05.02.2022.

17:22 >> 18:46

PARTIZAN IZLAZI IZ KRIZE! Crno-beli teže nego što je iko očekivao pobedili Borac (VIDEO)

Crno-beli su tako izašli iz mini-krize u kojoj su se našli, pošto su u prethodne dve i po nedelje pobedili na samo jednoj od četiri odigrane utakmice. Sa druge strane, Čačani su porazom prekinuli niz od dva trijumfa u regionalnoj ligi.

Prvu četvrtinu su obeležile četiri velike serije, koje su naizmenično pravili rivali. Partizan je u dva navrata imao veliku prednost, ali je oba puta Borac uspeo da se vrati, pa je posle deset minuta košarke rezultat bio 18:17 za "parni valjak". Slična stvar je viđena i u drugoj deonici posle koje je bilo nerešeno 31:31.

Partizan je fantastično otvorio drugo poluvreme, serijom 12:0, čime je došao do maksimalne prednosti na meču. Čačani su i to uspeli da prevaziđu i da se vrate u igru, ali je na kraju treće četvrtine klub iz Humske ipak vodio 53:45.

U poslednjoj deonici je Borac postepeno topio prednost crno-belih, a najbliže su prišli četiri minuta pre kraja kada je bilo 62:58. Međutim, Partizanu je pripala sama završnica, pa su izabranici Željka Obradovića na kraju ostvarili pobedu.

Posle ove utakmice, Partizan u ABA ligi ima 15 ostvarenih trijumfa i tri poraza, dok Čačani imaju skor 6-11.

Najzaslužniji za pobedu crno-belih bio je Aleksa Avramović koji je postigao 20 poena, uz šest skokova. Osim njega, dvocifreni su bili još Zek Ledej sa 13 poena i devet uhvaćenih lopti, kao i Matijas Lesor koji je dodao 11 poena.

Na drugoj strani se istakao Nemanja Todorović koji je imao 13 poena, 11 je ubacio Bojan Tomašević, a deset Aleksa Novaković.

Partizan - Borac 75:68 (18:17, 13:14, 22:14, 22:23)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić"

SUDIJE: Milan Nedović, Josip Radojković, Tomislav Vovk

PARTIZAN: Kuruks 7 (5as), Panter 4 (5as), Vukčević, Ledej 13 (9sk), Avramović 20 (6sk), Koprivica 2, Dangubić, Smailagić 7, Glas 5, Lesor 11, Trifunović 2, Madar 4. Trener: Željko Obradović.

BORAC: I. Đoković 4, Hejl 7, Sanadze 6, R. Đoković 3, Lopez 5, Tomašević 11, Pecarski 7 (7sk), Lešić 2, Novaković 10 (6sk), Todorović 13, Čarapić, Janković. Trener: Marko Marinović.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Na kraju, utakmica je završena pobedom Partizana od 75:68.

Ipak, crno-beli su potom ponovo zaigrali bolje i u poslednja dva minuta utakmice su ušli sa dvocifrenom razlikom u svoju korist (71:60).

Ekipa Borca je potom nastavila sa dobrom igrom, pa je četiri minuta pre kraja rezultat bio 62:58 za "parni valjak".

Prvi koš u poslednjoj četvrtini je dao Rodions Kuruks, čime se Partizan odvojio na dvocifrenu prednost (55:45), ali je ubrzo Borac tu razliku prepolovio na 55:50.

Treća četvrtina

Na tajm-aut su dobro reagovali crno-beli, pa posle trećeg perioda vode 53:45.

Gosti su nastavili sa dobrom igraom, pa je popularni Žoc pri vođstvu od 45:41 morao da pozove tajm-aut.

Međutim, do sredine četvrtine je Borac uspeo tu razliku da prepolovi na 43:37.

Ekipa Željka Obradovića je drugo poluvreme započela kao u transu, serijom 12:0, posle koje je vodila 43:31.

Druga četvrtina

Na kraju poluvremena rezultat je nerešen 31:31!

Međutim, Čačani su uzvratili istom merom i preokrenuli su na 31:29.

Tada je usledila već treća serija Partizana na meču, koji je vodio 29:24.

Borac je bolje otvorio drugu deonicu i posle dva minuta igre je vodio 21:18.

Prva četvrtina

Na kraju prve četvrtine Partizan vodi rezultatom 18:17, pošto su gosti imali novu seriju u završnici. Ipak, dosadašnji tok meča neće biti upamćen po rezlutatu, već po teškoj povredi kolena koju je doživeo košarkaš Borca Sava Lešić.

Ipak, crno-beli nisu dozvolili Čačanima da preokrenu situaciju, pa su novom serijom došli do vođstva od 16:9.

Međutim, tada su se gosti trgnuli i do polovine uvodne deonice su prišli na poen zaostatka (8:7).

Ekipa Partizana je fantastično otvorila utakmicu, pošto je posle manje od dva i po minuta igre vodila 8:0.