14.10.2022.

19:30

HRABRI PARTIZAN PAO U PRODUŽETKU! Baskonija dobila NEVIĐENU DRAMU i TROJKAŠKI RAT! Ne pomažu ni Panter i Ledej (VIDEO)

Crno-beli su, za razliku od meča u Berlinu, samouvereno ušli u duel sa Špancima i od prvog minuta na krilima raspoloženog Matijasa lesora preuzeli vođstvo i igru u svoje ruke.

Blistao je Francuz u tim trenucima, potpomognut razigranim Ledejom i Nanalijem, uspeo je da pokrene Obradovićev tim, koji je već posle uvodnih deset minuta imao devet poena viška (14:23).

Očekivalo se da u drugoj četvrtini Partizan nastavi gde je stao. Međutim, usledio je odgovor Španaca sa trojkama. Pogađali su igrači Baskonije sa svih pozicija za tr i serijom 7:0 uspeli da najpre izjednače na 30:30, a potom stignu i do prvog vođstva (33:30).

Pokušavao je kapiten Panter da na isti način odgovori domaćinu, ali su Kostelo, Hauard, Gidaritis, Sedekerkis i ostali igrači Baskonije kao na treningu gađali van linije 6,75, pa je Partizan otišao na veliki odmor sa podnošljivih četiri koša zaostatka (46:42).

Nastavak je doneo bolju igru Baskonije, koja se kako je meč odmicao, rezultatski odlepljivala do najvećih sedam poena viška (53:46). Nisu posustali crno-beli, zaigrali su ponovo angažovanije i preko raspucanog kapitena Kevina Pantera sa dve vezane trojke ponovo uhvatili priključaak (55:53), da bi u finišu trećeg perioda posle dugo vremena stigli i do vođstva (65:67).

BASKONIJA - PARTIZAN produžecima 103:96(14:23, 32:19, 21:26, 22:21, 14:7)

Sudije: Robert Lotermozer (Nemačka), Serhio Silva (Portugal), Vasilis Picilkas (Grčka)

Baskonija: Hauard 33, Rajeste, Sedekerskis 11, Marinković 4, Dijez, Tompson 11, Kocar 4, Kostelo 19, Giedraitis 13, Homs 5, Kuruc 3

Partizan: Vukčević 3, Ledej 23, Koprivica, Panter 26, Papapetru 5, Egzum 4, Naneli 13, Glas, Lesor 19, Trifunović, Anđušić, Madar 3

Na krilima Pantera, Partizan je u poslednjih deset minuta nastavio da održava vođstvo i grabi ka prvoj pobedi u Evroligi posle osam godina čekanja. Tandem Amerikanaca Kevin-Zek utrkivao se ko će dati više poena Baskoniji, a crno-beli su u finišu serijom 0:6 došli do toga da imaju sve svojim rukama.

Novi poeni Kevina Pantera doneli su Partizanu 86:82, pokušala je Baskonija da se vrati trojkom Hauarda, ali je odgovorio Naneli. Međutim kada je mirisalo na pobedu crno-belih, u poslednjim sekundama još jednom trojkom Hauarda meč je otišao u produžetak (89:89)

A tamo su domaći pokazali više znanja, pa su naneli crno-belima i drugi neuspeh u Evroligi. Koševi Kostela u poslednjim sekundama, pa promašena trojka Partizana, uz faul Papapetrua rešili su sve dileme oko pobednika ovog meča.

Baskoniju je do trijumfa vodio Markus Hauard sa neverovatnih 33 poena i osam pogođenih trojki iz 12 pokušaja. Ispratio ga je Met Kostelo sa 19 poena, dvocifreni u pobedničkom timu još su bili: Rokas Gedraitis sa 13, odnosno, Tadas Sedekerkis i Darijus Tompson sa 11 koševa.

Kod Partizana blistao je tandem Kevin Panter-Zek Ledej koji je zajedno ubacio 49 poena. Kapiten crno-belih je meč završio sa 26, a krilni košarkaš upisao tri koša manje. Sjajan je bio i Matijas Lesor sa 19 poena, dok je dvocifren bio i Džejms Nananli sa 13 poena.

PRODUŽETAK

Kraj utakmice, Baskonija je pobedila Partizan rezultatom 103:96.

43. minut - Hauard pogađa preko Lesora i pogađa trojku za vođstvo Baskonije 96:94, serija 7:0 domaćina. Tajm-autom reaguje Obradović.

42. minut - Sada i Matijas Lesor pogađa za seriju 0:5, idu crno-beli na 89:94. Seriju prekida Kostelo i smanjuje 91:94.

41. minut - Kostelo je promašio trojku na startu produžetka, a Madaaaaaaaaaar to kaznio trojkom 89:92 vodi Partizan!!!!

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Trojka Hauarda za produžetak u Vitoriji - 89:89. Njegov 28 poen. Naneli je bio polovičan sa linije penala, promašio je drugo bacanje na 7 sekundi do kraja, a onda je Markus Hauard pogodio trojku sa zvukom sirene - 89:89. Igraće se još pet minuta.

Hauard je promašio prvo bacanje, posle faula Papapetrua, drugo je pogodio 86:88.

Darijus Tompson je ubacio trojku na 15 sekundi do kraja 85:86... Potom je Naneli fauliran, pa je otišao na liniju penala. Do kraja je ostalo 12,8 sekundi.

Panteeeeeeeeer poentira za 86:82!!!!!

39. minut - Ledej promašuje prvo slobodno bacanje, a drugo pogađa 82:83.

39. minut - Pogodio je Kostelo jedno od dva bacanja 80:83, a Egzum poentira i pritom pravi faul u napadu, njegov peti faul. Za Dantea je završena utakmica.

U narednom napadu Papapetru je faulirao Hauarda, koji je iskoristio oba penala 82:83, opet drama u Vitoriji.

38. minut -  Trojka Markusa Hauarda 79:81, ponovo je neizvesno! Na drugoj strani Kostelo je bukvalno nokautirao Kevina Pantera, gledaće se da li je bio nesportski faul. Ništa od toga, dosuđen je običan faul i četvrta lična Metu Kostelu.

Oba puta je Panter bio precizan i povećao na 79:83.

37. minut - Kakav koš Džejmsa Nanelija pri isteku napada, iz teške pozicije plus je iznudio faul i dodatno bacanje 76:80. Pogađa Naneli "penal" 76:81.

37. minut - Greši Papapetru u predaji lopte. Bila je šansa da Partizan ode na više od četiri razlike. Umesto toga, Sedekerkis zakucava preko Lesora 76:78.

36. minut - Nije trebala izgubljena lopta Partizanu, u trenucima kada je mogao da pobegne na šest razlike, Ledej je pogrešio i napad je za Baskoniju. Tajm-aut za Đoana Pejaroju, posle kojeg je Kostelo oba puta bio precizan 74:76. Ipak, uzvraća Panter u poslednjoj sekundi napada i pogađa 74:78.

35. minut - Sjajan potez Ledeja pod košem Baskonije, pogodio je za šest razlike 70:76. Odgovara Vanja Marinković poenima zaustavlja seriju Partizana 0:6, sada je 72:76.

34. minut - Rokas Gidraitis je promašio trojku iz ćoška, a potom Vanja Marinković sa ogromne udaljenosti iz očaja nije bio precizan takođe za tri, jer je šutirao iz očaja kada je isticao napad Baskonije. Tajm-aut za Obradovića.

33. minut - Kevin Panter nastavlja da rešeta mrežicu Baskonije i stiže do svog 20. poena, koliko ima i Ledej, ali Partizan vodi 74:70 što je najvažnije za obojicu. U međuvremenu poništen je koš Tompsona, jer je lopta nije bila u silaznoj putanji, kada je Lesor dotakao obruč.

32. minut - Promašaj Pantera za tri, ali u skoku je bio najviši Lesor i ispravio to 70:72. Potom i ukradena lopta Zeka Ledeja u napadu Baskonije, a onda Hauard pravi faul nad Panterom.

31. minut - Ledej pogađa sa jednom rukom 67:70, ali Hauard odgovara trojkom. Nezadrživi košarkaš Baskonije 70:70.

Počela je poslednja četvrtina u Vitoriji.

TREĆA ČETVRTINA

Kraj treće četvrtine, Baskonija - Partizan 67-68.

30. minut - Markus Hauard pogađa oba penala 67:67, pa promašaj Pantera za dva. Lopta je išla na Ledeja koji je fauliran. Promašio je Amerikanac prvo, a drugo bacanje pogodio za vođstvo Partizana 67:68.

29. minut - Met Kostelo pogađa za tri sa velike udaljenosti 65:61. Kakava trojka Amerikanca koji igra za rerpezentaciju Obale Slonovače. A onda Zek Ledej "iz kornera" postiže trojku 65:64.

Posle nerealizovanog napada Baskonije, Kostelo je faulirao Pantera u šutu za tri, koji će imati tri slobodna bacanja! Sva tri puta je pogodio Kevin Panter i crno-beli posle dužeg vremena vode 65:67.

28. minut - Sada se odlično snašao Joanis Papapetru pod košem domaćih, uspeo da pogodi i dobiće dodatno bacanje 60:58. Pogađa i sa penala Grk, samo koš razlike 60:59. Ne staje ni Baskonija, Hauard oba puta precizan sa slobodnih bacanja 62:59, kao i Panter kod Partizana 62:51. Nastavlja se rezultatska neizvesnost.

27. minut - Prve poene na meču postiže Dastin Homs 57:53, ali mu odgovara trojkooooom Tristan Vukčević, samo jedan za Baskoniju 57:56. Ipak, već u narednom napadu ponovo Homs poentira, ali sada za tri - 60:56.

26. minut - Minut odmora za Obradovića, koji je nezadovoljan potezom Lesora. Francuz je krenuo na zakucavanje u želji da izjednači i dobio rampu, upropašćen napad crno-belih. To je razbesnelo trenera Partizana koji je momentalno tražio tajm-aut.

25. minut - Trojkaaaaaaa!!! Kevin Panter smanjuje 55:51, kapitenski nema šta. Još jednom Panter pogađa, samo dva razlike 55:53.

24. minut - Lesor kida obruč Baskonije zakucavanjem 53:48, da bi posle izgubljene lopte Madara, Gidraitis u kontri pogodio 55:48. Imao je šansu Partizan da se rezulatski približi.

23. minut - Mnogo prostora u reketu za Baskoniju, što koristi Majk Kocar i povećava na 51:46, najvećih +5 za Baskoniju. Raste prednost domaćih, Tompson pogađa oba bacanja za maksimalnih sedam razlike 53:46.

22. minut - Ne predaje se Partizan, Naneli je pogodio smanjivši na 49:47, a posle izgubljlene lopte domaćina, Lesor promašio u situaciji jedan na jedan pod košem domaćih.

21. minut - Sjajan pas Pantera za Ledeja, koga je faulirao Marinković pod košem i Amerikanac će imati dva slobodna bacanja. Oba puta je Zek bio precizan za 46:44.

Kod Baskonije je posle promašaja Marinkovića za tri, Gidraitis uhvatio loptu i poentirao uz faul. Litvanac je realizovao i bacanje - 49:44.

Počelo je drugo poluvreme.

DRUGA ČETVRTINA

Kraj prvog poluvremena, Baskonija - Partizan 46:42. Domaćin je drugi period dobio rezultatom 32:19.

20. minut - Lesor je ispravio promašaj Nanelija, koji je u prodoru pokušao, nije uspeo, međutim, Francuz je bio na pravom mestu i smanjio 44:42. U narednom napadu Sedekerkis je ubacio za 46:42, sa kojim će se otići na poluvreme.

19. minut - Baskonija ponovo pogađa, poentirao je Met Kostelo, preko Lesora je bio precizan. Domaćin vodi tri razlike 43:40. Rokas Gedraitis je promašio prvo bacanje, ali pogodio drugo 44:40.

18. minut - Darijus Tompson na mis meču pogađa 41:40.

17. minut - Sada je Zek Ledej stigao do 12. poena i vratio vođstvo Partizanu 36:37, ali Hauard nastavlja da sipa trojke 39:37.

Trojkaški obračun nastavljen je novom trojkom Pantera, precizan kapiten crno-belih 39:40.

16. minut - Panter je pogodio za 33:32, ali Kostel daje novu trojku za Baskijce 36:32, međutim, vraća trojku Keeeevin Panteeeer 36:35! Jako bitni poeni za Partizan.

15. minut - Nastavlja domaćin da sipa trojke, sada je pogodio i Hauard, prvo izjednačenje na večerašnjem meču 30:30. Onda i još jedna trojka za Kuruca preko Lesora, prvo vođstvo Baskonije 33:30.

14. minut - Seriju Baskonije 7:0 prekida Dante Egzum sa slobodnih bacanja, oba puta je pogodio Amerikanac 25:30. Na drugoj strani takođe sa penala Sedekerskis ne greši 27:30.

13. minut - Pljušte trojke u Vitoriji, sada je pogodio i Kuruc kod domaćina 20:26. Uzvraća Ledej koji je postao prvi dvocifreni kod Partizana 20:28, ali novu trojku za Baskoniju daje Kostelo 25:28, pa zakucava Sederkerskis 27:28.

Samo je poen prednosti za crno-bele, reaguje tajm-autom Željko Obradović.

12. minut - Ledeeeeeeeeeej!!! Odgovoara Zek Sedekerskisu i novom trojkom vraća +9 (17:26).

11. minut - Promašajem Hauarda pod košem Partizana krenula je druga četvrtina, ali mu se revanširao Danilo Anđušić u šutu za tri. To je kaznio Sedekerskis i takođe van linije 6,75 pogodio prvu trojku u meču - 17:23.

Počela je druga četvrtina.

PRVA ČETVRTINA

Završena je prva četvrtina promašajem Hauarda za tri, Partizan posle 10 minuta vodi protiv Baskonije sa 23:14.

10. minut - Fenomenalni Zek ledej poentira u teškom šutu, uz dodatno slobodno bacanje koje je iskoristio 23:14 za Obradićeve izabranike!

Sada i Ledej u kontri pogađa za najveće vođstvo crno-belih 20:11, ali samo kratko je trajalo, jer je Hauard pogodio trojku za 14:20.

9. minut - Džejms Naneliii poentira u prodoru 18:11 vodi Partizan i drži kontrolu igre u svojim rukama.

8. minut - Madar je komplikovao i izgubio loptu, ali je Lesor bio sjajan u odbrani. Potom je Hauard promašio trojku, kao i Panter na drugoj strani. Seriju promašaja prekinuo je Met Kostelo jednim pogođenim slobodnim bacanjem 11:16.

7. minut - Oba bacanja pogađa Matijas Lesor i povećava prednost Obradovićevog tima na 16:10. Panter je prvi put na parketu umesto Papapetrua.

6. minut - Promašio je Tompson u napadu Baskonije, ali i Ledej težak šut, međutim, Darijus Tompson je "prodao" još jednu loptu, pa će novi napad imati košarkaši Partizana.

Nije, ipak, Naneli uspeo da nadmudri Vanju Marinkovića i izgubio je loptu. To je kaznio Gidraitis i drugom trojkom smanjio na 10:14.

5. minut - Faul u napadu načinio je Majk Kocer nad Zekom Ledejom, koji se dobro postavio. To je krunisao na drugoj strani Lesor novim silovitim zakucavanjem i imao je dodatno bacanje koje je promašio 7:14!

4. minut - Tompson smanjuje 7:10, ali Lesor brzim zakucavanjeeeem povećava na 7:12 u korist Partizana.

3. minut - Posle tajm-auta, Rokas Gidraitis od tablu pogađa trojku za Baskoniju i smanjuje 5:8, ali Papapetru uzvraća brzim poenima 5:10.

Fantastično zakucava Egzum za 8:2 u korist Partizana, Đoan Penjaroja traži prvi tajm aut za Baskijce.

2. minut - Ponovo je Papapetru promašio, a Džejms Nanali u padu pogodio, uz novo dodatno slobodno bacanje, koje je iskoristio 2:6, sjajan start crno-belih!

1. minut - Kocer preko Lesora ubacuje loptu kroz obruč, za prve poene Baskonije 2:3.

Posle promašaja Papapetrua, loptu je uhvatio Lesor i uz koš izborio faul. Dva plus jedan za francuskog centra, Partizan vodi 3:0.

Utakmica je počela!

20.29 - Nanali, Papapetru, Egzum, Ledej, Lesor je startna petorka Partizana.

20.20 - Večerašnji domaćin je, na opšte iznenađenje, imao MVP-ja prvog kola Evrolige. Estonac Majk Kocar proglašen je za najboljeg igrača prve runde najelitnijeg košarkaškog ranga.

20.15 - Poslednji put Baskonija i Partizan igrali su pre 12 godina. Ipak, najčuveniji mečevi su bili oni iz plej-ofa Evrolige 2008. godine kada je klub iz Vitorije eliminisao crno-bele i onemogućio im da odu na Fajnal-for posle majstorice, koja je odigrana upravo u dvorani gde će večeras ukrstiti koplja.

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na lajv prenos utakmice drugog kola Evrolige, između Baskonije i Partizana. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uz portal Informer.rs!