28.01.2022.

17:25 >> 18:52

PARTIZAN IZAŠAO IZ KRIZE! Sjajni Koprivica vodio crno-bele do trijumfa u Novom Mestu (VIDEO)

Crno-beli su ovim trijumfom u Sloveniji izašli iz mini-krize u kojoj su bili posle poraza od Mege i Turk Telekoma, dok je Krka sa druge strane doživela deseti vezani poraz u ABA ligi.

Ekipa Željka Obradovića je odlično započela meč, odmah stekla osetniju prednost (8:2), a do kraja prve četvrtine je došla i do dvocifrene razlike (23:11). Start druge deonice je takođe pripao "parnom valjku" koji se odlepio na +15, ali je do kraja poluvremena Krka uspela da se vrati na jednocifren minus (39:30).

Prva polovina treće četvrtine je bila ujednačena, ali je Krka uspela i tu da smanji razliku i da dođe do 'minus sedam', ali je do kraja četvrtine Partizan zaigrao bolje i uoči poslednjih deset minuta je vodio 56:40. Na kraju, u poslednjoj deonici je Krka imala nekoliko naleta, ali ni u jednom trenutku nije zapretila gostima iz Humske.

Posle ove utakmice, Partizan je na skoru 17-3, dok se Krka grčevito bori za opstanak pošto je ostvarila tri pobede i doživela je neuspeh 13 puta.

Najzaslužniji za pobedu Partizana bio je Balša Koprivica koji je postigao 15 poena. Takođe, raspoložen je bio i Alen Smailagić koji je upisao 10 poena i devet skokova.

Najbolji u ekipi Krke bio je Rok Stipčević koji je ubacio 15 poena, a pratio ga je Adonis Tomas sa 13.

Krka - Partizan 63:79 (11:23, 19:16, 10:17, 23:23)

DVORANA: "ŠD Leona Štuklja" (Novo Mesto)

SUDIJE: Denis Hadžić, Bojan Kruljac, Gordan Terlević.

KRKA: Frenč 1, Stergar 4, Stipčević 15, Špan, Stavrov 6, Medved, Kosi 2, L. Lapornik 10 (8sk), M. Lapornik 10, Macura 2, Klobučar, Tomas 13. Trener: Dalibor Damjanović.

PARTIZAN: Kuruks 6, Panter 9, Ledej 4, Avramović 4, Koprivica 15, Dangubić 8, Smailagić 10 (9sk), Mur 9, Glas 7, Lesor 5, Trifunović, Madar 2. Trener: Željko Obradović.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Utakmica je završena rezultatom 79:63 u korist Partizana.

Domaći košarkaši su još jednom uspeli da se koliko-toliko vrate u igru kada su došli do deset poena zaostatka (67:57). U tom trenutku je do kraja ostalo nešto više od dva minuta.

Međutim, nalet Krke su uspešno odbili crno-beli koji su četiri i po minuta pre kraja imali prednost od 65:49.

Poslednju deonicu je bolje otvorila ekipa Krke koja je sa dve pogođene trojke prišla na 57:46.

Treća četvrtina

Zatim je usledila serija Partizana od 7:0 kojom se ekipa Željka Obradovića ponovo "odlepila", a na kraju četvrtine je rezultat 56:40 za goste iz Beograda.

Posle toga se ušlo u sporiji ritam meča, pa je na polovini druge deonice bilo 45:38 za "parni valjak".

Drugo poluvreme je počelo ujednačeno, a Krka je do najmanjeg minusa u još od prve četvrtine stigla posle dva minuta igre, kada je na semaforu pisalo 43:36 za crno-bele.

Druga četvrtina

Do poluvremena je razlika ostala nepromenjena, pa Partizan posle dve četvrtine vodi rezultatom 39:30.

Posle toga je usledila serija Krke od 10:4, kojom su se domaćini vratili na jednocifren minus (33:24).

Partizan je bio bolji i na startu druge četvrtine, pa je na polovini te deonice imao 15 poena prednosti (29:14).

Prva četvrtina

Završnica uvodne četvrtine je pripala gostima iz Humske, koji posle deset minuta igra vode rezultatom 23:11.

U naredna tri minuta je Krka uspela da smanji razliku i da priđe na četiri poena minusa, pošto je na semaforu pisalo 12:8.

Crno-beli su odlično započeli utakmicu, pa su posle četiri minuta košarke imali prednost od 8:2. Od tih osam poena Partizana je četiri ubacio Balša Koprivica.