26.09.2021.

19:05 >> 22:10

PARNI VALJAK SAMLEO GOLUBOVE! Pukla petarda u Humskoj /VIDEO/

Crno-beli su u oba poluvremena postigli po dva gola i na taj način su rutinski došli do nova tri boda.

Pogotke za vicešampiona Srbije postigli su Rikardo Gomeš, koji je dva puta matirao Miša Dubljanića, Nikola Terzić, Kvinsi Menig i Filip Holender.

Rikardo Gomeš slavi jedan od svojih golova

Na startu meča je Kvinsi Menig imao dva pokušaja, ali nije uspeo da načne mrežu Spartaka. Ipak, to je u 14. minutu za rukom pošlo Rikardu Gomešu koji je uz malo sreće predriblao golamana Dubljanića i onda zakucao loptu u gol.

Posle toga je Partizan u nekoliko navrata pretio sa distance, ali nije bilo opasnosti po "golubove".

Na kraju je Nikola Terzić u sudijskoj nadoknadi prvog dela duplirao prednost crno-belih. Mladi krilni fudbaler se našao na pravom mestu posle ubačene lopte Meniga i rutinski ju je poslao u mrežu.

Ekipa Aleksandra Stanojevića je bila opasnija i na startu drugog dela, a šanse su iskorišćene u 61. i 64. minutu. Prvo je Menig prelepim pogotkom povisio na 3:0, da bi ubrzo posle toga Rikardo još jednom matirao protivničkog čuvara mreže i to nakon što ga je preševao.

Do kraja meča je Partizan imao još nekoliko dobrih šansi, preko Holendera, Miljkovića i Jojića, ali se mreža gostiju u tim momentima nije tresla.

Ipak, bukvalno u poslednjim sekundama utakmice je Holender postavio konačan rezultat pošto je postigao gol nakon što je Dubljanić još jednom pre toga intervenisao.

Partizan - Spartak 5:0 (2:0)

/Rikardo 14, 64, Terzić 45+1, Menig 61, Holender 90/

STADION: Partizana

SUDIJA: Miloš Milanović

PARTIZAN: Popović - Miljković, Vujačić, Saničanin, Obradović - Šćekić, Zdjelar (od 67. Jojić) - Terzić (od 63. Jović), Natho (od 63. Pantić), Menig (od 63. Holender) - Rikardo (od 67. Živković). Trener: Aleksandar Stanojević.

SPARTAK: Dubljanić - Šimura (od 67. Nikolić), Bogićević, Ivančević (od 67. Branković), Srećković, Bjelica (od 76. Vidaković), Bogdanović, Dunđerski (od 56. Milošević), Savković, Šćepanović (od 56. Mihajlović), Tufegdžić. Trener: Vladimir Buač.

Tok meča

KRAJ! Partizan je slavio sa 5:0!

90. minut - GOOOOOL! Holender daje gol za 5:0! Mađarski reprezentativac je dobro pratio akciju svog tima i odlično je reagovao na loptu koja je bila ubačena sa leve strane, a prethodno ju je Dubljanić malo zakačio.

85. minut - Jojić je izašao sam ispred Dubljanića, ali mu je golman Spartaka odbranio. U nastavku je pokušao i Holender, ali bezopasno.

81. minut - Sjajno je Marko Živković proigrao Miljkovića, ali je ovaj iz izgledne pozicije šutirao pravo u Miljkovića.

78. minut - Šutirao je Holender sa desne strane, a lopta je prohujala tik pored stative.

76. minut - Vidaković menja Bjelicu, što je poslednja izmena u gostujućem timu.

69. minut - Pokušao je Nemanja Jović, ali je izblokiran.

67. minut - Nikolić i Branković menjaju Šimuru i Ivančevića u ekipi Spartaka. Zdjelara i Rikarda menjaju Jojić i Marko Živković na drugoj strani.

64. minut - GOOOOOL! Partizan vodi 4:0! Rikardo postiže drugi pogodak na meču. Reprezentativac Zelenortskih Ostrva je obišao golamana Dubljanića posle dodavanja Jovića i poslao loptu u nebranjenu mrežu.

63. minut - Jović, Pantić i Holender menjaju Terzića, Natha i Meniga.

61. minut - GOOOOOOL! Fantastičan pogodak Kvinsija Meniga za 3:0! Holanđanin je lepo zalomio na levoj strani, a zatim prelepo pogodio dalji ugao.

58. minut - Udarac Terzića sa distance, ali bez problema za Dubljanića.

57. minut - Interesantan pokušaj Natha, ali i dobra odbrana Dubljanića.

Bibras Natho u gužvi protiv igrača Spartaka

56. minut - Milošević i Mihajlović menjaju Dunđerskog i Šćepanovića u ekipi Spartaka.

49. minut - Pokušao je Terzić sa desne strane, ali je Dubljanić dobro intervenisao.

Počelo je drugo poluvreme! Bez promena za sada.

Poluvreme! Partizan vodi 2:0!

45+1. minut - GOOOOOOL! Nikola Terzić duplira prednost Partizana! Menig je probio po levoj strani, ubacio loptu po zemlji na peterac, a Terzić ju je sa druge stative spakovao u mrežu.

39. minut - Novi pokušaj Meniga, ali nije bio ni blizu Holanđanin ovog puta.

38. minut - Menig je šutirao sa sedam metara, ali je Dubljanić odbio loptu u korner.

Kvinsi Menig protiv dva igrača Spartaka

36. minut - Zdjelar je šutirao iz malo veće udaljenosti u odnosu na Šćekića, ali i posle njegovog pokušaja lopta odlazi preko gola.

32. minut - Copy-Paste! Šćekić pokušava sa istog mesta, epilog je opet identičan.

26. minut - Uputio je pravu bombu Šćekić sa nešto više od 20 metara, ali je lopta prohujala preko prečke gola "golubova".

21. minut - Dobar pokušaj Tufegdžića iz slobodnog udarca, ali je Popović bio siguran na golu crno-belih.

17. minut - Lukav pokušaj mladog Terzića, ali njegova parabola prolazi pored stative Spartakovog gola.

14. minut - GOOOOOL! Partizan vodi 1:0! Rikardo Gomeš trese mrežu gostiju! Menig je proigrao centarfora crno-belih, koji je uz malo sreće predriblao golmana Dubljanića i potom zakucao loptu u mrežu.

9. minut - Pokušao je Menig još jednom iz solidne pozicije, ali je izblokiran.

8. minut - Prvi pokušaj na meču imao je Partizan. Tačnije Menig, ali je šutirao preko gola.

5. minut - Dosta miran početak meča.