0 kojom se odlepila na 48:40.

DRUGA ČETVRTINA

Ipak, do kraja poluvremena je gostujući tim uspeo da se vrati na "deblji" plus, pa je na odmor otišao sa šest poena viška - 42:36.

Posle tajm-auta su gosti napravili seriju 5:0 i u narednih nekloliko minuta je održavala prednost. Međutim, crno-beli su se ponovo u igru vratili trojkom Novice Veličkovića za 36:33.

Igokea je drugu deonicu započela pogotkom Fundića sa linije penala, ali su potom Tomas i Zagorac smanjili na 24:20 i Dragan Babić je morao da zatraži minut odmora.

PRVA ČETVRTINA

Do kraja četvrtine je Partizan uspeo da priđe na četiri poena minusa, ali su se gosti ponovo odlepili i posle uvodnih deset minuta imaju prednost od 23:16.

Međutim, u narednih minut i po je usledila serija Partizana 8:0 kojom su crno-beli poveli sa 11:8, ali su potom još veću seriju (11:0) napravili gosti koji su tako došli do osam poena prednosti 19:11.

Utakmicu je bolje otvorila ekipa Igokee koja je posle samo dva minuta vodila rezultatom 8:3.