02.10.2022.

18:00 >> 20:55

PARTIZAN SE NA PRAVI NAČIN OPORAVIO OD PORAZA U KUPU SRBIJE! Crno-beli na silovit način zgrabili tri boda i održali Vojvodini fudbalsku lekciju!

Od samog starta ovog susreta bilo je jasno ko će viditi glavnu reč na stadionu Partizana.

Odmah  na početku imali su sjajne konbinacije Rikardo i Natho, a to je kulminiralu u 15. minutu.

Natho se sjajno snašao, probio je bunker Vojvodini i doneo prednost ekipi iz Humske.

U 21. minutu meča, defanzivac ekipe iz Novog Sada  Igor Jeličić imao je grub start nad Rikardo, a arbitar meča je odmah pokazao na belu tačku.

Odgovrnosti se latio  Bibars Natho, a iskusni Izraelac je sjajno plasirao loptu u mrežu koju čuva Carević.

U prvom poluvremenu poništena su dva pogotka crno-belih. Prvo Rikardov u 29. minutu ,  a zatim gol Svetozara Markovića u 42. minut meča.

Nastavio je Partizan agresivno u drugom poluvremenu, to se isplatilo u 60. minutu kada se

Aleksandar Filipović sjajno snašao posle korner i glavnom postigao gol.

Partizanove kosntante napade prekinuo je iznenadni gol Uroša Nikolića u 83. minutu za smanjenje prednost, ipak samo minut kasnije precizan je bio Baždar za 4:1. Tim rezultatom se utakmica završila.

Partizan-Vojvodina 4:1

GOLOVI: Natho (15. i 22.), Filipović (60) -  Nikolić (83)

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Urošević – Belić, Fejsa – Dijabate, Natho, Menig – Rikardo.

VOJVODINA (4-2-3-1): Carević – Bjeković, Jeličić, Traore, Đorđević – Milosavljević, Topić – Baraj, V. Simić, Malbašić – N. Nikolić.

KRAJ UTAKMICE

84. minut - Snašao se sjajno Baždar u Kontri Partizana i ponovo je povećao prednost

83. minut - Fenomenalan šut Uroša Nikolića za smanjenje prednosti. Nije niko imao odgovor na ovaj projektil

73. minut - Nešto mirniji tok igre

66. minut - Ponovo sjajan šut Rikardo u ugao, odlično je intervenisao golman Vojvodine Carević

64. minut - Nova šansa za Partizan, Rikardo je šutirao pored gola

60. minut - Aleksandar Filipović postiže gol za 3:0. Odlično je izveden korner, a Filipović se sjajno snašao i glavom povećao prednost Partizana

54. minut  - Novi pokuša Meninga. Dobar šut, ali izborio je samo korner

49. minut - Stvorio je Partizan prvu ozbiljnu šansu u drugom poluvremenu. Ipak, Rikardo je pogodio spoljni deo mreže

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

42. minut - Svetozar Marković se sjajno snašao i pogodio za 3:0, ali nakon VAR prover pogodak je poništen

38. minut - Pokušao je Urošević, ali nije uspeo

29. minut - Novi pogodak Partizana, ali Rikardov pogodak je poništen zbog ofsajda

26. minut - Igor Jeličić je dobio crveni karton.

22. minut - Odgovornosti se prihvatio Natho i preciznim udarcem sa bele tačke povisio je rezultat (2:0)

21. minut - Jeličić pravi faul nad Rikardom,a sudija pokazuje na belu tačku.

15. minut - Natho probija bunker Vojvodine i dovodi Partizan u vošstvo posle kiksa odbrane "lala"

6. minut - Nova kombinacija Natha i Rikarda, ali lopta ne stiže do Izraelca.

2. minut - Prva prilika u drugom minutu za Partizan

1. minut - Utakmica je počela

17.59 - Minut ćutnje pre meča zbog smrti nekadašnjeg golmana Partizana Radovana Radakovića