19.02.2022.

23:02 >> 23:28

PANTER KROZ DRAMU UKROTIO PANTERE! Partizan u finalu sa Zvezdom ODLUČUJE o Žućkovoj levici (VIDEO)

Crno-beli su nešto lošije ušli u meč, dozvolivši Panterima da povedu sa 13:9 i prvu deonicu reše u svoju korist.

Probudio se Parni valjak u drugom kvartalu i na krilima američkog tandema Kevin Panter-Dalas Mur očas posla preokrenuo situaciju na parketu. Potpomognuti Koprivicom i Lidejom, košarkaši Partizana su već do poluvremena stekli osetnu prednost od devet koševa, međutim, nijedna ekipa u prvih 20 minuta nije uspela da stekne dvocifreno vođstvo.

Željko Obradović i Uroš Trifunović

U nastavku Partizan je zategao odbranu, spustivši FMP samo na 10 poena u prvih sedam minuta trećeg kvartala, pa je prednost Parnog valjka narasla na maksimalnih +16 (67:51).

Pobednik je tada praktično bio rešen, međutim, Panteri su poslednju deonicu otvorili sa sedam uzastopnih poena Džonsa i smanjili na jednocifrenu razliku (73:67), posle dugo vremena, što je bio razlog da Obradović traži tajm-aut.

PARTIZAN - FMP 92:89 (21:24, 31:19, 21:17, 19:29)

Dvorana: Čair (Niš)

Sudije: U. Obrknežević, M. Juras, S. Prpa

Partizan: Vukčević, Avramović 3, Koprivica 10, Smailagić, Trifunović 7, Panter 29, Kuruc 2, Ledej 14, Zagorac, Dangubić 6, Mur 17, Lesor 3

FMP: Džons 29 (13 asistencija), Šaranović 6, Tasić 17, Izundu 6, Nerandžić 13, Gušić, Pavićević 5, Vujičić 5, Simović, Stepanović 6, Manojlović 2, Lakić

Ušlo se u dramatičnu završnicu, poenima Koprivice i trojkom Mura, crno-beli su opet pobegli na deset razlike (77:67), što je bilo nedostižno za košarkaše FMP-a, pa će Partizan u nedelju, u reprizi prošlogodišnjeg finala Kupa Radivoja Koraća, igrati protiv večitog rivala Crvene zvezde koja brani trofej.

Najefikasniji u Partizanu bio je Kevin Panter sa 29 poena, ispratili su ga Mur sa 17 i Lidej sa 15 koševa, a Koprivica 11 koševa.

U FMP-u je briljirao Brajs Džons sa 29 poena i 13 asistencija.

Partizan se plasirao u finale Kupa Radivoja Koraća i igraće protiv večitog rivala Crvene zvezde.

KRAJ UTAKMICE

Četvrta četvrtina

40. minut - Sve je gotovo, Partizan je savladao FMP rezultatom 92:898.

39. minut - Brajs Džons poentira pod faulom, plej FMP-a je iskoristio i dodatno bacanje 91:83.

39. minut - Koprivica postiže 11. poen i povećava na 91:80

39. minut - Tasić iz kornera pogađa za tri poena 89:80

38. minut - Džons se zaleteo, ali je promašio zakucavanje, propao je napad FMP-a, da bi potom Tasić faulirao Lideja. Zek pogađa jedno bacanje 89:77.

38. minut - Neverovatna trojka Kevina Pantera, sa velike daljine je pogodio preko Džonsa 88:77.

38. minut - Ali mu odmah odgovara Kevin Panter 85:77. U međuvremenu Tasić pravi faul u napadu nad Dangubićem i lopta je za Partizan.

37. minut - Šaranović preko Kevina Pantera cepa mrežicu za tri 82:77.

37. minut - Izundu pod košem poentira 82:74.

36. minut - Pavićević ne pogađa iz reketa, a Zek Lidej koristi bacanje za 82:72.

35. minut - Danilo Tasić postiže trojku 80:72, ponovo je jednocifrena prednost. Može li FMP da učini završnicu neizvesnom?

35. minut - Dvojka Pavićevića koji smanjuje na 77:69, međutim, Kevin Panter odgovara na isti način, samo što je pogodio uz faul. Iskoristio je najbolji igrač crno-belih i dodatno bacanje 80:69.

Lidej i Nerandžić u duelu

34. minut - Istekao je napad FMP-a, nisu uspeli Panteri da šutnu na vreme, ali je i Dangubić pogrešio poklonivši loptu timu iz Železnika.

34. minut - Dalas Mur trojkom vraća stvari na svoje mesto i povećava na 77:67, ponovo je dvocifrena prednost na strani Partizana.

34. minut - Koprivica promašuje prvo, a pogađa drugo bacanje i prekida seriju FMP-a 74:67.

33. minut - Lidej promašuje trojku, ali na drugoj strani Stepanović pravi svoj treći faul, sada u napadu. Partizan još nije dao koš u poslednjoj četvrtini.

32. minut - Ponovo Džons precizan, sedam njegovih poena zaredom i serija 7:0, samo šest razlike za Partizan 73:67.

31. minut - Sada opet pogađa Džons posle kontre i asistencije Nerandžića, Obradović besan traži tajm-aut 73:65. Pet poena Amerikanca u nizu.

31. minut - Počela je poslednja deonica trojkom Džonsa 73:63.

Treća četvrtina

Kraj treće četvrtine, Partizan u poslednjih 10 minuta ulazi sa 13 poena viška.

30. minut - Stepanović je iznudio faul od strane Kuruksa, Aleksa Stepanović je pogodio oba bacanja 70:60, samo deset razlike. Nemanja Dangubić sa zvukom sirene u trećoj četvrtini postiže trojku za 73:60.

30. minut - Loš pas Trifunovića omogućio je FMP-u da smanji, ali su Panteri promašili trojku sa osam metara.

29. minut - Danilo Tasić ne greši, Panteri se ne daju 70:58.

28. minut - Lesor pogađa jedno od dva bacanja, a zatim Trifunović poentira i vraća crno-bele na 14 koševa prednosti 70:56.

28. minut - Trifunović promašuje trojku iz kornera, posle faula nad Džonsom na drugoj strani, Amerikanac je smanjio na 67:56.

28. minut - Lesor promašuje oba slobodna bacanja, a Pavićević pravi grešku u koracima i propušta šansu da FMP približi Partizanu.

27. minut - Tajm-aut za Partizan posle kojeg je Pavićević realizovao jedno od dva slobodna bacanja 67:54.

26. minut - Prekida Stefanović ovu seriju Partizana 67:53. Sada crno-beli gube loptu, šansa da se još više FMP približi.

26. minut - Zek Lidej oba puta pogađa sa slobodnih bacanja, raste prednost Partizana 67:51.

Zek Lidej

26. minut - Lesor krade loptu i u kontri nemilosrdno zakucava, Stefanović momentalno traži tajm-aut. Partizan ima najvećih 14 razlike 65:51.

25. minut - Džons promašuje za tri poena, lopta se odbija od Nerandžića i ide u aut. Partizan ima posed.

24. minut - Odmaj je usledio odgovor Alekse Avramovića 63:51.

23. minut - Nenad Nerandžić održava FMP u igri 61:51, njegovi novi koševi.

23. minut - Težak šut Kevina Pantera, nije pogodio, ali mu je lopta došla nazad i uputio je šut za tri poena, međutim, fauliran je i precizno izveo sva tri "penala" 61:49.

23. minut - Nerandžić lepo pogađa preko Koprivice i dodatnog slobodnog bacanja, tri vezana koša za tim iz Železnika 58:49.

22. minut - Dalas Mur je sada poentirao za najvećih 12 razlike za crno-bele 58:46. Partizan u strašnoj seriji.

22. minut - Posle male pauze i Balša Koprivica postiže nove poene na meču 56:46.

21. minut - Lidej otvara treću četvrtinu koševima 54:43, ali Džons opet pogađa trojku sa 10 metara, Obradović je u čudu 54:46.

Druga četvrtina

Kraj prvog poluvremena, Partizan vodi protiv FMP-a 52:43.

20. minut - Dalas Mur oba puta sa penala 52:43.

Zek Lidej u šutu

20. minut - Dalas Mur je takođe dvocifren kao i Kevin Panter, 50:41. Uzvraća Nerandžić ofanzivnim skokom poentira.

19. minut - Serija trojki Partizana, sada je pogodio i Zek Lidej 48:39. Na drugoj strani Vujičić poentira uz faul, promašio je dodatno bacanje.

19. minut - I Dangubić je precizan za tri poena 45:39, Partizan ide na šest koševa prednosti.

18. minut - Nenad Nerandžić lepo poentira 40:39, međutim, ponovo Panter besprekoran sa bacanja 42:39. Obradović je tražio tajm-aut.

17. minut - Kevin Panter je promašio za tri, ali je bio fauliran prilikom šuta. Bio je nepograšiv sa "penala" - 40:37.

17. minut - Nerandžić je bio kratak pri šutu, dok je Lesor sa bacanja oba puta bio precizan i povećao vođstvo crno-belih na 37:34. Ekspresno uzvraća Danilo Tasić novom trojkom i izjednačenjem 37:37.

Nemanja Dangubić

16. minut - Posle promašaja Neradnžića, ispravlja Pavićević i pogađa za 35:34. Izgubio je loptu Partizan, FMP ima šansu da preokrene, ali Lesor upisuje treću blokadu nad Tasićem.

15. minut - Lidej izjednačava rezultat 32:32, a potom Kevin Panter nemilosrdno ubacuje trojku 35:32, reaguje Stefanović tajm-autom.

14. minut - Kevin Panter iz pik-and-rola poentira i smanjuje na 28:30. Nerandžić precizan oba puta sa slobodnih bacanja 28:32, a potom Kevin Panter ubacuje za 30:32.

13. minut - Izundu sjajno zakucava na još bolju asistenciju Džonsa 26:30, svemu je prethodila promašena trojka Kevina Pantera.

13. minut - Ne daju se Panteri, Šaranović poentira pod faulom koji je napravio Kuruks. Promašio je dodatno bacanje.

Željko Obradović

13. minut - Raspoloženi Mur fauliran u prodoru, imaće dva bacanja. Amerikanac izjednačava na 26:26, pošto je oba puta pogodio.

12. minut - Mur pogađa trojku za Partizan i smanjuje na 24:26, tajm-aut za trenera FMP-a Nenada Stefanovića.

12. minut - Kakva rampa Lesora Džonsu, usledila je još jedna blokada pod košem Partizana koju su dobili gosti od strane Kuruca, ali se Simović revanširao "rampom".

11. minut - Počeo je drugi kvartal. Simović ne pogađa pod košem Partizana, ali Aleksa Stepanović se ispravlja i vodi Pantere na maksimalnih pet razlike (21:26).

Prva četvrtina

Kraj prve četvrtine, vodi FMP 21:24.

10. minut - Ali samo kratko, jer Dalas Mur pogađa za tri poena i smanjuje na 21:22. Na drugoj strani Manojlović poentira 21:24.

10. minut - Brajs Džons opet precizan sa slobodnih bacanja, FMP ide na najvećih +4, Panteri vode 18:22.

9. minut - Lesor neprecizan oba puta sa "penala".

9. minut - Kakva trojka Džonsa sa 10 metara za prednost FMP-a 18:20. Isticalo je vreme za napad gostiju, odlučio se Amerikanac za šut i pogodio neverovatno za tri poena.

8. minut - Panter cepa mrežicu za tri poena 18:17 i razbija zonsku odbranu Pantera. Koprivica zaustavlja Šaranovića blokadom.

8. minut - FMP ima odgovor preko Džonsa, koji poentira pod faulom, tri uzastopna poena za Amerikanca 15:17.

8. minut - Kuruks smanjuje na 13:14, a onda Koprivica donosi preokret 15:14, upisao je već četiri skoka.

7. minut - Šaranović pogađa jedno od dva bacanja 11:14.

Nenad Stefanović

6. minut - Panter je promašio otvoren šut za tri poena.

6. minut - Koprivica ne dozvoljava Panterima da se odlepe 11:13.

5. minut - Upisuje se i Džons, a potom i Tasić postiže svoj šesti poen 9:13.

4. minut - Kakvo zakucavanjanje Balše Kopriice za 7:6, dobio je i dodatno bacanje, ali nije pogodio. Na drugoj strani Nerandžić promašuje trojku, ipak, ispravlja se iz igre i vodi FMP 7:8. Sada i Ledej se upisuje 9:8.

4. minut - Izundu poentira i smanjuje na 6:5.

3. minut - Aleksa Avramović je napravio faul u napadu nad Šaranovićem.

Alen Smailagić

3. minut - Težak peh za Partizan, prilikom doskoka Alen Smailagić se povredio, teško je pao i morao je u svlačionicu! Ovo nije dobro za crno-bele.

3. minut - Uzvraća raspoloženi Tasić 5:4.

3. minut - Odlična asistencija Avramovića za Trifunovića, koji je poentirao 5:2.

2. minut - Smailagić je pokušao za tri poena, ali je bio neprecizan.

2. minut - Evo i prve trojke na utakmici, postiže je Aleksa Avramović 3:2

1. minut - Danilo Tasić postiže prve koševe na meču, vodi FMP 0:2.

1. minut - Utakmica je počela.

20:50 Panteri ponovo ni u ovom meču, kao ni protiv Čačana, ne računaju na kapitena Marka Radonjića zbog bolesti.

20:47 Pobednik večerašnjeg meča ide na megdan Crvenoj zvezdi, koja brani trofej u Čairu.

20:00 Dobro veče i dobro došli na lajv blog portala Informer.rs na kojem možete pratiti dešavanja sa polufinalnog meča Kupa Radivoja Koraća između Partizana i FMP-a.